Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy ktoś podejmował się może robienia małego kompa gamingowego mini-itx i czy to w ogóle jest możliwe (te grafiki teraz jakieś ogromne się wydają)? Nie chodzi o ogrywanie najnowszych tytułów ale tak żeby dirt 2 czy AC na full dobrze śmigało ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamul napisał(a):

Hej, czy ktoś podejmował się może robienia małego kompa gamingowego mini-itx i czy to w ogóle jest możliwe (te grafiki teraz jakieś ogromne się wydają)? Nie chodzi o ogrywanie najnowszych tytułów ale tak żeby dirt 2 czy AC na full dobrze śmigało ;) 

Z mini jest ten problem, że musisz dobrze przemyśleć chłodzenie.

No i czasami koszty nie są warte samej roboty bo to, że coś jest mniejsze niekoniecznie będzie tańsze. 

Niektóre grafiki są małe to prawda, ale w grach symulatorowych procesor robi dużą robotę, czasem większą niż grafika i wtedy musi być wydajny, a jego chłodzenie również. I przy tym fajnie by było gdyby to nie wyło jak samolot. 

Skoro idziesz w stacjonarkę to co za różnica czy jest mały czy duży? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamul napisał(a):

Hej, czy ktoś podejmował się może robienia małego kompa gamingowego mini-itx i czy to w ogóle jest możliwe (te grafiki teraz jakieś ogromne się wydają)? Nie chodzi o ogrywanie najnowszych tytułów ale tak żeby dirt 2 czy AC na full dobrze śmigało ;) 

mialem taka obudowe 12l na biurku:

O1CN01YfJTuj1LFF7SaDhxh_!!21441269.jpg

jak dorzucisz cooler z rgb to prezentuje sie naprawde fajnie. rx 6600 xt niestety wyl mocno wiec jak nie siedzisz na sluchawkach to bedzie cie irytowac podczas pracy. siedzi bardzo blisko cpu wiec tak jak mowi orear wszystko sie grzeje duzo bardziej.

wiekszosc obudow ma tez ograniczona maksymalna dlugosc karty. Ta ze zdjecia chyba miala 26 cm wiec najwyzszy model jaki mozna bylo wsadzic to 2slotowy rx6700xt z ubogim chlodzeniem na 2 wentylorki.

planowalem przejsc na itx hyte revolt 3 z uchwytem, lepszym przeplywem powietrza i dluzsza dopuszczalna karta graficzna ale zmienily mi sie priorytety i wrocilem do laptopa.

9916460_0_i1064.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orear napisał(a):

Skoro idziesz w stacjonarkę to co za różnica czy jest mały czy duży? 

Chciałem go przyczepić pod biurkiem, ze zwykłym towerem może być problem ;) generalnie biurko mam wielkości mniej więcej A3 pod mam niewiele więcej miejsca, a w pokoju nie ustawię kompa nigdzie indziej, na podłodze pod biurkiem też nie da rady. Ogólnie może bym poszedł nawet w mATX ale nurtuje mnie pytanie, czy mATX czy laptop a może w ogóle konsola? Generalnie celuję w używki bo moje granie jest tak bardzo okazjonalne, że jak kupię coś  nowego, to może się okazać, że kolejnym razem będzie warte połowę bo czas leci. Na razie mam lapka który ogarnia temat, ale wydaje mi się, że mogłoby być lepiej. Tak jak teraz myślę, to może w ogóle zamiast kupować coś to może jakieś geforce now czy coś używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kamul napisał(a):

Chciałem go przyczepić pod biurkiem, ze zwykłym towerem może być problem ;) generalnie biurko mam wielkości mniej więcej A3 pod mam niewiele więcej miejsca, a w pokoju nie ustawię kompa nigdzie indziej, na podłodze pod biurkiem też nie da rady. Ogólnie może bym poszedł nawet w mATX ale nurtuje mnie pytanie, czy mATX czy laptop a może w ogóle konsola? Generalnie celuję w używki bo moje granie jest tak bardzo okazjonalne, że jak kupię coś  nowego, to może się okazać, że kolejnym razem będzie warte połowę bo czas leci. Na razie mam lapka który ogarnia temat, ale wydaje mi się, że mogłoby być lepiej. Tak jak teraz myślę, to może w ogóle zamiast kupować coś to może jakieś geforce now czy coś używać?

Do grania przez stream z gforce now trzeba mieć przede wszystkim szybkie łącze, ale sprzęt też ma tu znaczenie, musisz poczytać. 

A co do położenia pc - półka do ściany, dłuższe przewody i może wisieć, byle byś ręką sięgnął czasem, przewody w szerokim peszlu nie są takie brzydkie wizualnie. ;p 

Jeśli masz tv, a nie masz miejsca na kompa to kup ps5 i masz z głowy na kilka lat wymianę czegokolwiek. Z tym, że ja się nie orientuję czy na ps5 jest AC lub Dirt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie antywirusa o którego niedawno pytałem to dla potomnych, Bitdefender Total Security czy Small Office Security nie są kompatybilne z systemami Windows Server, jedynie chcąc instalować na serwerze to konieczny jest GravityZone Business.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, _akir_ napisał(a):

Szukam stacji do klonowania dyskow m.2 sata na nvme

mam taka co radzi sobie z nvme ale nie ogarnia m.2 sata

ktos cos ?

