Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

bency,

 

... wydech to pelny custom pod forestera robiony za cene b.przystepna.

szczegoly na PW jesli bedziesz zainteresowany dam namiar na p.macka bo u niego byl robiony.

jest jedno male ale p.maciek (f-ma PROEX) robi wydechy/puszki gole tz. brak wieszakow, brak rury z kolankami do najblizszej flanszy, brak flanszy, brak uszczelki i nowych srub a to koszt ze spawaniem +-300pln co daje wydech na aucie za tych ok.6 stowek robiony specjalnie pod twoje auto. p.maciek wymaga jednak kilku naprowadzen:

1. plik/link (np. YT) do wydechu WZORU DOCELOWEGO oraz najlepiej linku to brzmienia twego wydechu...ale otym niech lepiej sam opowie.

2. nalezy we wlasnym raczej zakresie znalezdz naprawde dobrego spawacza bo w forkach ten brakujacy odcinek ma kilka kolanek i by nie spaprac roboty trzeba to zrobic dobrze i w rozsadnyc pieniadzach.

3. nagrac wydech po montazu i przejechaniu ok. 500-1000km aby sie porozgrzewal choc jak widac u Karola od poczadku brzmi juz naprawde dobrze...

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie daje rade. Wg mnie nie za glosno.

Koszty tak jak pisze tadaoando powyzej.

 

Wiec ogolnie polecam :)

 

-- Pn kwi 25, 2011 10:18 pm --

 

W trasie daje rade. Wg mnie nie za glosno.

Koszty tak jak pisze tadaoando powyzej.

 

Wiec ogolnie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak pisałem że problem jest nie w wydechu to wszyscy chcieli mnie zagryźć. tadaoando ty poszukaj problemu dlaczego u ciebie nie chodził tak ładnie jak u gathorus. A do proex to trzeba się spytać czy można do nich podać namiary oficjalnie na forum. Chyba Saiti jest jest od nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subirak,

 

co do roznic w samochodach miedzy moim a karola to jest ich sporo mimo iz obydwa auta maja silniki 2,5xt mamy rozne skrzynie biegow, moj o wersja na europe karola zas to wersa us. moj ma 230KM wersja na US byla chyba 210KM jesli nic nie przekrecam. no i karola jest mlodszy chyba od mojego z seryjnie juz zalozona lepsza UPG...

 

...jest tych roznic kilka ale owszem zgrubsza takie same. karol ma jednak jesli to nie tajemnica nieco inne uppipe i tu doszukiwalbym sie roznicy w brzmieniu.

 

...co do SAITI to kolega z forum hondy ktory na moich kilka slow gozkiej prawdy zarejestrowal sie na forum by sie bronic.

prawda jest jednak taka iz mimo ze przeprosilem tego kolege za kilka brydkich slow w chwili uniesienia nie zmienilem zdania o jego podejsciu do klienta.zgadzam sie jednak by poprosic o zarejestrowanie sie p. macka na forum. zaraz to zrobie, ale czy on bedzie mial czas na udzielanie sie na nim ???

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subirak,

 

...p.maciek niestety napisal iz nie ma czasu udzielac sie na forum, ale mozecie do niego zawsze zadzwonic lub napisac emaila w wolnej chwili ktorych swoja droga ma malo postara sie odpowiedziec. na forum raczej go nie zobaczymy nawet z powodu tego iz kilku podobnym prosbom innych forow odmowil...

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

nie chcę dublować tematów więc podpinam się pod ten wydechowy wątek :mrgreen:

 

U mnie powinna być w miarę prosta sprawa.

 

Pacjent: Forek 2.0 N/A MY 07 (158PS) seria , produkcja 12.07 więc może to już MY'08 :twisted:

 

Chiałbym wymienić tylko backbox,zależy mi na zmianie seryjnego pierdzenia. Wiem, że bulgotu dużego nie wyciśnę z końcowej puszki ale nie mogę już znieść tej przejmującej "ciszy" podczas jazdy :twisted: Ma być głośno !

