Skocz do zawartości

Tegeso-nieteges, albo nietegeso-teges


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

mozesz sobie zrobic rok przerwy - za rok tez sa matury :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

tak mogę, w jednostce wojskowej :mrgreen:

 

A po maturze najdłuższe wakacje w życiu

 

chyba ze ktos jest debilem i idzie w te wakacje do pracy.... niech to szlag, nigdy tego nie przestane zalowac! :cry:

 

mówisz, że nie warto? Chciałem troche na samochód zarobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorą nie biorą, wystawili mi A i wole się nie przekonywać na własnej skórze :mrgreen:

 

Oczywiście na studia mam zamiar iść. Dzienne czy zaoczne, nie wiem zależy od wyniku matury i paru innych czynników. Ale oceniając mój stan wiedzy na dzień dzisiejszy chyba czeka mnie tryb weekendowy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale robilem co moglem zeby zwrot dostac :wink: , ale niestety kadrowe ( stare torby :evil: )

za malo odprowadzily :evil: i caly misterny plan poszedl w..... :evil:

 

Nie to, bym ich chciał bronić, ale to niekoniecznie ich wina: prawo podatkowe jest tak skonstruowane, że przy przejściu pomiędzy progami podatkowymi zaliczki przy wyższym podatku płacisz dopiero w miesiącu NASTĘPNYM po miesiacu, w którym przekraczas próg. Przy pewnej dozie niefarta, możesz próg przekroczyć o 1 PLN, zapłacić zaliczkę np. wg. stawki 19%, gdy tymczasem reszta Twojego wynagrodzenia wpada już w 30%.

 

Po to jest właśnie zeznanie roczne, by takie rzeczy wyprostować 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale robilem co moglem zeby zwrot dostac :wink: , ale niestety kadrowe ( stare torby :evil: )

za malo odprowadzily :evil: i caly misterny plan poszedl w..... :evil:

 

Nie to, bym ich chciał bronić, ................

 

Po to jest właśnie zeznanie roczne, by takie rzeczy wyprostować 8).

Przemeq niestety masz racje :cry: , a ze nie bardzo patrze na swistki to teraz musialem doplacic troche plnow - :evil::evil::evil:

gdybym patrzyl to przynajmniej bylbym przygotowany a tak .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imgw, ja już kilka razy przeżyłem taką frustrację i zakładam sobie zawsze na początku roku z góry ile dopłacę i wrzucam se to do "budżetu". Biorę kwotę dopłaty z poprzedniego roku, dorzucam 20% i jestem przygotowany psychicznie na ten ból :twisted:. Nawet, jeśli takie obliczenie z powietrza oznacza niedoszacowanie (nigdy nie wiadomo, jaki będzie rozjazd, a co miesiąc nie chce mi się tego sprawdzać), to w bardzo dużej części pokrywa potencjalne zobowiązanie i ból jest dużo mniejszy 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w minionym roku doplacilem rownowartosc 2 silnikow z STI

 

Pewnie zmieniałeś pracę, albo dostałeś w pierwszej połowie roku dużą premię - w pierwszym przypadku, zaliczki się "wyzerowuje" i lw nowej pracy iczy od 19%, gdy delikwent w tej poprzedniej już płacił np. według stawki 40%, a w drugim wypłata premii mogła przypaść na ten miesiąć, o który pisałem imgw, czyli miesiąc przeskoczenia między skalami 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...