Skocz do zawartości

Nawigacja.


Amero

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też dotychczas zawsze na automapie, ale używasz ją na zewnętrznym urządzeniu? Co masz na myśli pisząc o sprawnym czytniku DVD?

Tak, chwilowo używam na zewnętrznym urządzeniu, ale w planach jest CS9320 wpinany w wyświetlacz zamiast czytnika ze schowka.

Czytnik z oryginalna płytką będzie wtedy zbędny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zatem dzielmy sie to jest ta tajemna wiedza:

 

 

wygląda i działa tylko jak ???

W forku taka kamera przy wstecznym jest ? W jakiej wersji?

 

Moja jedyna miłość to .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam Subaru Forester 2006r. Ktoś przetestował jaka najnowsza na daną chwilę mapa (z Polską) jest kompatybilna z farbycznym navi?

Posiadam wyświetlacz taki jak na zdjeciu w linku poniżej, a w schowku pasażera czytnik Subaru Navigation System.

Oryginalna płyta jaką posiadam to Navigation system 86283AG170 ver.4.0.

Czytałem cały wątek i wywnioskowałem, że nanjowsza sprawdzona od LR 2008-2010 czy nie ma nic nowego.

Testował ktoś mapę Volvo w czytnikach z roczników 2006. Czy pojdzie np. z najnowsza mapa volvo RTI MMM2/2014.

Bardzo proszę o wypowiedzenie się tych którzy to przetestowali nie chce na darmo wypalać po 10 płytek. Jeżeli ktoś zna temat proszę o kontakt.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

http://zapodaj.net/414da6c8213b7.gif.html

 

 

Wywal ten cały NAVIGATION SYSTEM do kosza ( to znaczy sprzedaj)

Już od dawna za małe pieniądze możesz sobie kupić osobny system nawigacji, z darmowymi mapami itd. itp.

Uaktualnienia dla SUBARU to jakaś kpina...

 

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanko odnośnie nawigacji, komputera pokładowego w Legacy MY08, czy można do tego urządzenia wgrać polski język (polskie menu)? Jak tak, to gdzie z tym tematem uderzyć, z jakimi kosztami trzeba się liczyć. Jeśli nie można tutaj podawać takich informacji to będę wdzięczny za PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie nawigacji, komputera pokładowego w Legacy MY08, czy można do tego urządzenia wgrać polski język (polskie menu)? Jak tak, to gdzie z tym tematem uderzyć, z jakimi kosztami trzeba się liczyć. Jeśli nie można tutaj podawać takich informacji to będę wdzięczny za PW.

 

Wątpie, nie spotkałem się, żeby ktoś tego dokonał, a zapewne pochwaliłby się tym na forum.

Zresztą, tych opcji jest tam pare, więc nie rozumiem zupełnie po co ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie :)

 

Od dzisiaj jestem szczęśłiwym posiadaczem subaru outback z 2008. Niestety poprzedni właściciel zepsuł nawi i cały panel od nawigacji. Po odpaleniu samochodu pojawia się napis: "please insert dvd". Żadna z płyt, które były dołączone do wozu nie zaspokaja go ;). Odpinanie aku nie pomogło.

 

Może ktoś ma jakies namiary na dysk startowy/systemowy bo jak rozumiem to go boli.

 

Może być na PW ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bywalec:

 

Tyle to ja sam wiem. Mam 3 płyty:

Navigation system 2009-2010 (biała, z napisem SUBARU, uszkodzona, napęd nie czyta)

Navigation system 2011-2012 (biała, z napisem SUBARU) - nie rozwiązuje problemu;

Navigation system ver 4.0 86283AG170 (czerwona, z napisem SUBARU, denso corp) - nie rozwiązuje problemu;

 

Poprzedni właściciel innych nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bywalec:

 

Tyle to ja sam wiem. Mam 3 płyty:

Navigation system 2009-2010 (biała, z napisem SUBARU, uszkodzona, napęd nie czyta)

Navigation system 2011-2012 (biała, z napisem SUBARU) - nie rozwiązuje problemu;

Navigation system ver 4.0 86283AG170 (czerwona, z napisem SUBARU, denso corp) - nie rozwiązuje problemu;

 

Poprzedni właściciel innych nie posiada.

Wygląda na problem z czytnikiem. Napisz skąd jesteś, może uda się dogadać z kimś, kto posiada sprawną płytę w Twojej miejscowości i potwierdzi przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Wawy Ursus, obrzeża niedaleko wylotówki na Pruszków. Jak ktoś może poratować płytką to z chęcią podjadę, bo ten martwy panel działa trochę na nerwy...

