Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Linux od chyba 13 lat z przyzwyczajenia, mam ulubione programy, których musiałbym uczyć się od nowa pod Windowsem i konwertować dane. Linux pozostaje.

44 minuty temu, aflinta napisał:

Bo jak system aktualny to przepinasz dysk do nowej maszyny albo zgrywasz jego obraz na nowy dysk i tyle... potem możesz dopasować rozmiar partycji

Mam dwa dyski to zgram je na jeden nowy?

 

Godzinę temu, matthew164 napisał:

Bo w tych poleasingowych masz w pakiecie licencje na windę, najczęściej 7 ale robią czasem upgrade do 10.

to nie problem, Linux można doinstalować, kiedyś miałem obydwa, ale zupełnie z Win nie korzystałem i pozbyłem się. 

7 minut temu, siewcu napisał:

Jeśli masz dobry zasilacz(dalej nie wiadomo który, zajrzyj na etykietę i powiedz co tam jest), to takie coś na przykład(pierwszy z brzegu link na allegro) http://allegro.pl/zestaw-plyta-core-i5-3470-8gb-ddr3-cooler-i7064498267.html do tego SSD i masz problem z głowy. Jak będziesz chciał to do tego możesz dokupić to GT 1030, ale jeśli nie grasz to nie ma sensu..

Modecom MC350ATX 2.0 PFC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gourmet pytanie czego tak naprawdę potrzebujesz. Upgrade tego co masz do najlepszych podzespołów jakie wejdą na płytę nie będzie drogi, da efekt ale już przy następnym razem czeka Cie wymiana komputera.

Ja tak zrobiłem kilka lat temu ze starym komputerem i do zeszłego roku mi wystarczył elegancko. Zastąpiłem go używanym zestawem z OLX który sobie trochę rozwinąłem i za 1800zł mam zestaw na kilka lat który niczego się nie boi.

 

Każdy ocenia według swoich upodobań, każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, siewcu napisał:

Za te 1800 zł na kilka lat do wszystkiego to Cię trochę poniosła fantazja. Co Ty tam niby masz za takie pieniądze?

 

Czy ja wiem, sam oceń ;)

 

Specyfikacja w skrócie:

ASUS P8P67

Intel Core i7 2600K podkręcony do ponad 4.3GHz

NVIDIA GTX 970 4GB

16 GB RAM

250GB SSD

 

Reszta to dodatkowe dyski, napęd, karta dźwiękowa, karta WLAN, zasilacz (wiadomo) i pewnie coś o czym jeszcze zapomniałem :)

 

Mass Effect Andromeda (ostatnia gra w jaką miałem czas zagrać) zakończona na maksymalnych detalach bez spadków FPS.
Poza tym nieskończona ilość klatek w NetBeans :biglol:

 

Zakupu dokonałem ponad rok temu - to trzeba uwzględnić w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gourmet napisał:

Ma też kłopoty z 1440x1080, a Open Shot zwyczajnie się zawiesza, chyba, że robię b. krótką produkcję z krótkich filmów.

 

W sumie nieco dziwią mnie te problemy z odtwarzaniem, bo na C2D E8400, który w benchmarkach jest co prawda zauważalnie szybszy niż Twoje AMD, nie miałem żadnych problemów, raczej. Ale i na C2D E6600, który w benchmarkach jest w sumie niewiele szybszy od Twojego, problemów nie pamiętam. Oba pracowały z Radeonem X800 lub HD 4850 (z otwartymi sterownikami, tych dostarczanych przez ATI/AMD, które zwali chyba "fglrx", nigdy nie używałem). "Od zawsze" do odtwarzania używałem mplayer/mplayer2/mpv.  Dawniej z wyjściem XV, później OpenGL i ewentualnie różnymi poziomami postprocessingu.

 

Jakiego odtwarzacza używasz? Jakie sterowniki do tego Radeona (otwarte - dostarczone z systemem, czy zamknięte - od producenta)?

 

A co do edycji, to przyznam, że kiedyś testowałem OpenShot i raczej stabilny u mnie nie był - w dość losowych momentach kończył pracę z segfaultem (lub z jakimś innym błędem - mogę nie pamiętać, bo to dość dawno było). Próbowałem kilku innych edytorów używających MLT (co najmniej OpenShot, Shotcut i Kdenlive) i zostałem przy Kdenlive - wszystkie pozostałe stabilność miały zbliżoną do OpenShot. Wszystkie w sumie są podobne, choć każdy ma oczywiście swoją specyfikę pracy w szczegółach, ale przestawić się z jednego na drugi nie jest jakoś szczególnie trudno.

 

I jeszcze słowo o migracji Linuksa na nowy komputer - generalnie, jeśli nie jest jakoś dziko "skrojony" pod obecną maszynę (kompilowany minimalistyczny kernel, sztywna konfiguracja X itp.) to zwykle w nowej maszynie "po prostu działa" przełożony lub skopiowany dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LosioDriver napisał:

 

Czy ja wiem, sam oceń ;)

 

Specyfikacja w skrócie:

ASUS P8P67

Intel Core i7 2600K podkręcony do ponad 4.3GHz

NVIDIA GTX 970 4GB

16 GB RAM

250GB SSD

 

Reszta to dodatkowe dyski, napęd, karta dźwiękowa, karta WLAN, zasilacz (wiadomo) i pewnie coś o czym jeszcze zapomniałem :)

 

Mass Effect Andromeda (ostatnia gra w jaką miałem czas zagrać) zakończona na maksymalnych detalach bez spadków FPS.
Poza tym nieskończona ilość klatek w NetBeans :biglol:

 

Zakupu dokonałem ponad rok temu - to trzeba uwzględnić w cenie.