 

Z tego co czytam na forum nic dedykowanego do mojego modelu N/A nic nie ma ( chyba :evil: ) Raczej interesuje mnie nowy, markowy backbox.... PRODRIVE, H&S, SS, itp. Ważne aby był głośny i nic nie popitolił z silnikem :twisted:

Czy jak zamienie seryjną końcową puszkę na PRODRIVEa lub H&S to może się to negatywnie odbić na aucie ?

Aha i czy ktoś może wie gdzie można kupić te wydechy ? U Emila w Krakowie swego czasu był PRODRIVE ale jużgo tam nie widziałem.

 

Według Was jaka opcja byłaby najodpowiedniejsza... ja niestety nie mam za dużego doświadczenia w tym temacie :evil::twisted:

 

Z góry dzięki :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

nie chcę dublować tematów więc podpinam się pod ten wydechowy wątek :mrgreen:

 

U mnie powinna być w miarę prosta sprawa.

 

Pacjent: Forek 2.0 N/A MY 07 (158PS) seria , produkcja 12.07 więc może to już MY'08 :twisted:

 

Chiałbym wymienić tylko backbox,zależy mi na zmianie seryjnego pierdzenia. Wiem, że bulgotu dużego nie wyciśnę z końcowej puszki ale nie mogę już znieść tej przejmującej "ciszy" podczas jazdy :twisted: Ma być głośno !

 

Z tego co czytam na forum nic dedykowanego do mojego modelu N/A nic nie ma ( chyba :evil: ) Raczej interesuje mnie nowy, markowy backbox.... PRODRIVE, H&S, SS, itp. Ważne aby był głośny i nic nie popitolił z silnikem :twisted:

Czy jak zamienie seryjną końcową puszkę na PRODRIVEa lub H&S to może się to negatywnie odbić na aucie ?

Aha i czy ktoś może wie gdzie można kupić te wydechy ? U Emila w Krakowie swego czasu był PRODRIVE ale jużgo tam nie widziałem.

 

Według Was jaka opcja byłaby najodpowiedniejsza... ja niestety nie mam za dużego doświadczenia w tym temacie :evil::twisted:

 

Z góry dzięki :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machoń,

 

...nastawiasz sie na wydech LOGOTYPOWY wiec nic w tym zakresie nie pomoge, jesli jednak mialbys ochote powalczyc z wydechem custom robionym specjalnie pod twoje auto za b.przystepna cene moglbym polecic wlasnie oslawionego tu juz kilkoma postami p.macka ( PROEX). jesli bedziesz mial ochote powalczyc z tematem na PW moge podac namiary, pogadasz dogadasz sie i bedzie pan zadowolony...

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machoń,

 

...nastawiasz sie na wydech LOGOTYPOWY wiec nic w tym zakresie nie pomoge, jesli jednak mialbys ochote powalczyc z wydechem custom robionym specjalnie pod twoje auto za b.przystepna cene moglbym polecic wlasnie oslawionego tu juz kilkoma postami p.macka ( PROEX). jesli bedziesz mial ochote powalczyc z tematem na PW moge podac namiary, pogadasz dogadasz sie i bedzie pan zadowolony...

 

tomasz

 

tadaoando, brzmi to ciekawie... troszkę mam obawy co do customów... a ja wiem co za tłumik wyjdzie ? :mrgreen: chociaż może to warto to rozważyć...

 

Te logotypowe to raczej pewne, zawsze chciałem mieć Prodrive'a lub H&S'a... są dedykowane do subaru... tylko cena jest dosyć wysoka :evil:

 

Patrzyłem w necie na PROEX'a i wyskoczyła zagraniczna strona , to ta właśnie ? Ale nic dedykowanego do forka nie mają. To coś jak Ulter itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machoń,

