Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, kubanow napisał(a):

może być też problem po stronie routera/acces pointa

Biorąc pod uwagę, że @Sabaru miała niedawno ten sam problem na XPS13 (aczkolwiek teraz działa), to pewnie tutaj należy szukać przyczyny, bo jak już jest Internet to i tak słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Guliwer napisał(a):

W11, ale nie od razu ten problem wystąpił: za każdym razem muszę resetować kartę sieciową i/lub wifi, żeby Dell zaczął widzieć Internet. Tak jakby coś padło, albo zrobiłem czeski błąd. Jak szukać robala?

 

System aktualizuje Ci sterownik karty sieciowej do wersji która sprawia problemy.

Ostatnio jakiś wysyp tej sytuacji.

 

Znajdź sterownik ale nie ze strony producenta laptopa tylko producenta karty sieciowej.

W menedżerze urządzeń jak klikniesz prawym na kartę sieciową, szczegóły, Hardware Ids -> wyszukaj po numerze VID i PID.

Po wyszukiwaniu wyjdzie Ci np. Realtek RTL8723AE (lub inny producent i model).

I po tych danych ściągnij sterowniki z pominięciem producenta laptopa.

Wtedy jest szansa, że będziesz miał sterownik nowszy niż ten co Windows chce zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rutra80 napisał(a):

Kliknij taki plik prawym i z menu daj Przechowuj zawsze na tym urządzeniu. Jak nie pomoże sprawdź czy OneDrive działa prawidłowo. Możesz się też zalogować do OneDrive przez przeglądarkę i tam te pliki powinny być.

Bingo! uwiesił się OneDrive i nie było komunikacji chmura-dysk - przez co niewłaściwie się pliki synchronizowały. Dzięki!

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu że nazbierało mi się urządzeń smart w domu, szukam jakiegoś taniego routera 2,4 który obsłuży powyżej 30 klientów po WiFi.

Mój obecny jakiś Halny od dostawcy światłowodu zaczyna mi przypadkowo wyrzucać urządzenia. Dobrze by było jak by miał jeszcze duży zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubanow i szczególnie @LosioDriver bardzo dziękuję za pomoc i bardzo mnie cieszy, że mamy Subaru, bo inaczej bujał bym się po wsi szukając zasięgu ;) LAN poszedł ze strony producenta, Wi-Fi ze strony Della. Sterowniki w laptopie były inne/starsze, ciekawe dlaczego sam się nie aktualizował, albo tak jak pisaliście system nie zawsze wie, co dla niego dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym zwiększyć zasięg WIFI wokół domu do ok.50-70 m. Podobno najlepszym rozwiązaniem jest MESH - ale jak to skonfigurować? Mam na terenie dwa budynki z instalacja elektryczną, ale ni jak nie mogę się pokapować w jakich odległościach "widzą sie satelity tego systemu. Podpowiedzcie coś  proszę, może inne rozwiązania są lepsze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia rozwiązania, gotowe mesh raczej każdy choć trochę ogarnięty skonfiguruje.
Nikt nie napisze ci gdzie i co ile stawiać, bo jest tyle zmiennych które mogą zakłócać sygnał. Można wziąć firmę która zrobi pomiary i dobierze co i jak, albo samemu, to kupować mesh i metoda prób i błędów stawiać kolejne punkty patrząc na siłę połączenia pomiędzy kolejnymi punktami czy można jeszcze oddalić, czy trzeba zbliżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2023 o 21:31, radekk napisał(a):

Kwestia rozwiązania, gotowe mesh raczej każdy choć trochę ogarnięty skonfiguruje.
Nikt nie napisze ci gdzie i co ile stawiać, bo jest tyle zmiennych które mogą zakłócać sygnał. Można wziąć firmę która zrobi pomiary i dobierze co i jak, albo samemu, to kupować mesh i metoda prób i błędów stawiać kolejne punkty patrząc na siłę połączenia pomiędzy kolejnymi punktami czy można jeszcze oddalić, czy trzeba zbliżyć

Dzięki za radę. chyba samemu się za to nie wezmę, spore ryzyko,że nie zadziała. garaż oddalony od domu ok 15 m a stajnia ok 70. Brak zasięgu GSM(dom się ledwo łapie). wszystkie dane jaki znalazłem dotyczą wnętrza budynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, radekk napisał(a):

jak to różne budynki to nie możesz kabla doprowadzić do garażu i stajni i kablowo podłączyć z domem?

