Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Tarpan, H&S robi dla Foresterów :D

 

Jesteś pewny, że robią centerpipe z rezonatorem ? Na ich stronie są tylko proste rury bez rezonatorów.

Tarpan, jakiej srednicy center-rure potrzebujesz?

 

jezeli 3-calowa, to rure z rezonatorem mozna zamowic tu :arrow: http://www.scoobybits.co.uk/shop_exhausts.htm

 

generalnie center-pipe w Forku SG (03-08) jest taki sam, jak w new-age Imprezach (poza Lanosem), wiec mozna szukac center-pipe'a dedykowanego do Imprezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Średnica 2,5 cala i montaż p&p jak seryjny.

szukaj dedykowanego do Imprezy, tak bedzie prosciej

 

Magnex robil center-rury z rezonatorem dedykowane do klasykow (mialem taki center-pipe w GT), moze robi i do new-age?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4,bakupno,

 

miales fajnego H&Sa ale co bys poradzil komus kto mysli np. o zakupie H&Sa ale od imprezy bugaja lub innego jak moze zabrzmiec w forku 2,5xt bedzie duzo gozej ciszej, buczaco od dedykowanego dla forka? warto ? moze poczekac i kupic cos innego.

mam super wydech (PRODRIVE P1) zonie sie podoba bo nie za glosny a jak przyspieszam to fajnie bulgocze, ale juz sie mi osluchal i szukam agresywniejszego nieco tylko glosniejszego wydechu (pamietajac 103db i dowod rej. zabrany) ale za pasztetowa cene bo nie odrazu znajde klienta na mego PRODRIVEa na czyms trzeba fruwac.

 

...a moze cos wywalic uwolnic wydech. mam wydech standart z wymienionym katem na SPEC C bo sie wysypal, ale moze center z rezonatorem von zamienic na zwykla kwasowke jaki efekt uzyskam? bedzie glosniej ? bedzie b.buczal? efekt niezauwazalny?

SLUCHAM PROPOZYCJI (remap odpada nie mam kasy !!!).

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze center z rezonatorem von zamienic na zwykla kwasowke jaki efekt uzyskam? bedzie glosniej ? bedzie b.buczal? efekt niezauwazalny?

SLUCHAM PROPOZYCJI (remap odpada nie mam kasy !!!) (...)

bierz ta rure, powinno troszke bardziej "buczec" :arrow: viewtopic.php?f=16&t=147054&view=unread#unread

 

jezeli wymiana center-pipe nie da oczekiwanego efektu, to ew. mozna kupic na probe ten tlumik :arrow: viewtopic.php?f=16&t=147168&view=unread#unread

(jezeli sie nie spodoba, zawsze mozna odsprzedac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem backbox wraz z centerpipą :mrgreen: o taki:1775180928_1

 

zastanawiam się co teraz :?: Z jednej strony chciałem wrzucić obecnie sam backbox i do czasu kiedy będę chciał kłaść TD04L + resztę wydechu + remap się przebujać. Z drugiej może lepiej się wstrzymać i zrobić kompleksowo cały wydech + resztę rzeczy.

Dodam że wydech ma tylko podkreślić bulgot w środku wolałbym żeby zostało względnie cicho, z drugiej wiem że przelot przy TD04L wskazany :roll:

Poradzicie?

 

PAcjent S-Turbo obecnie jeszcze totalna seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem backbox wraz z centerpipą :mrgreen: o taki:[ http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/17/75/18/09/1775180928_1 ]

 

zastanawiam się co teraz :?: Z jednej strony chciałem wrzucić obecnie sam backbox i do czasu kiedy będę chciał kłaść TD04L + resztę wydechu + remap się przebujać. Z drugiej może lepiej się wstrzymać i zrobić kompleksowo cały wydech + resztę rzeczy.

Dodam że wydech ma tylko podkreślić bulgot w środku wolałbym żeby zostało względnie cicho, z drugiej wiem że przelot przy TD04L wskazany :roll:

Poradzicie?

 

PAcjent S-Turbo obecnie jeszcze totalna seria

 

:arrow: PW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4,

 

kiedy to wlsnie dla mnie byl robiony ten wydech w PROEXie, ale przez to iz ZBYSZEK z B.22 wymienil mi kata jak sie posypal na SPEC C. wydech zabrzmial zdecydowanie za cicho. za to u karola bulgocze ladnie.

 

ta rurka z kwasowki nie jest chyba brandowa tylko no name, wiec powiem rozumiem sugestie, ale znalazlem juz np. na alledrogo za 250pln nowke.

jaki uzyskam dzwiek glosniejszy? znacznie glosniejszy? b.buczacy? ...

