Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie, dostałem alu wahacze od Lanosa STI a w wolnossącym są zwykle chyba żeliwne i zastanawiam się nad założeniem alu. Nie pytajcie po co, racjonalnego powodu nie mam, ciekawość albo jako bajer ale moje pytanie czy to wgl możliwe, nie mam jak przymierzyć na teraz ale może ktoś się orientuje czy rozmiar i rozstaw tulei jest taki sam? Leżą już zaciski brembo, więc może zrobiłbym to za jednym razem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pablito79 napisał(a):

Ja właśnie wróciłem do domu, byłem trochę pojeździć Levorgiem.

Super bo ulice zasypane i ruch prawie zerowy:)

Ale niestety Hawkiem miałem 50 razy lepszy fan, tym bokiem przez rondo się nie da. Ciężki, wielki i  podsterowny...:facepalm::unsure:

Masakra, niby spoko, ale bez entuzjazmu.

Kurde, ale mam zaległości :P

ja Cię pamiętam z GTkiem, a tu był Hawk i teraz Levorg :wub: fajnie :D

 

 

ale jak teraz liczę to ostatni raz się z Wami widziałem w 2010/2011 :blink:

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Czy w naszym rejonie jest jakiś zakład, który przejrzy mi całe zawieszenie, ewentualnie wymieni zużyte elementy, wymieni oleje w skrzyni, dyfrze, wymieni płyny eksploatacyjne, ogólnie przejrzy mi auto ? Wolałbym to zrobić u kogoś kto daje rady z Subaru. Czy możecie mi kogoś polecić na PW ? Czy będę musiał robić kilometry do Nowego Sącza.....

Chcę ogranąć auto żeby było na 100 % sprawne bo powoli będę się przymierzał do sprzedaży (WRX STi 2015)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam warsztat w Sosnowcu nie specjalizuje się tylko w Subaru ale nie kręci nosem i nie boi się przyjąć, ogarniało sti ostatnio dobieralem im części do świeżego levorga i Forestera. Mojego Lanosa też zostawiam tylko u nich, jak chcesz odezwij się na pw d namiar 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomasz_555 napisał(a):

Dziwne, u mnie działa. Wprawdzie ESP szybko studzi, ale z osiedla zawsze wyjeżdżam bokiem. :P

Dzisiaj trochę lepiej już to wyglądało. Pomimo włączającego się ESP, udało mi się trochę poślizgać:D

Może mam takie dziwne odczucie, bo to automat w hawku wszystko dalo się ogarnąć gazem i kontrą, chyba muszę się trochę przyzwyczaić.

8 godzin temu, Grzecho napisał(a):

Mam warsztat w Sosnowcu nie specjalizuje się tylko w Subaru ale nie kręci nosem i nie boi się przyjąć, ogarniało sti ostatnio dobieralem im części do świeżego levorga i Forestera. Mojego Lanosa też zostawiam tylko u nich, jak chcesz odezwij się na pw d namiar 

Jak możesz, to wyślij mi też namiary na PW, a nóż-widelec może się skuszę. Zawsze to bliżej niż do Marka z Dzierzoniowa:biglol:

Edytowane przez Pablito79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2023 o 21:48, Matiz napisał(a):


[Górnośląskie Info Śniegowe]

Pany i panewki, jest bajka, "to jest nasz czas" B) Pługi nie nadążają odgarniać, wszystkie drogi białe!

Z miejscówek sprawdzony AKS Chorzów, nie był jeszcze wyślizgany na lód, być może zajade obejrzeć po północy co sie dzieje

Pozdrowienia!

 

Ja w tym roku olewam zimę, nie wyjeżdżam Subułu.

W sumie ujawniła się u mnie usterka. Tylna belka co trzyma dyfer i wahacze straciła sztywność i będę wymieniać to sam tylko, że nie chce mi się przesiadywać w tym zimnym garażu przy latarkach bo mi prąd w wakacje zabrali :/

Poczekam do wiosny :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2023 o 20:11, abrams napisał(a):

Panowie, mam pytanie. Czy w naszym rejonie jest jakiś zakład, który przejrzy mi całe zawieszenie, ewentualnie wymieni zużyte elementy, wymieni oleje w skrzyni, dyfrze, wymieni płyny eksploatacyjne, ogólnie przejrzy mi auto ? Wolałbym to zrobić u kogoś kto daje rady z Subaru. Czy możecie mi kogoś polecić na PW ? Czy będę musiał robić kilometry do Nowego Sącza.....

Chcę ogranąć auto żeby było na 100 % sprawne bo powoli będę się przymierzał do sprzedaży (WRX STi 2015)

Cześć. Ja od 25 lat jeżdzę do Pana Marka, za Fordem na Rozdzieńskiego. Nie jest to typowo warsztat Subaru, ale mi robi wszystkie auta i prywatne i służbowe i ogarniał mi wszystkie 4 Subaru. Teraz jak pojechałem na wakacje to mu zostawiłem auto na cały tydzień, miał zrobić wszystko co uważa za stosowne. Zawsze mówi co jest do wymiany i jakie koszty, czy droższe części czy tańsze. Firma Mar Bos, Pan Marek tel. 691 645 545

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytalem i nie doczytalem , i konkretnej odpowiedzi tez nie znalazlem ! jest jakis warsztat na Slasku ktory ogarnia porzadnie konserwacje podwozia z piaskowaniem itd  ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, skyline napisał(a):

tak czytalem i nie doczytalem , i konkretnej odpowiedzi tez nie znalazlem ! jest jakis warsztat na Slasku ktory ogarnia porzadnie konserwacje podwozia z piaskowaniem itd  ?? 