Trochę się  przeraża, bo kabel ziemny tani nie jest , wykop, rozbiórka kawałka kostki, przejście przez strumyk - słowem same problemy. Zależy mi na dostępie w obszarze wyznaczonym przez budynki. Lubię posłuchać różnych rzeczy podczas pracy w obejściu.

Edytowane przez ferszta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100metrów żelowanej skrętki UTP kat6 kosztuje niecałe 280 zł więc nie jest jakoś mega drogo

masz mozliwosc wyciagniecia w domu kawałka kabla ethernetowego na zewnątrz ? wtedy dajesz zewnętrznego AP i można spróbować w taki sposób, ewentualnie jesli nie ma mozliwosci kabla a jest gdzies w poblizu samo zasilanie to AP z Wireless Uplink (np Unifi AC Mesh 802.11ac) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2023 o 15:44, ferszta napisał(a):

Chciałbym zwiększyć zasięg WIFI wokół domu do ok.50-70 m. Podobno najlepszym rozwiązaniem jest MESH - ale jak to skonfigurować? Mam na terenie dwa budynki z instalacja elektryczną, ale ni jak nie mogę się pokapować w jakich odległościach "widzą sie satelity tego systemu. Podpowiedzcie coś  proszę, może inne rozwiązania są lepsze?

 

Podstawowe pytanie, to jaki masz router z wifi w domu (jakiej kategorii wifi)? 

Jeśli chcesz rozszerzyć tak daleko sygnał, to tylko wifi 6 i wyżej, więc automatycznie musisz pewnie zmienić router główny, a te z wifi6 + mesche będą na pewno więcej kosztować niż skrętka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hawk84 napisał(a):

Podstawowe pytanie, to jaki masz router z wifi w domu (jakiej kategorii wifi)? 

Jeśli chcesz rozszerzyć tak daleko sygnał, to tylko wifi 6 i wyżej, więc automatycznie musisz pewnie zmienić router główny, a te z wifi6 + mesche będą na pewno więcej kosztować niż skrętka.

Mam mikrotik wifi 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ferszta napisał(a):

Czy to nie jest przypadkiem spore przewymiarowanie?

 

w pewnym sensie tak, ale

5009 kupiony dlatego że 4011 przez długi czas nie był dostępny (musiałem zmienić bo 2011 nie uciągnął gigabitowego łącza)

a WAX620 kupiony okazyjnie jako używka, za połowę ceny nowego

 

ten netgear nawet teraz jest dostępny w bardzo fajnej cenie tam gdzie go kupiłem

https://allegro.pl/oferta/netgear-wax620-access-point-wifi-6-ax3600-14022624995

 

Edytowane przez kubanow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak w tematach sieciowych jesteśmy. Mam w domu wifi na której mam szyfrowanie WPA3-Personal.

Niestety część urządzeń nie łączy się z siecią z tym zabezpieczeniem, jak tylko kwestia dostępu do netu to łączę je z siecią gościnną (WPA2-P). W przypadku drukarki chcąc coś wydrukować, muszę za każdym razem przełączać komputer/tablet/itp. na sieć gościnną. Więc myślałem żeby kupić nową drukarkę, tylko zbytnio nie widzę żeby producenci podawali informacje które standardy zabezpieczeń drukarka wspiera. Czy w jakiś sposób jestem w stanie tego się dowiedzieć, czy jedynie metodą prób i błędów, kupować przez neta, próbować podłączyć, jak nie działa to zwracać, co średnio mi się widzi jedno straty czasu i też takiego bezsensownego tworzenia outletowych produktów sklepom?

