Skocz do zawartości

Kara śmierci.


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem za zaostrzeniem Kodeksu Karnego za popełnienie najcięższych przestępstw oraz za przywróceniem kary śmierci.

Jakie jest Wasze zdanie?

Poruszyłem ten temat w związku z kilkoma zdarzeniami:

- zadźgano mi ostatnio kumpla

- wypadek "mitsumaniaka"

- bezmyślne zachowanie "bezmózgów" z BMW

 

Ostatnio wiele się o tym dyskutuje, (nie jestem PiSowcem), chciałbym znać Wasze zdanie jeżeli chodzi o przywrócenie KS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie chodzi mi o konkretne przykłady tylko o nasilenie bezmyślnej często przestępczości.

Nie chodzi mi o moje przypadki.

Ogólnie czy jesteście za.

 

Ja wiem o co chodzi, ale zadanie pytania w ten sposób wywołuje odpowiednie emocje i następuje chwilowa weryfikacja stanowiska w tej sprawie. A jeżeli ktoś do tej pory nie miał zdania na ten temat, to właśnie je sobie wyrobił :)

 

Wracając do tematu. Przywrócenie kary śmierci raczej nie zmieni częstości przestępstw. Nie jest to bat na przestępców. Batem na przestępczość jest nieuchronność kary, a nie jej wysokość.

Przykład:

Kiedy zacząłbyś przestrzegać ograniczeń prędkości?

1) Gdyby za przekroczenie o każde 10km/h było 500 zl

2) Gdyby za każde przekroczenie był przysyłany mandat 50zł za każde 10km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Przywrócenie kary śmierci raczej nie zmieni częstości przestępstw. Nie jest to bat na przestępców. Batem na przestępczość jest nieuchronność kary, a nie jej wysokość.

...kary?! to jest kara?! telewizor, video, komóra, sex-pokój, tudzież inne atrakcje i wygody. No luksus panie, luksus. A do kamieniołomów sk.......synów! na krzesło! a potem jeszcze powiesić na dziedzińcu.

Ufff, ale się zdenerwowałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za najcięższe przestepstwa - dożywocie bez możliwości przedterminowego zwolnienia (izolacja absolutna).

 

wyprzedziłeś mnie :evil:

wg mnie idealne rozwiązanie, kara śmierci przy tym to wybawienie dla skazanego :!:

Sami by się wieszali...

ps. jeszcze jedno - jak najmniejszy koszt dla podatnika. Chlebek i woda wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciw z powodów: 1/ Pomyłek sądowych 2/ Sfingowanych procesów (tzw. mordy sądowe). Za najcięższe przestepstwa - dożywocie bez możliwości przedterminowego zwolnienia (izolacja absolutna).

jest logika jest w tym co mówisz. mnie się jednak nie podoba to, że z moich podatków trzeba utrzymywać takich darmozjadów. kiedyś widziałem wyliczenie ile kosztuje dziennie jeden więzień a ile kosztuje jedno dziecko w przedszkolu. więzień kosztował ok 15 pln a przedszkolak 3 - 5 pln (o ile mnie pamięć nie myli)

jeśli mają siedzieć do śmierci w więzieniu to niech przynajmniej w jakiś sposób na siebie zarobią. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do kamieniołomów sk....

 

Dalej cię trochę poniosło, ale zgadzam się. Więźniowie powinni na siebie po prostu pracować. Dlaczego ja mam za nich płacić? Won! Zresztą praca resocjalizuje. A po to chyba te więzienia są? No chyba, że z chęci zemsty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więźniowie powinni na siebie po prostu pracować. Dlaczego ja mam za nich płacić? Won! Zresztą praca resocjalizuje. A po to chyba te więzienia są? No chyba, że z chęci zemsty.

