Skocz do zawartości

SUBARU EXIGA-NOWY FORESTER/LEGACY?


FUKS

Rekomendowane odpowiedzi

Subaru_exiga_concept_2022992.jpg

 

Subaru_exiga_concept_2022984.jpg

 

Subaru_exiga_concept_2022982.jpg

 

Subaru_exiga_concept_2022994.jpg

 

Subaru_exiga_concept_2022990.jpg

 

 

Na zbliżającym się salonie samochodowym w Tokio z jak najlepszej strony będą się chcieli pokazać miejscowi potentaci.

 

Do prawdziwej ofensywy szykuje się Subaru.

 

Japoński producent przygotował niecodzienny concept o nazwie exiga. Na pierwszy rzut oka samochód nie wyróżnia się niczym szczególnym. Linie nadwozia nawiązują do innych modeli Subaru - outbacka i forestera. Pod maską tradycyjnie już znalazł się silnik typu boxer.

 

W tym przypadku jest to doładowana benzynowa jednostka o pojemności dwóch litrów. Tradycyjnie dla Subaru napęd przenoszony jest na wszystkie koła.

 

Sporym zaskoczeniem jest natomiast wnętrze samochodu, które jest w stanie pomieścić aż siedem osób. Zaprojektowano je tak, by kierowca i pasażerowie mogli zaznać niczym nieskrępowanego poczucia przestrzeni.

 

W tym celu samochód wyposażono w szklany dach, a także... w osiem znajdujących się na desce rozdzielczej ciekłokrystalicznych wyświetlaczy pokazujących obraz z kilku kamer zlokalizowanych w różnych punktach nadwozia (np. z lusterek).

 

Zdaniem Subaru ten ciekawy zabieg ma również wpływać na poprawę bezpieczeństwa. Tylko jak ogarnąć podczas jazdy aż osiem monitorów?

 

 

 

LINK DO GALERII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip Cz, zbadaj linka, ktory podal FUKS. Tam sa wieksze i wiecej widac.

 

Dzięki. Albo przeoczyłem, albo jescze nie było.

 

A fura boska. Już nie pamiętam kiedy mi się tak bardzo samochód podobał.. Wszystko co nowe szło w jakimś dziwnym, zawsze gorszym, kierunku. A tu perełka. Bałem się kolejnego Legacy po ostatniej Imprezie. Będę spał spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...