Skocz do zawartości

W-wa -> Londyn na kolach


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o promy to znacznie taniej jest z Dunkierki do Dover niż z Calais do Dover. Obsługuje tą trasę Norfolkline. Ja płaciłem za auto i dwie osoby nocnym kursem o 1.00 30,- Eu, za 3 osoby i auto 40Eu. Rezerwowane około tydzień przed użyciem i nie w weekend bo nie ma miejsc. Dla porównania do Calais kupując w dniu rejsu 180Eu, a Erotunel 250,-Eu

 

 

Do Londynu z Cieszyna jechałem nie licząc promu niecałe 16 godzin.

Byłoby szybciej gdyby nie częste tankowania.

http://www.aferry.to/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zawsze jeżdżę z Birmingham do Olsztyna :twisted: ale do Poznania jedzie się identycznie.

Z| Londynu radzę jechać M-25 na Dartford (opłata 1 pound za przejazd mostem) potem kierujesz się na Dover (a stąd to już tylko prom lub ciuchcia :) ).

Z Calais kierujesz się na BRUGGE , GENT, ANTWERPEN, EINDHOVEN, VENLO a stąd już jedziesz przez NIemcy cały czas A-2 do samego Świecka . Jedynie przy Dortmundzie trzeba zwracać uwagę na drogowskaz na HANNOWER a dalej już jest pikuś :mrgreen:

Ogólnie jak pamiętasz te kilka miast to ci wystarczy.

Trasa jest prosta i bez zbędnych kombinacji

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam nawigacje i czerpanie przyjemnosci z jazdy :)))

wez prom z dunkierki jest tanszy (noca dodatkowo -10euro ) a tak 90euro od auta . ja zrobilem ta trase w 16,5godz z przystankami tylko na tankowanie:))

Nie zapomniaj o tym 1funciaku za tuel bo kart nie toleruja!!!

I jak masz wybor jedz w iedziele 0ruchu zwlaszcza w uk potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam prom Speedferies z dover do Bolonii !! tani, szybki 45min !! a że jest dalej ? no jest ale tylko jakieś 60 km ale zyskujesz na czasie .Od bolonii do calais jest puściutko na drodze i fajne widoki!

 

No z ta Bolonia to pojechales :)

Boulogne, dokladniej zdaje sie Boulogne-sur-Mer - nie wiem jak to po naszemu... Bulonia? :) ale Bolonia to we Wloszech :)

 

Tak czy inaczej Speedferries faktycznie warto sie zainteresowac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...