Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie potrzebuje ktoś 5l Motul X-CESS 8100 5w40 ? Świeżo kupiony, nawet nie otwarty. Oddam poniżej ceny zakupu w IC.

to chyba mój, nie wiem ile w IC ,ja biore u sklepoleje.pl, chyba ok 130zł

to jest ten sklep z Siemianowic ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za 190zł. Wolę dać więcej za olej, ale mieć z pewnego źródła. Wcześniej kupowałem w 4T, ale akurat nie mieli, a mnie gonił czas. Było kiedyś szumnie w braci forumowej o eskalującej ilości podróbek Motula.

 

Hmm, oddam za 150zł ? Teoretycznie mogę zostawić na kolejny przegląd za parę miesięcy, ale cholera wie czy do tego czasu nie sprzedam auta, a szkoda oliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku było to proste jak laser. Wąchaliście kiedyś olej Motula ? Pachnie jak perfumy. Podróbki śmierdziały jak olej. Potem niestety zaczęli podrabiać również zapach. Generalnie IC jest oficjalnym dystrybutorem na Polskę i dlatego kupuję u nich - relatywnie bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmm, oddam za 150zł ? Teoretycznie mogę zostawić na kolejny przegląd za parę miesięcy, ale cholera wie czy do tego czasu nie sprzedam auta, a szkoda oliwy.

 

Sprzedajesz? No to mi konkurencje zrobisz :) Na co zamierzasz zamienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za 190zł. Wolę dać więcej za olej, ale mieć z pewnego źródła. Wcześniej kupowałem w 4T, ale akurat nie mieli, a mnie gonił czas. Było kiedyś szumnie w braci forumowej o eskalującej ilości podróbek Motula.

 

Hmm, oddam za 150zł ? Teoretycznie mogę zostawić na kolejny przegląd za parę miesięcy, ale cholera wie czy do tego czasu nie sprzedam auta, a szkoda oliwy.

Jak to.... może będziesz sprzedawał, daj znać jak nie masz już kolejki :D;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Matiz, zawsze tak jest, że jak czegoś potrzebujesz to za cholerę nie idzie znaleźć. :)  W BISie zmieniałem olej 4 miesiące temu. Może przed kolejną wymianą oleju uda mi się złożyć nowy silnik do BISa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tomasz_555 wezmę za 140 na następnym spocie. ???

Ok, umowa stoi :)

 

 

 

Sprzedajesz? No to mi konkurencje zrobisz :) Na co zamierzasz zamienić?

Spokojnie, jeszcze nie sprzedaję. :) W moim przypadku jest już tylko jedna droga i jest to STi.

 

 

 

Jak to.... może będziesz sprzedawał, daj znać jak nie masz już kolejki :D;) .

Kolejność może być tylko jedna - zakup, a dopiero potem sprzedaż Type-N/A. :) Jest tylko jedna osoba, która ma prawo pierwokupu tego samochodu. Potem zapewne będzie info w grupie śląskiej. :)

 

Póki co po czyszczeniu przepustnicy i próbie wgrania nowego programu mam jakiś cyrk z obrotami silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nowy program nie był dostatecznie przetestowany. Ile km przejechałeś po czyszczeniu? Jak odłączysz akumulator to silnik musi pochodzić trochę czasu, żeby komputer ustawił mu parametry na nowo. Jak uda Ci się zdiagnozować usterkę to daj znać, bo może komuś z nas taki informacja się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ECM nie przyjął nowego programu. Program się nie zmienił. Kalibracja po resecie to maks 10km, czasami wystarczy, że auto kilka minut popracuje na biegu jałowym. Tak miałem zawsze przy okazji wymiany aku. Od serwisu zrobiłem ponad 150km i mam wrażenie, że jest coraz gorzej... Dzisiaj uparła się na 1500rpm i zaczęła falować - tak jakby odcinała co drugi wtrysk.

Podpiąłem kompa, jedyne co udało mi się ustalić to przepustnica zdaje się pracować prawidłowo. Procent otwarcia przepustnicy jest stabilny, a mimo to auto wykręca obroty. Jeżeli czujnik otwarcia przepustnicy jest ok to można sądzić, że podaje więcej paliwa albo zasysa lewe powietrze. Niestety ciśnienie w kolektorze i MAF niewiele mi mówią bo nie znam wartości sprzed usterki. W poniedziałek zrobię reset jak będę we firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...