 

nie chcialbym wyjsc teraz na klakiera firmy PROEX ale powiem tak, nie wiem o jakiej stronie mowisz ale podalem ja jako te od ktorej powinienes zaczac rozmowy, one jeszcze nic nie kosztuja oprocz kilku emaili albo kilku impulsow telefonicznych jesli wolisz szybszy kontakt. teraz dlaczego uwazam iz powinienes zaczac od proex-a otoz procz naszego forum na ktorym dopiero wspolpraca z ta firma raczkuje dotychczas bardzo duzo dzieje sie z forami bmw oraz hondy a jak dobrz wiesz sa to auta raczej bez turbo a i tak wydechy brzmia rasowo...

profesjonalizm pracy pana macka wyglada tak dalece drobiazgowo iz nie robi ich tylko na sluch a wrecz przed wyspawaniem naklada widma dzwieku docelowego wydechu (mozesz znalezdz mu link na YT z takim wlasnie wydechem oraz tego twojego) i wie w ktora strone sie udac.

poszukaj na YT tlumiki proex z BMW lub HONDY i posluchaj. znajdz nastepnie dzwiek subaru bez turbo ktory najbardziej ci odpowiada (jest ich kilka na YT) i tak przygotoewany wal do p.macka jak wdym popytaj pogadaj...

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadaoando

pooglądałem parę filmików z proexem w roli głównej...ładnie, ładnie :twisted: Taki ciut metaliczny dźwiek (do hondy pasuje super), nie znalazłem filmiku z subaru n/a :evil: Ciekawe czy ktoś na forum ma założony taki wydech u siebie, dobrze byłoby posłuchać jak to gada. I taki custom jest bezpieczny, w sensie czy nie zamuli auta ?

 

Ciekawe jak wygląda cena, i czy ktoś z proexa wykonywał juz do tego lub podobnego modelu końcową puszkę?

 

 

Tutaj znalazłem na oficjalnej stronie H&S'a dedykowany backbox do forka n/a , wcześniej chyba go nie było ? Cena 230 Ł (bez podatku)

http://www.haywardandscott.com/subaru/f ... ckbox.html

 

też jest to jakaś alternatywa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

nie chcę dublować tematów więc podpinam się pod ten wydechowy wątek :mrgreen:

 

U mnie powinna być w miarę prosta sprawa.

 

Pacjent: Forek 2.0 N/A MY 07 (158PS) seria , produkcja 12.07 więc może to już MY'08 :twisted:

 

Chiałbym wymienić tylko backbox,zależy mi na zmianie seryjnego pierdzenia. Wiem, że bulgotu dużego nie wyciśnę z końcowej puszki ale nie mogę już znieść tej przejmującej "ciszy" podczas jazdy :twisted: Ma być głośno !

 

Z tego co czytam na forum nic dedykowanego do mojego modelu N/A nic nie ma ( chyba :evil: ) Raczej interesuje mnie nowy, markowy backbox.... PRODRIVE, H&S, SS, itp. Ważne aby był głośny i nic nie popitolił z silnikem :twisted:

Czy jak zamienie seryjną końcową puszkę na PRODRIVEa lub H&S to może się to negatywnie odbić na aucie ?

Aha i czy ktoś może wie gdzie można kupić te wydechy ? U Emila w Krakowie swego czasu był PRODRIVE ale jużgo tam nie widziałem.

 

Według Was jaka opcja byłaby najodpowiedniejsza... ja niestety nie mam za dużego doświadczenia w tym temacie :evil::twisted:

 

Z góry dzięki :twisted:

 

Jeżdżę forkiem N/A z 2007, co prawda 2.5, ale myślę, że nie ma tu kolosalnej różnicy w efekcie akustycznym. Dopasowywałem 3 tłumiki końcowe, w tym sławiony Prodrive'a i szczerze mówiąc, nie słyszałem wielkiej różnicy w brzmieniu. Jeden był trochę głośniejszy, drugi nieco cichszy... Problem jest inny, chciałoby się powiedzieć: zasadniczy. Nie słychać boxera :-( Skończyło się na dorabianym, dość głośnym, ale charakterystyczne 'subarowe' brzmienie silnika jest niedostępne, jeśli kolektor wydechowy pozostanie równodległościowy... Ale to już inna bajka. /niektórym się udało :arrow: vergette/

 

Także konkludując: bulgotu żadnego z backboxa nie wyciśniesz.

