Skocz do zawartości

Rozmiar felg i opon Forester zima


dudi76

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: czy opony w rozmiarze 205/75R15 wejdą do Forestera '98 ? Czy ktoś może testował?

 

pewnie wejdą, a orientował sie kolega jakie mozesz opony w tym rozmiarze kupić :?: :shock: Jak sie kolega dowie , to pewnie bedzie szukał innego rozmiaru :razz: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się orientował. BF Godrich Winter Slalom. Uważam, że niezłe. Czy się mylę?

 

To opona przeznaczona typowo do samocchodów terenowych, moim zdaniem do Forka bardzo średni wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że właściwościami terenowymi Forka sam jestem mile zaskoczony i zimą chciałbym je jeszcze poprawić. Nie jest to opona terenowa, ale do aut terenowych, więc na asfalcie powinna sobie dawać radę, a w kopnym śniegu może zamienić Leśnika w czołg:)

 

Chyba, że nie przewidziałem innych niedogodności związanych z tego rodzaju oponą. Ale generalnie samochody terenowe i tak większość życia spędzają na dobrych drogach więc myślę, że producent tej opony to uwzględnił. Jeśli na takich oponach Vitara lub Terrano spisują się dobrze, to i Forester nie powinien mieć problemów.

 

Co innego opony przeznaczone typowo do jazdy poza szosą, to fakt, że na codzień bez sensu, bo fatalnie spisują się na asfalcie, szczególnie mokrym. Są wręcz niebezpieczne. Ale takie powinny być OK.

 

A może ktoś z Was ma jakies doświadczenia z tym modelem opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem oponki od kumpla zdjęte z Toyoty RAV4 215/70/R16. Micheli 4*4 coś tam, zimówki.

Miałem okazje je przetestować na naszym ostatnim spocie na poligonie i fajnie się spisywały w terenie, potem jeszcze 2 dni na asfalcie jeździłem jestem bardzo zadowolony..

ALE!!!!!!!

W terenie przy dużych dołach i max skręcie potrafi przytrzeć przód o zakole i tak właśnie sobie rozwaliłem jedno.

Więc 215/70/16 są za duże !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/70R16 mają o prawie 4cm większą średnicę niż oryginalne (przynajmniej u mnie - 205/70R15) więc to możliwe, że się słabo mieszczą. Ale 205/75R15 to tylko 2cm więcej niż oryginał więc jest szansa, że wejdą bez problemu.

 

Masz może fotkę Forka z tymi dużymi kołami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irpac dalej nie rozumiem pokiego grzyba kupujesz takie opony :roll: , Forester to nie jest Land Rover Discovery, zeby takie gumy dobierac. Ich indeks prędkości do 160KM/h, powinien Ci wiele wyjaśnić, tj. opona do samochodów terenowych ! a nie SUV , tym bardziej do Forestera, owszem w ciezkich warunkach bedzie sie spisywała dobrze , natomiast na suchym, mokrym , a nie daj Bóg po zakretach bedzie dramat., ale co mi tam, kup jakie uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia priorytetów i oczekiwań. Ja prędkości rzędu 160km/h nie rozwijam nawet latem, a co dopiero zimą. A w zakrętach sobie radzę ;) Choć jeśli ktoś ma jakieś praktyczne doświadczenia z takimi oponami, to chętnie posłucham, bo być może nie zdaję sobie sprawy z ich prawdziwych właściwości, podobnie jak nikt, czytając jedynie ulotki handlowe, nie zdaje sobie sprawy z właściwości foresterowych Yokoham ;)

 

No i powiem Ci,że Forester na dobrych oponach dojedzie w terenie dalej niż Dyskoteka na złych... Na właściwości terenowe samochodu wpływa wiele różnych czynników, zależnych także od terenu, który chce się pokonać. W warunkach zimowych, gdy nie pokonuje się stromych wzniesień, na których Forester wysiada z powodu fatalnych kątów zejścia, natarcia i rampowego, Forester na dobrych gumach nie będzie bardzo odstawał od prawdziwej terenówki. Szczególnie jeśli powiększy mu się nieco prześwit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wszystkim polecić tutaj najlepsze moim zdaniem do sportowej jazdy zimą opony z serii Nokian Hakkapellitta - niesamowita przyczepność na śniegu,błocie i lodzie.

 

Nadmieniam,że nie jestem ich sprzedawcą ani dystrybutorem :mrgreen: po prostu świetny kawał gumy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu nie 215/60/16? przeciez taka jest rozpiska na boczku drzwi kierowcy i wszyscy taki rozmiarek zimowy poleceja. Czy te 65 nie powoduje wiekszego błedu predkościomierza, tak mi sie tylko wydaje

 

Pzdr

 

Ponieważ im wieksza średnica koła tym lepiej w kopnym śniegu, na standartowych kilka razy brakował mi przysłowiowy włos aby sprawnie dojechać do domu.

Druga sprawa moge takie kupić za nieweilkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irpac,

słuchaj Carfit a naprawdę żle na tym nie wyjdziesz. Bajki o cudownych właściwościach terenowych Forestera, tudzież o wszystkomogącym powiększeniu prześwitu możesz oczywiście snuć...ale wobec Carfita to po prostu hańba na resorach. :mrgreen:

 

Pokora rzecz ważna.

 

Jeżdzę na zimówkach goodyeara (jakieś excellance czy jak im tam) o standardowym wymiarze dla Foresia S-turbo. Nie znam się ale również nie narzekam.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek_67,

nie przekręcaj proszę moich wypowiedzi. Nie twierdzę jakoby Forester miał cudowne właściwości terenowe, a jedynie, że w pewnych warunkach sprawuje się nie gorzej niż prawdziwsze terenówki, szczególnie gdy te mają gorsze opony. Twierdzę za to, że dobre opony i powiększony prześwit poprawią właściwości terenowe Forestera. Nie znaczy to, że uważam, że na dobrych oponach z minimalnie większym prześwitem Forek dojedzie wszędzie. On dojedzie ciut dalej. I na tym mi właśnie zależy.

 

Jednocześnie zapewniam, że mam wiele szacunku i pokory dla wieloletnich użytkowników Subaru, ale nie znaczy to, że nie mogę się z nimi wdawać w polemikę, szczególnie w zakresie tematów, które nie są mi całkiem obce.

Przypominam również, że moje pierwotne pytanie nie dotyczyło zachowania samochodu na takich oponach na drodze, a jedynie tego czy zmieszczą się one bez problemowo do Forestera. Dyskusji na temat właściwości terenowych Forestera nie planowałem. Tę chętnie poruszę podczas któregoś ze spotów gdy będzie możliwość poparcia swoich tez żywymi dowodami.

 

A jeśli przesadzam ze swoją wiarą we właściwości Leśnika, to tylko przez zaślepienie miłością do marki, której ganić nie powinniście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Panowie to jak to w końcu z tymi ponami do wolnossaka z USA - 2,5L?

 

Mam na oku oponki o wymiarze 215/65R16 - wejdą bez problemu, czy nie?

 

Gdzies znalazłem info, że niby opcjonalnie można na takich jeździc, ale już sam nie wiem????

 

Letnie mam 215/60R16, ale szukając zimówek łatwiej cos zensownego znaleźć w tym większym rozmiarze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...