Pytałem jakiś czas temu o to samo, poniżej odpowiedź kolegów:

 

   W dniu 24.10.2023 o 12:39,  pianchi napisał(a): 

Ja tak tak trochę nie w temacie, ale może szanowni koledzy mają jakieś info u kogo sprawdzonego można zrobić konserwację podwozia na śląsku?

 

5 lat temu robiłem tu:

http://interauto-sc.pl/mechanika-pojazdowa/konserwacja-podwozia.html

 

 

Chciałem zaznaczyć, że są mieszane opinie. Zadzwoniłem, miła obsługa Pani powiedziała, że zrobienie podwozia w moim Foresterze zaczyna się od 2400, termin dopiero na wiosnę 2024. Oczywiście wcześniej wizyta osobista i wycena. Pozdrawiam 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2023 o 18:23, Mayki napisał(a):

 

Tylna belka co trzyma dyfer i wahacze straciła sztywność i będę wymieniać to


Chetnie odkupie od ciebie tą belkę po cenie złomu, potrzebuje "muła testowego" do przymiarek do innego auta na swap zawieszenia ;)
pozdrowienia

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 


Bonus
Jednak lata w czteropędzie rozleniwiły :P Poldek zakopuje sie na każdym kroku, czy to zimowki czy letnie. Myśle czy nie kupić jakiś chamskich zimowych nalewek profila czy coś. Kiedyś na uroczysku dostałem Imprezą baty od E36 na śniegowych Profilach  :biglol:

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Matiz napisał(a):


Chetnie odkupie od ciebie tą belkę po cenie złomu, potrzebuje "muła testowego" do przymiarek do innego auta na swap zawieszenia ;)
pozdrowienia

Ok będę pamiętać.

Jeszcze nie wiem co będę robić z tą starą belką, bo ona nie wygląda źle, zardzewiałą nie jest, powiedział bym bardziej nalot na rantach spawach i zgrzewach.

Ona chyba po prostu dostała w dupę. Jak kupiłem tą Imprezę to okazało się, że miała przekrzywione wahacze poprzeczne. Dwa lata temu zamontowałem sztywne wahacze Łajtlajny na skrzypiuretanie i zaczęło pracować widocznie na belce :D

Możliwe, że też jest pogięta. Będę miał obie na blacie to je pomierzę z ciekawości. Jak będzie prosta ta stara to może fajnie było by ją wzmocnić, i dać w proszek.

Nie wiem, zobaczę jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPOTKANIE WIGILIJNE !
Najwyższa pora by ogłosić coroczną tradycję spotkania wigilijnego. W tym roku wigilia wypada w niedzielę więc na hasło "jadę na chwilę do sklepu" raczej nikt się nie nabierze, ale mam nadzieję, że to nie wpłynie negatywnie na frekwencję.
 
Data: 24.12.2023
Godzina: 11:00
 
Lista:
1. Tomasz_555
2. ...
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPOTKANIE WIGILIJNE ! Najwyższa pora by ogłosić coroczną tradycję spotkania wigilijnego. W tym roku wigilia wypada w niedzielę więc na hasło "jadę na chwilę do sklepu" raczej nikt się nie nabierze, ale mam nadzieję, że to nie wpłynie negatywnie na frekwencję.   Data: 24.12.2023 Godzina: 11:00 Miejsce: https://goo.gl/maps/g37BaBPgfP9eGv3D8   Lista: 1. Tomasz_555 2. ...

Tak jak już rozmawialiśmy, w tym roku powinno się udać dotrzeć default_wink.png

1. Tomasz_555
2. miklaj
3. …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem pany, ja chyba odpadam w tym roku :( zmieniłem prace i mam szychte w wigilie


Jest prośba.
W kondensacie: musiałem opuścić moją "meline" gdzie trzymałem złom, wszelkie dziwne projekty typu przyczepki do rowerów, zapasowe cześci, niezrealizowane
pomysły złombolowe ,ale też Mikre i JurrasicGacy.

Dostałem na mikołaja cudowny prezent jakim była wyprowadzka w trybie przyśpieszonym :E

Powrócił pomysł uknuty dawno temu żeby wziąć sie na spółkę z dobrymi kumplami w podobnej sytuacji i wynająć wspólnie jakąś fajną halę.

Tu jest prośba do was. Jeżeli macie cynk o jakimś pustym miejscu dawajcie znać. Z pobieżnego rekonesansu wygląda na to że bedziemy celować w 100-150m2. Najlepiej w promieniu Chorzów, Bytom, Kato, Siemianowice


Wiemy już że takie miejsca często są w posiadaniu starszych osób które nie wystawiają tego nigdzie w internecie. Prócz przeczesywania ogłoszeń liczymy też na cynk o kims takim.
 

Pozdrowienia!IMG_20231209_114656.thumb.jpg.e49d974b30c6968eb49c41e52d3b04a8.jpg

 

Potrzebował bym też kontakt do człowieka, który miał warsztat w bramie na ul. powstańców w chorzowie, Bromba i inni, Hot rod & custom. Numer z szyldu nieaktywny. Ponoć poszedł gdzieś naprawiać mercedesy...

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Spotkanie Wigilijne!
Data: 24.12.2023
Godz: 11:00
https://goo.gl/maps/g37BaBPgfP9eGv3D8
 
Lista:
1. Tomasz_555
2. miklaj
3. Pablito79
4. elias
5. MPL
6. KotMorderca
7. semperit - niemarkowo jeśli się uda


Pytanie : ktoś sprawdzony w naszym regionie do sodowania bloku silnika albo Aquablast ?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...