 

PS

Pozostałem przy dźwięku BMW/hondy/wszystkich innych czterocylindrowców :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machoń,

 

 

 

 

...jest ich troszke na YT moze cos jednak znajdziesz, ale w tej kwestii ciezko polegac juz tylko na wydechach LOGOTYPOWYCH musisz znalezdz ten swoj dzwiek.

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machoń,nie kombinuj tylko bierz H&Sa :mrgreen::twisted:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Jeżdżę forkiem N/A z 2007, co prawda 2.5, ale myślę, że nie ma tu kolosalnej różnicy w efekcie akustycznym. Dopasowywałem 3 tłumiki końcowe, w tym sławiony Prodrive'a i szczerze mówiąc, nie słyszałem wielkiej różnicy w brzmieniu. Jeden był trochę głośniejszy, drugi nieco cichszy... Problem jest inny, chciałoby się powiedzieć: zasadniczy. Nie słychać boxera :-( Skończyło się na dorabianym, dość głośnym, ale charakterystyczne 'subarowe' brzmienie silnika jest niedostępne, jeśli kolektor wydechowy pozostanie równodległościowy... Ale to już inna bajka. /niektórym się udało :arrow: vergette/

 

Także konkludując: bulgotu żadnego z backboxa nie wyciśniesz.

 

PS

Pozostałem przy dźwięku BMW/hondy/wszystkich innych czterocylindrowców :roll:

 

mstar, zdaję sobie sprawę, że bulgotu nie bedzie :evil: chociaż H&S podaję, że po zmianie na ich końcówkę dźwięk jest trochę podkreślony, cytuję : " Releases just a little bit more of the flat four burble and is in no way intrusive in the car. "

Myślę, że nie tylko customowe końcówki będą głośne, ciągle wierze, że taki H&S ma potencjał i co ważne jest to plug&play, nie trzeba będzie kombinować z dopasowaniem :twisted:

 

Machoń,

 

 

 

 

...jest ich troszke na YT moze cos jednak znajdziesz, ale w tej kwestii ciezko polegac juz tylko na wydechach LOGOTYPOWYCH musisz znalezdz ten swoj dzwiek.

 

tomasz

 

Jeszcze podumam co tu zrobić, na tych filmikach widać, że z N/A da sie wycisnąć niezły dźwięk.

 

Narazie poszukam, gdzie można takiego H&S'a kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie można takiego H&S'a kupić.

tutaj :arrow: http://www.haywardandscott.com/ :mrgreen: albo forumowicz frodo123 bedzie jechal ok 20 czerwca do PL do Krosna (bo my tez z tamtad pochodzimy :P ) Bugiem WRX :wink: bo Ci moze przywiesc pod dom :mrgreen: kwestia dogadania sie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machoń,Powitac powitac kolege z rodzinnego miasta :D:D

Tak jakukaszWRX, wspomnial to nie bylo by problemu z przywiezieniem H&S'a sam bede prawdopodobnie kupowal dla siebie tak wiec moge przy okazji zmaonowac cos dla ciebie :mrgreen::mrgreen:

pozdro

 

-- Pn maja 09, 2011 8:34 pm --

 

ukaszWRX, a ty pewnie nie masz co robic w pracy i siedzisz na forum hehehe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machoń,nie kombinuj tylko bierz H&Sa :mrgreen::twisted:

Lubię to! :mrgreen:

bo ja wiem... sam mam H&S w Forku, ale powiem wam, ze sa lepsze wydechy :P

 

p.s. ostatnio wymienielem seryjny center-pipe na przelotowy (tez H&S) i roznica w dzwieku jest minimalna... przynajmniej w miescie (porzadnej trasy jeszcze nie zrobilem po tej wymianie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj :arrow: http://www.haywardandscott.com/ :mrgreen: albo forumowicz frodo123 bedzie jechal ok 20 czerwca do PL do Krosna (bo my tez z tamtad pochodzimy :P ) Bugiem WRX :wink: bo Ci moze przywiesc pod dom :mrgreen: kwestia dogadania sie 8)