....zajrzyj wieczorkiem do Marek  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej,

 

skompilowałem sobie płytę subaru (mapy 2012) z płytą volvo 2014

 

generalnie wszytko działa poza jedną poważną wadą - nie mogę wpidać nazwy miasta a nie wiem który plik kvi odpowiada za funkcie z guzikami od wppisywania adresów

 

ostatnio wybierana adrrsy itp punkty to wszystko działa, prowadzi gada itd

 

plansza volvo

post-3100-0-75600500-1433504792_thumb.jpg

 

 

plansza subaru

post-3100-0-90849800-1433504790_thumb.jpg

 

część plików rozkminiłem ale kończą mi się płyty :(


aha, plansz zaegara pyta o strefę czasową ale tylko w usa :) i trzeba ręcznie przestawiać gmt

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

skompilowałem sobie płytę subaru (mapy 2012) z płytą volvo 2014

 

generalnie wszytko działa poza jedną poważną wadą - nie mogę wpidać nazwy miasta a nie wiem który plik kvi odpowiada za funkcie z guzikami od wppisywania adresów

 

ostatnio wybierana adrrsy itp punkty to wszystko działa, prowadzi gada itd

 

plansza volvo

attachicon.gifIMAG0056.jpg

 

 

plansza subaru

attachicon.gifIMAG0054.jpg

 

część plików rozkminiłem ale kończą mi się płyty :(

 

aha, plansz zaegara pyta o strefę czasową ale tylko w usa :) i trzeba ręcznie przestawiać gmt

Ktora dokladnie wersje Volvo ladujesz ?

Ja mam 2013/2014 + plik startowy (chyba tez z 2012) i dziala idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w starszych Subaru (w tym u mnie w MY'09 US-spec, ostatni bezramkowiec) wyszukiwanie po adresie nie zadziała... 

 

A z innej beczki - jak skompilować mapy Volvo z plikiem startowym Subaru? I jak się nazywa ten plik. Bo mam mapy Volvo i mam stare mapy Subaru. Możecie wyjaśnić łopatologicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w starszych Subaru (w tym u mnie w MY'09 US-spec, ostatni bezramkowiec) wyszukiwanie po adresie nie zadziała... 

 

A z innej beczki - jak skompilować mapy Volvo z plikiem startowym Subaru? I jak się nazywa ten plik. Bo mam mapy Volvo i mam stare mapy Subaru. Możecie wyjaśnić łopatologicznie?

 

Nie wiem jaką navi mają USDM, ale w wersjach EU od MY08 do bodajże MY11 mapy MMM2 działają bez problemu, z głosem, wyszukiwaniem, itd. W końcu to te same mapy (Navteq), inne są pliki startowe  /system, czyli LOADING.KWI

 

Te powyżej na zdjęciu (teraz dopiero zobaczyłem fotki) to starszy system przed MY08 (jeżeli chodzi o Obk/ LGc), tam chyba jakoś inaczej było z mapami.

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapy z my06 działały w my10. To ten sam system

 

plik version.txt mówi

 

COMMENT=2009 ver.1

 

a plik loading kwi ma 73 123 840 bajtów

 

generalnie do płyty volvo dograłem loadin kwi oraz inne pliki kwi któe były na płycie subaru nie było ich na płycie volvo

 

teraz chyba zobię tak, że przegram na płytę subaru

ALLDATA.KWI

LOADING.KWI

i katalog IDX z  zastąpieniem plików.

 

ja na płyce od subaru mam

 

ALLDATA.KWI
DICVCE56.KWI
HWMAP.KWI
<DIR> IDX
INDEXDAT.KWI
KGRPDAT.KWI
KPCT2DT.KWI
LOADING.KWI
METADATA.KWI
PCT2DAT.KWI
PCT2MAN.KWI
SPEC.KWI
VERSION.TXT

 

Oczywiście, jeśli plansza wyboru adresu jest w ALLDATA.KWI no to raczej się nie da. i trzeba będze jeździć na 2 płyty :)

 

a co do zegarka. to macie też plansze wyboru strefy czasowej z USA?

 

plik version.txt z volvo mówi COMMENT=2013 ver.1;


 

 

Navigation system ver 4.0 86283AG170 (czerwona, z napisem SUBARU, denso corp) - nie rozwiązuje problemu;

a co to za płyta? może od tej wersji KWI działają płyty volvo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, może mapy są i te same, skoro piszesz że pasują do MY10, ale system już nie.

Jak rozumiem dogrywasz te pliki z płyty OEM ?

U mnie pomagało zawsze przegranie tylko jednego pliku, system po resecie aku startuje bez problemu wtedy z takiej płyty, funkcjonalność też jest zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poszukaj tutaj. Tylko 200£... :o

 

Niesamowita cena :facepalm:

 

BTW podziwiam zapał, z jakim usiłujecie reanimować stare i beznadziejne nawigacje.

Navi premium z dash camem i bezterminową aktualizacją to 1500 złotych np nuviCam.

 

 

Tylko te kabelki plątające się na konsoli :-(. Sprzęt fajny, dzięki za cynk :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te kabelki plątające się na konsoli :-(. Sprzęt fajny, dzięki za cynk :-)

 

Jeden kabelek przeżyję, najważniejsze że uchwyt montuje się na stałe bo navi ma zaczep magnetyczny.

 

Co do wspomnianego sprzętu to we Wro nie ma i przyjmują zapisy przez internet :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...