Skocz do zawartości

Pytanie o wciskanie sprzęgła podczas zapalania silnika


bury93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

(Jeśli masz sprzęgło hydrauliczne lub na powietrze to nie wciskamy...)
Wszystkie Subaru z turbo mają sterowane hydraulicznie. Chyba że automaty

no to teraz juz nigdzie nie pojade,

bo wciskac nie mozna :wink:

i wasze rady z korba, cegla, kijem i inne to wiecie co :razz: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę o zasadzie niewciskania sprzęgła przy rozruchu, bo coś sie może zepsuć. :roll:

Ma ktoś to poparte jakimiś dowodami o awariach?

 

Właśnie...

 

Do tej pory wszyscy cisnęli sprzęgło ile wlezie :razz: i nie wiadomo nikomu nic, żeby w związku z taką praktyką miała powstać jakaś awaria :wink: - bo niby jaka, hm... co mogło by się przez to zepsuć, nic mi nie przychodzi do głowy a wam :?:

 

Reasumująć :!: Wciskamy sprzęgło jak zwykle :wink:

 

Ja i tak wciskam, przecież to ułatwia rozruch :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester, pocieszy Cię że mnie też zaskoczył?

Ale zaskoczył cię i przyznałeś mu rację, czy zaskoczył cię i popukałeś się w czoło? Bo ja już gupi jestem. :roll: Bo jak ma rację, to będzie się trudniej oduczyć niż kurzenia cygaretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - zbyt mała wiedza techniczna wzieła u mnie górą - oczywiście (chyba tylko dla mnie oczywiste to było :mrgreen: ) nie chodziło mi o osobówką instalację - niektóre instalacje hydrauliczne dopiero będą pracowały, gdy pompy będą pracowały i to tez nie od razu - tak samo przy instalacjach pneumatycznych (mowa o duzym kalibru) - olej jak i powietrze wspomagają/przenoszą siłę nacisku na pedał do np. sprzęgła. W osobówkach z racji małych rozmiarów, i wielu innych czynnikow nic sie nie dzieje - SAM WCISKAM SPRZĘGŁO :twisted: Nie pobierałem nigdy nauki w szkole technicznej i brakuje mi słownictwa, a wiedzę czerpie z oczu i uszu, no czasem cos zepsuje ;) Azrael ma oczywiście w 100% racji i miło, że sie wiedzą dzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miła Pani (właścicielka serwisu) mówi mi że nie wolno wciskać żadnych pedałów podczas zapalania silnika.

a jak inaczej sie nie da :?: to co trzeba robic :?: :mrgreen:

 

Hmmm można jeszcze wrzucić na luz i odpalić auto tylko przy wciśniętym pedale hamulca.

Czy są jakieś przeciwwskazania takiego odpalania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka chciała mi pomóc i gdy dochodziłem do samochodu na parkingu (przy ulicy) przekręcila kluczyk w stacyjce siedząc na miejscu pasażera. :shock:

Wrzucona była jedynka... samochód nie zdławił się tylko po prostu ruszył z krawężnika na ulicę... :mrgreen:

szczęśliwie nic nie jechało a młoda złapała za ręczny.

Tak więc chyba nie trzeba tego sprzęgła przy ruszaniu wciskać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bury, jeśli twoją informację dla mnie nazwę "z drugiej ręki" to owszem słyszałem o tym "z drugiej ręki" czyli od innego forumowicza bo trochę pobrykałem buniami a teraz pierwszy forester. Do rzeczy, była to uwaga serwisu w Niemczech dotycząca forumowicza w Audi, (nie pamietam modelu ale rocznikowo 2003-2007) że zapala się bez wciskania sprzęgła! Ponoć ostro dostaje w kość koło dwumasowe.

Fakt wduszanie to stara dobra szkoła ale czy właśnie nie STARA?? Idzie nowe, w autach też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...