 

a co powiesz o wymianie upa i jak wyglada ten magiczny prekat by sprawdzic czy go mam, aha i czy obede sie bez remapu ?

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarpan,

 

jak widzisz nawet sie w nim probowalem dowiedziec to i owo ale poszlo mi raczej kiepsko.

nie wiem czy mam upa z prekatem czy nie moj forek 2,5xt AT(sport shift europa) 06 SG9

no i wrescie znowu zaytam mam ja ten prekat czy nie mam, warto wymienic upa czy juz

jest uwolniony i efektu nie bedzie? mozna li na tymbrykac bez remapu ? bez szkody dla silnika

oraz UPG ??? wszystkie pomysly konczace sie remapem odpadaja !

 

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadaoando,

 

Po tym co się dowiedziałem m.in. z tego forum, obstawiam, że nie masz kata w uppipe, i wymiana na inny to taki zbytek tuningowy.

 

Pytanie trochę osobiste:

Dlaczego tak obsesyjnie nie chcesz remapu?

Pytam, ponieważ ja obsesyjnie go chcę i zbieram części oraz kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarpan,

 

jak widzisz nawet sie w nim probowalem dowiedziec to i owo ale poszlo mi raczej kiepsko.

nie wiem czy mam upa z prekatem czy nie moj forek 2,5xt AT(sport shift europa) 06 SG9

no i wrescie znowu zaytam mam ja ten prekat czy nie mam, warto wymienic upa czy juz

jest uwolniony i efektu nie bedzie? mozna li na tymbrykac bez remapu ? bez szkody dla silnika

oraz UPG ??? wszystkie pomysly konczace sie remapem odpadaja !

 

 

tomasz

imho troszke za bardzo kombinujesz i/albo masz "za duze" wymagania... :roll: :D

jezeli ma obejsc sie bez remapu, to zostaw cat'y w spokoju (w up-pipie nie powiniennes go miec) i kombinuj tylko z cat-back'iem

 

btw, tamten center-pipe, link do ktorego podalem link'a wyglada b. podobnie do tego H&S, co mialem poprzednio (przydaloby sie wiecej fotek dla weryfikacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4,

 

...to nie kombinacja, ani wymagania a li tylko odzwierciedlenie oczekiwan polaczone z niewiedza.

pozwole sobie wiec na zadawanie pytan pewnie bedzie latwiej.

1. skoro nie powinienem miec prekata to czy wymiana upa ma wogole jakikolwiek sens ?

2. dlaczego warto wymianic upa ?

3. skoro sugerujesz wymiane centra to co on da procz podbica basu ?

4. czym moga lub roznia sie gole centry H&Sa od NO NAME czy to nie jest tylko zwykla rura kwasowka z kolnierzami ?

5. za co odpowiedzialny jest rezonator i czy jego brak (zastapiony przelotowa rurka) spowoduje ozywienie forka jak po wymianie kata OEM na SPEC C. ?

6. czy H&S ktorego sprzedaje danny na tamtym forum od imprezy do 2000r warto zakupic jako back box dla mojego forka ?

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. skoro nie powinienem miec prekata to czy wymiana upa ma wogole jakikolwiek sens ?

nie ma, jezeli z ori up-pipe wszystko jest ok

 

2. dlaczego warto wymianic upa ?

warto wymienic np. przy okazji remapu (jezeli ori up-pipe ma pre-cat'a, np. w 2.0XT)

 

3. skoro sugerujesz wymiane centra to co on da procz podbica basu ?

lepszy przeplyw spalin, troszke inna barwa dzwieku

 

4. czym moga lub roznia sie gole centry H&Sa od NO NAME czy to nie jest tylko zwykla rura kwasowka z kolnierzami ?

roznica "czysto psychologiczna", jezeli ten no-name jest normalnej jakosci (tyl. tlumik to jednak troszke bardziej skomplikowane urzadzenie niz center-pipe :) )

 

5. za co odpowiedzialny jest rezonator i czy jego brak (zastapiony przelotowa rurka) spowoduje ozywienie forka jak po wymianie kata OEM na SPEC C. ?

co do funkcji tlumikow/rezonatorow, to polecam posty uzytkownika saiti w tym watku, niestety na druga czesc pytania nie jestem w stanie odpowiedziec...

 

6. czy H&S ktorego sprzedaje danny na tamtym forum od imprezy do 2000r warto zakupic jako back box dla mojego forka ?

w kwestii wydechow jestem zwolennikiem opcji, kiedy sie kupuje produkt, dedykowany do konkretnego modelu (tj. nie trzeba nic przerabiac przy montazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...