 

Popieram w całej rozciągłości. Jednak problem leży w Naszym systemie i przepisach. Wielu więźniów chce pracować, ale nie ma takiej możliwości. Mówią o tym, że chcieliby się czegoś nauczyć, zapełnić jakoś czas, ale nie mogą. Paranoja :evil:

A w USA to jakoś nie jest takim problemem :roll: Bardzo często widziałam więźniów pracujących przy sprzątaniu czy naprawianiu autostrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, chwile sie zastanawialem co kliknac w ankiecie... Najchetniej dla tych najciezszych przestepstw fundowal bym wyroki jak w Stanach, np gwalt ze szczegolnym okrocientstwem -400lat wiezienia. I nie ma mozliwosci, na wczesniejsze opuszczenie aresztu. A dla tych wszystkich cwaniaczkow, drobnych bandytow, etc, to stosowalbym przymusowa ciezka prace na rzecz spoleczenstwa. Mamy zdaje sie mnostwo drog do wybudowania, stadiony, etc. Kazdemu kilof i lopote w reke i niech zasuwaja po 14 godzin. Bo jak slysze o tym jak dobrze im sie siedzi w tych wiezieniach to mnie po prostu skreca... Brakuje im tylko kursow na prawko (oczywiscie bezplatnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomina sie "Krótki film o zabijaniu" - tzw. "lektura obowiazkowa".... :roll:

Mimo,ze czlowiek w pierwszym odruchu ma chec najbardziej radykalnych rozwiazan, to chyba jednak optowalbym za dozywotnimi ciezkimi robotami - ot chocby w ramach wymiany turystycznej z krajem sasiednim ze wschodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za najcięższe przestepstwa - dożywocie bez możliwości przedterminowego zwolnienia (izolacja absolutna).

 

wyprzedziłeś mnie :evil:

wg mnie idealne rozwiązanie, kara śmierci przy tym to wybawienie dla skazanego :!:

Sami by się wieszali...

ps. jeszcze jedno - jak najmniejszy koszt dla podatnika. Chlebek i woda wystarczy...

racja w 100% kara smierci to wybawienie

Dozywocie, ale nie w takich warunkach jak sa teraz - hotel 3*** to speluna przy tym co jest w wiezieniu.

Izolacja absolutna - zycie w 4 scianach w celi 2x2 przez 30-40 lat wydaje mi sie wieksza kara niz powieszenie, krzeslo czy co tam jeszcze ktos wymyslil zeby szybko odebrac skazanemu zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, kara śmierci - tak - tylko w przypadku gdy ma się pewności o tym, iż to oskarżony dopełnił czynu przestępstwa np. przez zabijanie własnej babci...

 

Cała reszta niech zarabia na siebie i dla państwa tj. społeczeństwa.

 

Niestety możemy tylko poprowadzić

dyskusja jest raczej akademicka.

Są ludzie którzy nie dopuścili by więźniowie pracowali po 12h, przecież to ludzie... eusa_eh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak większość jest za.

Więzienie to jest teraz fajny hotel, mozna też wychodzić na widzenia, są intymne pokoje, telewizja, siłownia i to za nasze niemałe pieniądze.

Chleb i mleko, a jak chce zjeść schabowego to do roboty!!!

Wiem, że kara nie odstrasza tylko jej nieuchronność.

Jednak to co się teraz dzieje woła o pomstę do nieba.

A zaczynają coraz młodsi: rozboje, narkotyki, alkohol i coraz częściej bezmyślne zabójstwa. :evil:

 

Ze 25 lat temu byłem z Ojcem w Gdańsku na meczu Lechii z Legią. Na jednej trybunie z miejscowymi kibicowaliśmy Legii, a teraz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto będzie miał wpływy tego Pan Prezydent ułaskawi kto nie to....

W najgorszym więzieniu na całym swiecie jak masz kase masz wszystko...

Więć nie widze sensu zawsze będą cierpieć .....

Za pare lat ludzia coś strzeli do głowy i nie wiadomo na kogo zagłosują ....przyjdzie ekipa i zrobi porządek z konkurencją..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że tak. Powinni też pokazywać to w telewizji, żeby gawiedź miała fun.

 

Najlepiej robić jak Specnaz. Żywe kukły treningowe. I to pokazywać w TV. 3 pieczenie na 1 ogniu.

 

Wracając do tematu. Przywrócenie kary śmierci raczej nie zmieni częstości przestępstw. Nie jest to bat na przestępców. Batem na przestępczość jest nieuchronność kary, a nie jej wysokość.

...kary?! to jest kara?! telewizor, video, komóra, sex-pokój, tudzież inne atrakcje i wygody. No luksus panie, luksus. A do kamieniołomów sk.......synów! na krzesło! a potem jeszcze powiesić na dziedzińcu.

 

Dlaczego sam nie korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...