Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

mi przy problemach w pracy z komputerem dużo pomogło forum forumpc.pl

Mi firmowy dział IT ;)

Ale okazuje się że nagrywanie DVD DL to niedopracowana technologia.

A szkoda dla nagrania jednego obrazu tracić czas na eksperymenty, taniej wyjdzie kupić oryginał :(

Edytowane przez Arek_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób korzystających z usługi Neostrady w Orange. Niedługo kończy mi się mowa, żadnym problemów przez kilka lat w sumie nie było, ale czas chyba się pozbyć urządzenia livebox za które każą sobie płacić 10 zł/msc. Potrzebuje routera, które będzie spełniało identyczną funkcję co livebox i co najważniejsze będzie równie stabilne. Na sygnał wifi w całym domu również nie mogę narzekać więc chciałbym aby router też nie odbiegał znacząco w tej kwestii.

Co możecie polecić powiedzmy do ok 250 zł? dodam jeszcze tylko, że nie jestem specjalistą od IT i instalacja takiego urządzenia najlepiej gdyby przebiegała w sposób łatwy i przyjazny ;) (choć zawsze mogę poprosić kogoś o pomoc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam TP-LINK TD-8970. Mam go od ponad roku i od zakupu włączony praktycznie non stop. Działa stabilnie, tak jak powinien. Konfiguracja bezproblemowa.

http://www.ceneo.pl/22382559

 

Wcześniej miałem przez jakieś 4 lata też TP-LINKA TD8901G. Też był zawsze włączony non stop i działał do momentu aż go nie zalałem.

Także o brak stabilnego działania w routerach TP-LINKA bym się nie bał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Samsung r510 wlącza się system normalnie startuje. Dzwiek jest, ale ekran pozostaje czarny. Co padlo karta graficzna czy matryca?Tragedia bo nie ma jak na Forum posiedziec:(

Edytowane przez andre82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Samsung r510 wlącza się system normalnie startuje. Dzwiek jest, ale ekran pozostaje czarny. Co padlo karta graficzna czy matryca?Tragedia bo nie ma jak na Forum posiedziec:(

Na początek podłącz zewnętrzny monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:nie ten wątek :)

 

Drugi raport z użytkowania Q10

 

bug hardwarowy - mocniejsze odłożenie powoduje restart - błąd seryjny, rusza się bateria i na hwile się rozłącza - naprawiane przy pomocy wucinek z karty kredytowej

 

Synchronizacja z outlook - jak dla mnie dramat, bardzo dłuie w stosunky do WP. Połączenie BT z kompem to nie wiadomo po co jest, wymaga rzadkich driverów BT - (dołączone do hp pavilion)

 

system śmiga jak dziki, zero zamuleń, jest kilka wkurzajek ale da się przyzwyczaić. Obecnie obserwuje ceny Q20. Q10 na pewno będzie na sprzedaż. Tuż przed zakupem zdecyduje czy jednak Q20 classic czy HTC one lub podobny na androidzie.

 

pzdr

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z obsługa programów uruchamianych z pliku .EXE - nie są to programy widoczne w menu dodaj/usuń. System to WIN 7 a problem polega na bardzo wolnym działaniu programów, które są dość proste w działaniu i zawsze śmigały aż miło. mulenie zaczyna się już na etapie otwierania okna dialogowego, wybierania, katalogu roboczego, pliku itd.

 

Najdziwniejsze jest to, że w biurze te same programy z tych samych instalek działają szybko i bezproblemowo - komp biurowy i domowy jest niemal identyczny. Na obu jest WIN 7, oba mają tego samego antywirusa tak samo skonfigurowanego. ktoś może miec jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zrób sobie "defragmentacje" swojego HDD
 

można spróbować

 

 

 

A może twój program anti-wirusowy sprawdźa wszystko cały czas czyli skanuje HDD

na obu kompach mam tego samego Kasperskiego w takich samych (domyśłnych) ustawieniach - no chyba, że jednak nie w takich samych - można sprawdzić. Natomiast dziwne jest to, że zamulanie dzieje sie przy wyborze kolejnych komend natomiast realizacja samej komendy już idzie normalnie. Jest to o tyle dziwne, że potrafię liczyć element MES o 20 tys. elementów czyli 60 tys równań do przeprowadzenia i to działa szybko i sprawnie ale samo wybranie opcji OBLICZENIA zajmuje "chwilkę".

 

 

 

zobacz czy jakiś proces nie zabija cpu

Tylko FF ale jak go wyłączę, zrobię restart kompa i puszczę tylko ten felerny program to jest tak samo. W biurze FF tez zawala CPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko FF ale jak go wyłączę, zrobię restart kompa i puszczę tylko ten felerny program to jest tak samo. W biurze FF tez zawala CPU.

u mnie w firmie to samo, masowa ucieczka z FF. żadna inna przeglądarka nie zabjacpu nic nie robiąc jak nowy FF.

 

Wyłącz FF, zobacz jak chodzi soft. zmień przeglądarkę choćby tymczasowo na chrome, opera czy ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najdziwniejsze jest to, że w biurze te same programy z tych samych instalek działają szybko i bezproblemowo - komp biurowy i domowy jest niemal identyczny. Na obu jest WIN 7, oba mają tego samego antywirusa tak samo skonfigurowanego. ktoś może miec jakis pomysł?
 

 

A powiesz coś co to za programy są? Napisałeś że komp biurowy i domowy - w biurze jest ok, a w domu programy mulą? Kwestia może zasobów z których chcą korzystać? Czy przypadkiem do odpalenia tych programów z domu nie łączysz się za pomocą VPNa z firmą?

Jak wszystko inne chodzi ok, to nie doszukuj się problemów z kompem, raczej skłaniał bym się ku temu że te programy chcą korzystać z jakichś zasobów sieciowych których w domu nie masz, no i na przykład czekają sobie na nawiązanie połączenia z czymś czego w domu nie masz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie odnosnie Windows 8.

Czy aplikacje pracujace pod klasycznym desktopem i interfejsem Metro to jest zawsze jedna i ta sama aplikacja tylko z roznymi interfejsami czy tez dwie calkowicie oddzielne i niezalezne aplikacje?

Przykladowo taki Internet Explorer bedzie zapamietywal zakladki, historie i inne ustawienia niezaleznie pod jakim interfejsem uzytkownika pracuje czy tez sa to calkiem oddzielne programy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie Windows 8.

Czy aplikacje pracujace pod klasycznym desktopem i interfejsem Metro to jest zawsze jedna i ta sama aplikacja tylko z roznymi interfejsami czy tez dwie calkowicie oddzielne i niezalezne aplikacje?

Przykladowo taki Internet Explorer bedzie zapamietywal zakladki, historie i inne ustawienia niezaleznie pod jakim interfejsem uzytkownika pracuje czy tez sa to calkiem oddzielne programy?

Jeśli pytasz o to, czy po wyłączeniu "kafelków" na drugi plan, pozostaną Ci ustawienia programów z "kafelków", to tak - pozostaną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie do konca jestem tego pewny. Przykladem jest Skype. Ten "kafelkowy" jest bardzo mocno okrojony w funkcje i nie dziala pod klasycznym desktopem. Jak chce sie miec pefna funkcjonalnosc Skype z W7 to trzeba zainstalowac inna wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...