Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Trasy tam wprawdzie nie ma ale można taką wytyczyć i jest więcej miejsca dla niedouczonych :razz: może tam byśmy spróbowali :?:

A masz czym wytyczyć trasę ?? :) Myślę, że to może być problem. Pomijając tę kwestie to nigdy tam nie byłem, nie wiem jak to wygląda. A zakręty muszą być, bo się nie nauczymy jeździć :) A ich szerokosć na początku faktycznie mogłaby być większa niż na Wyrazowie, choć do Wyrazowa zdążyłem się przyzwyczaić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytyczyć trasę możesz np. korzystając z pachołków. Można również przygotować drewniane paliki takie po 60cm wbić w ziemię i rozciągnąć między nimi taśmę.

Ale ja nie o tym. Jeśli na lotnisku nikt nie odśnieża to masz tam całkiem pokaźną pokrywę śnieżną. Byłbym mimo wszystko za "przetarciem" szlaku pługiem. Pachołki na takim puchu znikną a

60cm wbić w ziemię

...będzie ciężko na betonie :wink:

Nie wspominając o tym, że jednak mobilizacja ludzi do prac przygotowawczych nie jest taka łatwa. Chodzi o to, żeby ustawić auto do trasy, a nie ustawiać trasy autem. Wolę więc dać 100zł ale jeździć po gotowym torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betonowy pas lotniska jest odśnieżany, sztuka trafić przed przejechaniem pługa :razz: znasz kogoś z okolicy kto mógłby wypytać o koszty ??

Jeźziłęm tam, można na szerokości pasa bokami pojeździć i robiąc koło nawrócić by równolegle to pasa startowego przejechać slalomem p-omiędzy pachołakami (oponami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aeroklub Częstochowski jest otwarty na współpracę ale priorytetowo traktują stale współpracujące firmy (ACC z Wieliczki).

Wynajęcie części pasa wiąże się z umową i kosztami 1500-2000zł.

W chwili obecnej panują tam nienajlepsze warunki śnieżne gdyż wysoki śnieg skuty jest wartswą lodu niszczącą wszelkie samochodowe plastyki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynajęcie części pasa wiąże się z umową i kosztami 1500-2000zł.

Spora kasa jakby nie patrzeć. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w zamian dostajemy kawałek otwartej przestrzeni z pokrywą śnieżną. Gdyby jakoś solidnie stworzyć tam trasę (mini tor) i zebrać większa ekipę to pewnie zabawa byłaby przednia ale to znów dodatkowe koszty i kupa roboty z organizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...