Heh, to faktycznie na jakiś czas wystarczy... Ale tanio udało Ci się to kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, siewcu napisał:

Heh, to faktycznie na jakiś czas wystarczy... Ale tanio udało Ci się to kupić.

Bardzo, jeszcze z dostawą do domu. Na OLX.

Facet przyjechał i wytrzymał cierpliwie jak wszystko testowałem.

 

Przed świętami kuzynowi znalazłem za 5 tyś komputer na nowej i7 i GTX 1080. Dodatkowo poza resztą części w zestawie był monitor.

Wszystko ledwie dwa miesiące używane, na gwarancji. Wyszyło chyba 2 tyś taniej niż kupując te same części w sklepie typu XCOM/MORELE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jpol napisał:

Jakiego odtwarzacza używasz? Jakie sterowniki do tego Radeona (otwarte - dostarczone z systemem, czy zamknięte - od producenta)?

Odtwarzam na VLC Media Player, karta to Asus ze zdjęcia, sterowniki prawd. systemowe. Chyba właśnie padła:(, po włączeniu kompa wieczorem monitory były czarne, gdy podłączyłem je pod płytę główną i wyjąłem kartę obraz wrócił.

karta-graf-3.jpg

karta-graf-2.jpg

@LosioDriver - masz taką dobrą rękę, znajdziesz mi coś do 1000? Z prowizją ofc.;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sredniaq napisał:

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Czyszczenie cookies i historii też nic nie daje :(

 

 

Zaloguj się na Facebooka w trybie Incognito.

Okno Incognito jest dosyć oczyszczone - nie ma rozszerzeń, ciasteczek, danych użytkownika - czyli wszystkiego co może sprawić ten problem.

 

Możesz też wyczyścić Chrome. Aby to zrobić wpisz w pasek adresu:

chrome://settings/

 

Potem daj zaawansowane (na dole) i znowu na samym dole jest Resetuj.

 

Pamiętaj, że to skasuje wszystkie dane z Chrome'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat upgrade/wymiany zakończony. Kupiłem używkę odczuwalnie szybszą, przełożyłem dysk i śmiga bez konieczności ponownych instalacji. Pozostaje tylko znaleźć rozwiązanie na mocowanie drugiego dysku, bo w obudowie jest miejsce tylko na jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie
przymierzam się od dłuższego czasu do wymiany laptopa
mój obecny to Lenovo g560 ( 9 lat bez awaryjnie działa)

szukam czegoś w budżecie max 3000 pln

wymagania to by dało się płynnie na nim pracować, raz na jakiś czas pograć w BF3 lub coś pokroju WRC 5
win 10
HP odpada
preferuję lenovo bądź MSI

w tym budżecie da się coś fajnego kupić czy jednak muszę uzbierać więcej ?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zaloguj się na Facebooka w trybie Incognito.
Okno Incognito jest dosyć oczyszczone - nie ma rozszerzeń, ciasteczek, danych użytkownika - czyli wszystkiego co może sprawić ten problem.
 
Możesz też wyczyścić Chrome. Aby to zrobić wpisz w pasek adresu:
chrome://settings/
 
Potem daj zaawansowane (na dole) i znowu na samym dole jest Resetuj.
 
Pamiętaj, że to skasuje wszystkie dane z Chrome'a.

Pomogło przywrócenie fabrycznych ustawień przeglądarki. Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aflinta napisał:

Może drugi dysk przez jakąś zewnętrzną obudowę na USB 3.0 wpiąć?

Źle napisałem, miejsca jest dużo, tylko kieszeni brak. Te, które mógłbym zająć mają wredny dostęp, jeden panel boczny jest zdejmowany, ale drugi zanitowany na stałe i ciężko jakieś sanki zamocować. Drugi dysk tymczasem leży na dole.

kieszeń.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę to masz na myśli że niby zanitowany ten po prawej stronie z którego wystają USB oraz przyciski włączania itp. ? jeśli tak to on nie jest na stałe zanitowany a jedynie wciśnięty na zatrzaski i da się go wypiąć. Bo producent musiał do niego podłączyć przyciski i porty. A że widzisz od środka nity to one odpowiadają za mocowanie gniazd do zaczepów panela przedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle widzisz. Nie można zdjąć drugiej bocznej ściany, bo jest zanitowana. Dlatego nie można zamontować dysku w żadnej z dostępnych kieszeni, bo nie ma jak podejść wkrętakiem żeby przykręcić sanki. Jest jedna dedykowana kieszeń na dysk (zaznaczyłem kółkiem), tę wykręcam, wkładam i mocuję dysk, mocuję kieszeń ponownie. Najlepsza byłaby taka sama kieszeń, ale podwójna jedna pod drugą, lecz nie wiem czy takie rozwiązanie istnieje.

kieszen-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...