Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Polećcie proszę jakąś wiarygodną stronę typu 'ranking laptopów'.
Benchmark pl?
geex.x-kom pl?

Chętnie również wczytam się w porady.
Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranking w określonych grupach, typów laptopów ok ale ja preferuje dopasowanie sprzętu pod określone wymagania.

Podajesz budżet, do czego ma służyć, jakie oczekiwania itp.

W rankingu będziesz miał na szczycie listy model, który wystarczy np. że ma niższe TDP na GPU niż np. trzeci z listy (przy założeniu, że pozostałe parametry podobne)

i takie skalowanie w programie graficznym pójdzie o 25% wolniej (co będzie odczuwalne) a akurat dla Ciebie będzie to najistotniejsza cecha.

 

Szyjemy pod konkretnego klienta, takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie komputerowo - ale nadal elektronika. 

Pacjent: TV Sony Bravia 55KDL905A. Przypadłość dziwna - na jednym z kanałów (tylko jednym) telewizor się resetuje. Tzn. wyłącza się, po chwili włącza ponownie. I tak 3-4 razy. Później następuje miganie czerwonej diody 8 lub 9 razy. 

I to tylko i wyłącznie na jednym kanale tak się dzieje. Cuda czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware jest aktualny - zresztą, ten model już ma parę lat i zakończono aktualizację. Kanał to Kino Polska. Sprawdzę, czy nie zaciąga czegoś - w sumie pojawiło się to od 2 tygodni, więc może faktycznie jakaś zmiana setupu nastąpiła dla tego kanału. W każdym razie dość zagadkowe zjawisko.  

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2022 o 20:21, Turbo napisał:

Względnie może przeskanuj kanały, bo rozumiem ze masz je zaprogramowane w tv, a nie jakimś dekoderze - może była jakaś zmiana i tv wariuje na starych parametrach. Zawsze można spróbować tez w ogóle fabrycznego resetu, jak wszystko inne zawiedzie 

wiesz - co ciekawe - mam 2 Sony - i zrobiłem sobie gotowy plik z częstotliwościami/programami, które wybrałem. Tak więc jest 1:1 - tyle, że na jednym tak się tylko dzieje. Jedyna różnica, to że jeden jest na stałym łączu po kablu do netu, a drugi na Wi-Fi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz i: 

- 4 x reset na tym kanale

- dioda zaczyna migać na czerwono 8 razy. 

Znalazłem odpowiedzi na to - od ogólnych (wyłącz TV z zasilania na 10 minut) po profesjonalne dla serwisantów (rozbierz TV, weź lutownicę i wymień ileś tam chipów).

Generalnie źródła identyfikują to jako problem z dźwiękiem albo z siecią/urządzeniami podłączonymi do TV.

Przy czym kwestia dźwięku się nie klei zupełnie - bo dlaczego dźwięk (który działa normalnie) powoduje reset i procedurę błędu - na jednym tylko kanale. 

Zrobię procedurę z odłączeniem od sieci i wszystkich urządzeń - na całą noc - i zobaczymy co się stanie. 

 

Sony TV Blinking Red Light 8 Times [7 Easy Solutions] (electrofixs.com) 

 

64_1256049093.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, następny temat. 

Pacjent: Laptop Vostro 7510. 

Pamięć 2x 8GB. 

image.png

 

Kupiłem Kingstona - 2x16GB SODIMM DDR4 - 3200. 

image.png

 

Dostaję error: 

image.png

 

Wydawało mi się, że dobrałem wszystko dobrze, ale pamięć nie chce współpracować :(

 

Jakieś sugerstie co jest nie tak? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Turbo napisał:

Próbowałeś z jedną kością? Może któraś jest walnięta.

Sprawdzone. Nie działa. Obydwie, kolejno na każdym slocie sprawdzałem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jpol napisał:

inna organizacja modułu

a możesz to rozwinąć? Wydawało mi się, że wystarczy dobrać kość z odpowiednim taktowaniem, 2x16 żeby działało w trybie Dual RAM, 1,2V, odpowiednio DDR4 i latency (tutaj 20, a na stockowych jest 22).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pumex1 napisał:

a możesz to rozwinąć? Wydawało mi się, że wystarczy dobrać kość z odpowiednim taktowaniem, 2x16 żeby działało w trybie Dual RAM, 1,2V, odpowiednio DDR4 i latency (tutaj 20, a na stockowych jest 22).  

 

Kupione są chyba 4rx4, a obsługiwane 1rx8 lub 2rx8.

 

https://technichero.com/what-is-memory-rank/

Edytowane przez jpol
Pomyłka
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jpol napisał:

Kupione są chyba 4rx4, a obsługiwane 1rx16 lub 2rx8.

OK, to jeszcze pytanie - czy dla wydajności ma znaczenie, którą z tych dwóch wybiorę? 

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Higher the number of banks, the fewer the chips in the memory module, the better the reliability and power consumption.

 

Chipset może mieć limit modułów, zatem bier 1Rx8 ale tylko jeśli różnica w cenie nie będzie zbyt duża.

 

Jaki procek tam masz i czy te 32 GB @3200 vs 16 GB da Ci wymaganego kopa.

Z autopsji wiem, że nie zawsze dołożenie RAM-u pomaga, u mnie wąskim gardłem był np dysk i komp jak nowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dako napisał:

Jaki procek tam masz i czy te 32 GB @3200 vs 16 GB da Ci wymaganego kopa.

Intel Core i7 11800H, 2xSSD (M2) Kioxia 1TB + WD 512GB, RTX3050Ti. Komp ma 4 miesiące. 

 

w Komputronik - Kingston: 

1RX8 - 319

2RX8 - 339

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...