Skocz do zawartości

stuki w silniku


Mariusz Zielonk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
wpisz w google: pcv valve forester

Dotyczy to też Imprezy.

Należy go co jakiś czas wymieniać.

napisali, że co 15 tyś. mil

Replacing the PCV valve at regular intervals can prevent rough idle, reduce oil consumption, and prevent air filter contamination. Suggested replacement interval is every 15,000 miles.

a kosztuje 9 dolarów

ciekawe ile u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam w nie-ASO jutro tam pojadę i wrzucę im temat każe sprawdzić.Kilku mechaników innych marek( znajomych) po obsłuchaniu wykluczali panewki! W poprzednim warsztacie chcieli rozbierać głowicę.Przeraza mnie niewiedza i związane z nią koszta w renomowanych warsztatach.Mam na myśli zbędne remonty i wydatki na wymianę części dobrych na nowe i szukania po omacku na koszt właściciela.Czasami wydaje mi sie ze, ludzie pracujący tam są nie kompetentni!!!!!!! Tragedia.

 

[ Dodano: Pon Gru 10, 2007 1:00 am ]

Nie twierdze ze jest tak w nie-ASO bo nie znam jeszcze tego warsztatu lecz jutro sie okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraza mnie niewiedza i związane z nią koszta w renomowanych warsztatach.Mam na myśli zbędne remonty i wydatki na wymianę części dobrych na nowe i szukania po omacku na koszt właściciela.Czasami wydaje mi sie ze, ludzie pracujący tam są nie kompetentni!!!!!!! Tragedia.

 

Masz racje ale z jednym musze sie nie zgodzic.Silnik jest jak zywy organizm i to ze np: padla panewka nie oznacza ze w kazdym silniku bedzie stukac tak samo wiec zazwyczaj dobry mechanik rozbiera silnik a nie ocenia na oko lub ucho jak jakis znachor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wtedy gdy go rozbiorą to muszą coś wymienić choć będzie dobre bo gdyby nic nie znaleźli to za co miałbyś zapłacić? Czytałem już o remontach silnika z powodu stukającej pompy wody lub napinacza. Dokładnie był opisany przykład gdy po remoncie silnika stuki nie zniknęły. Zle zdiagnozowana usterka brak doswiatczenia.

 

[ Dodano: Pon Gru 10, 2007 9:07 am ]

W poprzednim warsztacie chcieli ściągać głowice co warsztat to inna diagnoza a usterka ta sama.

W tym twierdza ze to panewka.Jest opcja zaworu skrzyni korbowej opisana wyżej różnica naprawy ogromna.Wymiana zaworku ok.200zl.Remont silnika 6000 do 15000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Zielonk, ale spodziewasz się, że warsztat na podstawie samego dźwięku wyda Ci diagnozę co w środku silnika nie gra? Już nawet nie wspominam o warsztatach nie zajmujących się Subaru i nie mających doświadczenia co te auta najczęściej boli. Zresztą z tego co wiem, co warsztaty kasują też za godzinę pracy mechanika, nie muszą nic wymieniać, mogą normalnie szukać - to po prostu kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nie-ASO dostałem zapewnienie ze gdy sie pomylą składają go na własny koszt.Chyba wreszcie ktoś kompetentny.Zaczynam lubić ten warsztat

 

no nie powiem choc na dobra sprawe to tak powinno byc w kazdym serwisie bo nie widze powodu czemu mam placic za pomylke mechanika :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Zielonk, wykaż odrobinę cierpliwości i daj dzialać fachowcom. Diagnozy takich usterek stawiane bez oględzin, na podstawie relacji internetowych są raczej ograniczone w swojej pewności. Tak jak ktoś napisał często jedynie rozbiórka silniika pozwala stwierdzić na czym polega problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ale to zainteresowany podejmuje ostateczną decyzję.

Nie mam zamiaru się wymądrzać lub kogoś obrażać.

Wszystko sprowadza sie do tego że w naprawionym silniku wiesz co masz a w używce nigdy nie wiesz co dostaniesz.Kiedyś to przerabiałem i dostałem nauczkę.Nawet nie mogłem mieć pretensji do sprzedającego bo to była ewidentna wada materiału o której on nie mógł wiedzieć.

Dlatego będę się upierał że warto robić, chyba że koszty zabijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...