Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zapomne o czyszczeniu,gdyz bylo to robione kompletnie co 6-8 miesiecy w mojej Toshibie.Wiem ile syfu wlazi do kompa,wiem,ile wlazi do domu i z domu ,gdyz na filtrach od went. mechanicznej domu,widze,czym oddychamy.Byla jakas promocja do wczoraj,dzieki znajomemu ,ktory wyczail to,bede miec sprzecik.Zaluje,ze nie bylo tych kilku sztuk z Win 8,ale....Ja na XP pracuje,wiec tylko nowosc mnie moze porazic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj i wątku fotograficznym:

 

Ktoś podpowie, jak zrzucić foty z iPhone'a na komputer z nałożonymi filtrami, tak jak pokazuje mi na telefonie? Zrobiłem kilka zdjęć, wrzucam na kompa, a tu lipa - wszystkie normalne, zamiast filtrowane. Jak się z tym uporać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kochani mam taki problem mam w sieci domowej pewne urządzenie z którym łącze się przez 192.168.1.XXX i chciał móc połączyć się z owym urządzeniem przez internet z innego komputera z poza sieci.

Jak to ogarnąć, kiedyś już to robiłem, ale nie pamiętam dokładnie how... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób mu statyczne przypisanie adresu. Albo na Windowsie, albo na routerze. Jak już Twój komputer będzie miał statyczny adres wewnętrzny znajdź w konfiguracji routera opcje DMZ aka Demilitarized zone aka Strefa zdemilitaryzowana. Tam podasz dla jakiego adresu chcesz ustawić DMZ i masz jeden adres wystawiony publicznie.

 

To jest łatwiejsza opcja, ciut mniej bezpieczna, bo wystawiasz wszystkie porty publicznie. Przekierowanie portów też jest jakąś opcją, ale jest z tym ciut więcej zabawy (moim zdaniem).

Edytowane przez Bielej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z dyskiem komputerowym. Podczas przeglądania internetów, wyskoczył mi Blue Screen, komp się zresetował i już nie chce się włączyć :cry: Próbowałem uruchomić kompa w trybie awaryjnym ale niestety podczas ładowania loga Windows, wyskakuje blue screen i resetuje się komp samoczynnie :(

Wgrałem XPeka na inny dysk, podłączyłem mój popsuty jako drugi i podczas ładowania loga Windows wyskakuje Blue Screen i komp się resetuje... Próbowałem też zrobić formata partycji C przez włożenie do napędu płytki z Xpekiem ale wyskakuje jakiś błąd i dalej nic się nie dzieje... Nie jestem obeznany w kompach aż tak zaawansowanie, wiec mam pytanie do Was: jak mogę go uruchomić albo zrobić format partycji C jakimś innym sposobem krok po kroku? Zależy mi tylko na plikach, które mam na dwóch pozostałych partycjach. Można powiedzieć, że całe moje życie jest na nich i nie chce ich stracić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak siedziałem w tych tematach, bardzo dawno to przyczyną blu screena była pamięć. Nie zawsze winny jest dysk...

 

Jeżeli zależy ci na plikach to zanieś dysk do kogokolwiek z kompem - wyjmij twój dysk i podłączy go jako drugi. Zgra dane na swój a twój potraktuje LOW level format. To usunie wszystkie partycje jakie są na dysku.

 

Jak się nie znasz to nie próbuj - usuniesz partycję D czy E i polecą wszystkie dane, zdjęcia, filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepszym i najrozsądniejszym sposobem na naprawę kompa będzie oddanie go do serwisu. Sam bym się pobawił w zerowanie dysku jest wszystko opisane ale może mnie to przerosnąć...

 

A co powoduje najczęściej blue screeny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie. Przegrzanie procka, wadliwa pamięć, walnięty dysk itd. Pamiętam, jak u kuzyna nie chciał komp w ogóle wstać, za każdym razem zwis. Wystarczyło wyciągnąć pierzynę kurzu z radiatora. Blue screen się nie powtórzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK90, poszukaj czegoś takiego jak UBCD(Ultimate Boot CD) i spróbuj wykonać programem MHDD skanowanie powierzchni dysku(ale tylko skan) - dowiesz się, czy to wina bad sektorów czy może na przykład zasilacza...

 

A znasz wszystkie komendy i co należy robić? Czytałem o tym programie co nie co i sprawdzę to tylko jak znajdę opis co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Naszlo mnie zeby sobie stronke zrobic internetowa. W zalozeniu mialaby miec mozliwosc zakladania konta, login pzez maila, facebooka, google+, uzytkownik by wpisywal dane i takie tam pierdoly. Zasadniczo po wpisaniu odpowiednich danych wysylalby formularz, tu chcialbym maila dostawac lub inne powiadomienie, automatyczny mail zwotny zeby byl generowany, takie w sumie podstawowe sprawy. W jakim jezyku najlepiej zrobic taka stronke? Bede sie musial nauczyc wiec wole od razu odpowiedniego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszlo mnie zeby sobie stronke zrobic internetowa. W zalozeniu mialaby miec mozliwosc zakladania konta, login pzez maila, facebooka, google+, uzytkownik by wpisywal dane i takie tam pierdoly. Zasadniczo po wpisaniu odpowiednich danych wysylalby formularz, tu chcialbym maila dostawac lub inne powiadomienie, automatyczny mail zwotny zeby byl generowany, takie w sumie podstawowe sprawy. W jakim jezyku najlepiej zrobic taka stronke? Bede sie musial nauczyc wiec wole od razu odpowiedniego :)

 

Jest tego duzo, + do tego gotowe frameworki co wiekszosc da sie wyklikac. Zadales pytanie temat rzeka, porownalbym go do motoryzacyjnego: Naszlo mnie troche pojezdzic i nauczyc sie, jakie auto najlepiej wybrac? Zaznacze, ze jak juz sie naucze to chcialbym w jakis powazniejszych eventach jezdzic. Wiec auto najlepiej by od razu sie do tego nadawalo. Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim jezyku najlepiej zrobic taka stronke?

 

W skrócie, to Python, Ruby lub (z takim wewnętrznym fuj) PHP. ;)

 

Pytanie czy bedzie stawial serwer do tego, czy hosting jakis, jaka platforma systemowa. Czy mial stycznosc z programowaniem jakimkolwiek i itd...Sa tez gotowce, moze od tego by zaczac i cos tam probowac zmienic/dostosowac, bo od zera dla kogos kto nie mial z tym stycznosci - moze byc ciezkie. PHP na start + xamp (apache z mysql juz skonfigurowanym) na poczatek jest dobrym pomyslem, mase info w sieci, mase gotowcow, itd. Mozna tez zaczac od frameworku np joomli: http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla-jako-program/czym-jest-joomla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek bedzie zwykly hosting. Jakies tam programowanie mialem ale to bylo C++ i troche sam grzebalem w jakis htmlach itp. Przyjmijmy ze slabo to znam. Zastosuje sie do wskazowek Kortona. Ogolnie chodzi mi zeby to bylo bezpieczne (czyli nikt nie. przejal podawanych, przesylanych i odbieranych danych). Graficzne pierdoly zminimalizowane maksymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie chodzi mi zeby to bylo bezpieczne

 

To == "zatrudnij dobrego programistę".

 

Bezpośredniego związku z językiem to nie ma żadnego. Pośredni taki, że w PHP programują "wszyscy", łącznie z tymi, którzy nie powinni nawet pralki programować, co bardzo często przekłada się na jakość kodu (w tym podatność na różne "anomalie").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...