Pewnie jakieś nowsze-wyższe modele mają większe szanse działać, tyle że też nie potrzebuję do domu drukarki za kupę kasy, skoro użytkowana jest jak coś na szybko musze wydrukować/zeskanować, a w większość i tak drukuję/skanuję w biurze.

 

kablem do routera nie podłączę bo już portów w routerze mi brakuje.

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, aflinta napisał(a):

Kup przełącznik.

Ale to chyba spowolni transfer, sama drukarka to nie problem, ale jak podłączę pod ko któreś inne urządzenie typu kamery, NAS, to chyba już niekoniecznie. Poza tym właściwie to średnio z tym połączeniem po kablu, bo drukarka stoi zupełnie gdzie indziej niż router, wiec musiałbym przestawiać niekoniecznie tam gdzie mi wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, radekk napisał(a):

Ale to chyba spowolni transfer

Teoretycznie sam przełącznik ma drobny wpływ na opóźnienia, ale w praktyce jest to niezauważalne, a już na pewno nie w domowej sieci czy nawet rozbudowanych firmowych. 

Ale skoro masz drukarkę w innym pomieszczeniu to faktycznie nie rozwiązuje to problemu. 

Można jeszcze użyć (choć nie wiem czy w każdym przypadku) wzmacniacza sygnału Wi-Fi, część modeli od TP-Link ma gniazdo Ethernet, które może służyć jako bezprzewodowe przedłużenie sieci kablowej. Wtedy autoryzację w sieci WiFi robi wzmacniacz sygnału, a dla drukarki jest normalny dostęp po kablu.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, aflinta napisał(a):

Można jeszcze użyć (choć nie wiem czy w każdym przypadku) wzmacniacza sygnału Wi-Fi, część modeli od TP-Link ma gniazdo Ethernet, które może służyć jako bezprzewodowe przedłużenie sieci kablowej. Wtedy autoryzację w sieci WiFi robi wzmacniacz sygnału, a dla drukarki jest normalny dostęp po kablu.

Tez o tym myślałem, ale mam mesha Netgear Orbi i najtańszy współpracujący satelita to jakieś 600-700 zł, zważywszy że wzmacniania sygnału tam nie mam potrzeby to trochę sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, radekk napisał(a):

Tez o tym myślałem, ale mam mesha Netgear Orbi i najtańszy współpracujący satelita to jakieś 600-700 zł, zważywszy że wzmacniania sygnału tam nie mam potrzeby to trochę sporo

TP-Link RE315 to jakieś 160 zł i łączy się po prostu z dowolną siecią Wi-Fi. Można spróbować, jak nie zda egzaminu to oddać.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał(a):

TP-Link RE315 to jakieś 160 zł i łączy się po prostu z dowolną siecią Wi-Fi. Można spróbować, jak nie zda egzaminu to oddać.

sądziłem że wzmacniacz nie pójdzie z każdą siecią, jakiś wzmacniacz TP-linka mam i nawet próbowałem go podłączyć w jakimś innym celu i się nie dało, ale może faktycznie z nowszym będzie ok, to faktycznie wypróbuję czy zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radekk napisał(a):

Już wyczytałem że wzmacniacz nie pójdzie, można podłączyć, ale jako nowa sieć, więc sytuacja ta sama, chcąc drukować musiałbym się przełączać miedzy sieciami.

Bezprzewodowo robi osobną sieć, ale Ty masz się tam wpiąć drukarką po kablu, tak by drukarka miała internet. Korzystasz z niej jak  z drukarki "chmurowej", chyba że drukarka nie obsługuje cloud printing. Można ewentualnie próbować jeszcze ustawić routing statyczny pomiędzy dwoma sieciami (jak faktycznie extender utworzy podsieć również na kablu). Ja kiedyś jeszcze używałem starego routera z zainstalowanym DD-WRT skonfigurowanego jako WiFi bridge, podpinał się do istniejącej sieci i przedłużał ją na kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...