 

ja dopiero teraz zauważyłem, że jesteśmy z tych samych okolic .... nice :mrgreen::mrgreen:

no właśnie byłem na ich stronce i maila do nich wysłałem... tak orientacyjnie, ale opcja, że kolega frodo może być tak dobry i pomoże w zakupie końcówki mi sie bardzo podoba :mrgreen:

 

Machoń,Powitac powitac kolege z rodzinnego miasta :D :D

Tak jakukaszWRX, wspomnial to nie bylo by problemu z przywiezieniem H&S'a sam bede prawdopodobnie kupowal dla siebie tak wiec moge przy okazji zmaonowac cos dla ciebie :mrgreen: :mrgreen:

pozdro

 

No witam witam :mrgreen: miło "spotkać" kogoś z naszego miasta... :mrgreen: Wracając do H&S'a, masz taką możliwość ? Zamawiasz towar i dostajesz go w UK, a potem bugiem lecisz na Krosno ? Ja jeszcze czekam na przegląd foka i pewnie po wakacjach bym zamówił i jeśli to plug&play to pojadę na przegląd do Emila w Kraku i od razu może by mi go tam zamontowali.... ja to tak widzę :mrgreen: aha i jeszcze hamulce musze zrobić.... chciałbym to wszystko ogarnąć za jednym razem :twisted:

 

Machoń,nie kombinuj tylko bierz H&Sa :mrgreen::twisted:

Lubię to! :mrgreen:

bo ja wiem... sam mam H&S w Forku, ale powiem wam, ze sa lepsze wydechy :P

 

p.s. ostatnio wymienielem seryjny center-pipe na przelotowy (tez H&S) i roznica w dzwieku jest minimalna... przynajmniej w miescie (porzadnej trasy jeszcze nie zrobilem po tej wymianie)

 

eddie_gt4

jak to "są lepsze wydechy" ??? To ja tu niecny plan szykuje z H&S'em w roli głównej a Ty mi wszystko chcesz teraz popsuć... :mrgreen: A tak poważnie to co z tym wydechem ???? Nie leży Ci ? Poradź coś :twisted: Z tego co ja wiem to powinno to miarę buczeć.... bulogotu się nie spodziewam ale jakiś głośniejszy warkot musi byc... :twisted: Jeśli róźnica ma być minimalna to się trzeba zastanowić...hmm :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machoń, kolega Frodo123 nie bedzie nic zamawial od nich :P on poprostu pojedzie do ich firmy i tam bedzie kupowal cat back dla siebie i przy okazji jakbys chcial to moze kupic i Tobie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machoń,nie kombinuj tylko bierz H&Sa :mrgreen::twisted:

Lubię to! :mrgreen:

bo ja wiem... sam mam H&S w Forku, ale powiem wam, ze sa lepsze wydechy :P

 

p.s. ostatnio wymienielem seryjny center-pipe na przelotowy (tez H&S) i roznica w dzwieku jest minimalna... przynajmniej w miescie (porzadnej trasy jeszcze nie zrobilem po tej wymianie)

 

eddie_gt4

jak to "są lepsze wydechy" ??? To ja tu niecny plan szykuje z H&S'em w roli głównej a Ty mi wszystko chcesz teraz popsuć... :mrgreen: A tak poważnie to co z tym wydechem ???? Nie leży Ci ? Poradź coś :twisted: Z tego co ja wiem to powinno to miarę buczeć.... bulogotu się nie spodziewam ale jakiś głośniejszy warkot musi byc... :twisted: Jeśli róźnica ma być minimalna to się trzeba zastanowić...hmm :roll:

H&S nie jest zly, tylko imho jest przereklamowany i za drogi jako nowy :mrgreen:

 

poza tym, nie wiem czemu, ale w moim Forku puszka i center-pipe H&S nie pasuja idealnie... koncowka nie jest idealnie prostopadla wzgledem zderzaka... z innymi wydechami nie mialem takich numerow :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...