Coś mmi się obiło o uszy że chyba unitek ma takie urządzenie.

 

Dobrze mi się kojarzyło i już pamiętam gdzie :P

O tutaj: https://www.empik.com/unitek-mostek-stacja-klonujaca-dyskow-sata-m-2-pcie-nvme-unitek,p1291021004,elektronika-p

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ipsx82 napisał(a):

Coś mmi się obiło o uszy że chyba unitek ma takie urządzenie.

 

Dobrze mi się kojarzyło i już pamiętam gdzie :P

O tutaj: https://www.empik.com/unitek-mostek-stacja-klonujaca-dyskow-sata-m-2-pcie-nvme-unitek,p1291021004,elektronika-p

fajne ale to nie o takie sata mi chodziło ;) 

 

Zrzut ekranu 2023-03-22 o 08.46.02.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kamul napisał(a):

Złożyłem skrzynkę ale instalator windy 11 wyrzuca mi, że komp nie kompatybilny. TPM ustawiony na płycie (albo taką mam nadzieję). Czy i gdzie coś jeszcze sprawdzać?

robiłeś aktualizacje BIOSu ?

zobacz jeszcze na stronie producenta ustawienia biosu pod W11

ostatnio na asusie grzebałem bo bios nie był wogole ustawiony :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kamul napisał(a):

Ja właśnie na asusie :D a chciałem już update biosu na końcu robić. Chociaż wg strony producenta "Ready for Win11": image.thumb.png.213b2ae8672325ea7067734b821133db.png

Może durne pytanie, ale procesor masz kompatybilny? :P

Lista procesorów jest udostępniona przez Microsoft. 

Możesz też spróbować wrzucić 10tkę, a na niej Sprawdzanie kondycji komputera konkretnie pokaże Ci co jest niekompatybilne z Win11. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chcę wrzucić windę do skrzynki. Natomiast czy ktoś może potwierdzić legalność kluczy? Nie chodzi mi o klucze po 3zł ale o nowe Boxy po 200-300zł. Czy wiecie może o jakichś podróbkach boxów z usb itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _akir_ napisał(a):

W teorii jeśli sprzedający wystawić fakture, masz oryginalny nośnik z hologramem to wszystko jest legitne (tak to kiedyś było)

Teraz patrze na ceny w distro to Windows Home 11 64bit PL USB Flash Drive Box HAJ-00116 jest za 599PLN

No właśnie a takie coś? LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kamul napisał(a):

No właśnie a takie coś? LINK

 

Zawsze jak ktoś mi takie wynalazki pokazuje to pukam się po głowie.

Nigdy nie wiesz ile osób kupiło ten sam klucz, ani jakie jest pochodzenie.

Zafoliowanie czy ogarnięcie żeby wyglądało to jak nówka to nie problem.

 

Oryginał z pewnego źródła masz teraz za 499zł:

https://www.morele.net/system-operacyjny-microsoft-windows-11-home-pl-64-bit-oem-kw9-00648-9242863/

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie opisane jakimi naklejkami zabezpieczone jest oprogramowanie Microsoftu: How To Tell - Oprogramowanie w postaci pakietów (microsoft.com) 

Na dzisiaj oficjalna cena Windows 11 Home w Microsoft Store to 629 pieniędzy: https://www.microsoft.com/pl-pl/d/windows-11-home/dg7gmgf0krt0

Oferta z Allegro za 299 złotych wygląda słabo, nawet zdjęcia trochę lipne - szczególnie ten znak wodny. 

Kupować oprogramowanie z niepewnego źródła, to jak kupować podrabianą wodę mineralną :D

Kupujcie proszę oryginalne oprogramowanie, tacy pracownicy Microsoftu to też ludzie i też potrzebujemy dostawać wypłatę.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LosioDriver napisał(a):

 

Zawsze jak ktoś mi takie wynalazki pokazuje to pukam się po głowie.

Nigdy nie wiesz ile osób kupiło ten sam klucz, ani jakie jest pochodzenie.

Zafoliowanie czy ogarnięcie żeby wyglądało to jak nówka to nie problem.

 

Oryginał z pewnego źródła masz teraz za 499zł:

https://www.morele.net/system-operacyjny-microsoft-windows-11-home-pl-64-bit-oem-kw9-00648-9242863/

z tym morele to też do końca nie wiadomo, bo oni również pośredniczą w sprzedaży z innych platform. Nawet nie tak dawno obiło mi się o uszy że albo na morele, albo poprzez empik ktoś coś kupił i było to podróbką, a sklep umywał ręce bo oni tylko pośredniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli te za 300zł to równie dobrze za 3zł. Czyli box'a 10 lub 11 najpewniej w MS store, a ktoś zna jeszcze jakieś legalne źródła, które nie piszą tylko, że są legalne. Poprzednie wersje po prostu kupowałem w MM czy innym markecie, ale teraz do kompa odpalanego raz na jakiś czas szukam jak najtaniej, żeby licencja była zgodna z domowym użyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...