Skocz do zawartości

DCCD w praktyce


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale się nie dziwię, że nie uważasz tego zdjęcia za dobre - w końcu po posiadaczu evo trudno oczekiwać, by rozumiał sztukę, przez duże "S" (jak "subaru") :mrgreen:.

 

Kudłaty, sztuka przez duże S to nie zdjęcia robione po pijaku w sylwestra :mrgreen:

Na S (jak subaru) jest też parę innych słów :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś świetną analogię

 

Dzięki. A ja Ci jeszcze udowodnię' date=' jak jest dobra, rozwijając tą analogię o kolejną, i to podwójną, analogię samochodową :!: :mrgreen:

 

Otóz jak chcesz zrobić dobre dynamiczne zdjęcie wozu na luźnej nawierzchni, na którym to zdjęciu bardzo dobrze będą widoczne takie detale, jak ruch koła, czy piasek wypadający spod kół, ustawiasz [b']manualnie[/b] krótką migawkę. W przeciwnym razie - na "auto" - wyjdzie Ci jakieś rozmycie.

Przemula!

Wrzuć program "Sport" ("Auto", oczywiście). :mrgreen:

I to jest właśnie tak, jak z DCCD: chcesz osiągnąć konkretny efekt na luźnej nawierzchni, ustawiasz "lock", bo inaczej to wóz zadecyduje np. że lepiej pojechać na okrągło, gdy Ty chciałeś pójść bokiem i rzucić piachem spod kół, aby fotograf robiący zdjęcie (z ustawieniem manualnym krótkiej migawki :mrgreen:) miał co fotografować :cool:.

 

No to trzeba było tak od razu mówić, że Ci chodzi o "rzucanie piachem". Jak tak, to tylko "Lock". Na "Auto" rzucanie piachem w fotografa wychodzi zdecydowanie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemula!

Wrzuć program "Sport" ("Auto", oczywiście).

 

Ha! I tu Cię mam, Bratku! :twisted: Te "programy" w DCCD to nic innego, jak predefiniowane programy automatyczne w aparacie. Stopień spięcia centralnego dyfra to tylko jeden z wielu elementów wpływających na prowadzenie się wozu, a więc to tryb półautomatyczny - tak jak "sport" w aparacie :cool:. Wybierając "sport" poniekąd manualnie narzucamy jeden, czy kilka parametrów (głównie: prędkość migawki). Tak jak w DCCD - wybierając jedno z ustawień narzucamy stopień spięcia centralnego dyfra w zależności od efektu, jaki chcemy uwypuklić, pozostawiając inne bardzo istotne rzeczy nietknięte - w tym na przykład początkowy rozkład momentu obrotowego pomiędzy osiami.

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daje to ?

 

Możliwość bardziej płynnego ustawienia DCCD - zamiast sześciu predefiniowanych stopni spięcia dyfra, masz ich duża większą liczbę. Nie wiem nawet, czy nie można ustawiać tego co 1%.

 

W tym przypadku twierdzę, że do amatorskiego zastosowania to już przerost formy nad treścią - te sześć ustawień wystarczy. Jak widać, dla niektórych wypowiadających się w tym wątku nawet te sześć to za dużo :mrgreen:.

 

pozwala w pełni wykorzystać ukryte możliwości DCCD

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostrości.

 

A nie pomyślałeś o tym, że efekt rozmycia to wynik zmiany rozmiaru foty?

 

Poza tym tu jest rozmowa o DCCD, a nie o tej konretnej focie. Ustawień manualnych DCCD też trzeba umieć używać, tak, jak ustawień manualnych aparatu 8).

 

PS. A co do Wiesława: w końcu z tego żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym tu jest rozmowa o DCCD, a nie o tej konretnej focie. Ustawień manualnych DCCD też trzeba umieć używać, tak, jak ustawień manualnych aparatu 8) .

 

 

Czy jest jakaś różnica czasowa między STi '04 z DCCD i bez (chyba tylko te można porównać)? Które było szybsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica czasowa między STi '04 z DCCD i bez (chyba tylko te można porównać)? Które było szybsze?

 

Tu znów pytanie jest nie o to, czy jest różnica czasowa pomiędzy STI z DCCD i bez, a o to, czy różnica jest między "auto" a "manual". Wiem, że Kuzi po pierwszych testach twierdził, że poprawione DCCD to największa i najfajniejsza różnica pomiędzy MY'06, a MY'05 (i wcześniejszymi) :cool:.

 

PS. Masz kolejną fotę na manualu. Ten sam aparat.

 

dsc2461reskv4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eraz mogę się zabrać za rozszyfrowanie tego wątku

 

Wszystko, co ważne, masz napisane w pierwszych pięciu postach. Reszta to próby zdyskredytowania tego wątku przez amatorów i niezwykle mądre i skuteczne próby bronienia go przeze mnie :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O jaki mądry i pozyteczny topik - nie dziwne, ze tu nie zajrzalem wczesniej :wink:

 

Z moich niedawnych testow wynika, ze na prostej (dystans 1/4 mili) samochód w trybie lock jest szybszy od trybu auto o jakies 0,2s i od trybu open az o 0,5s (moge sie mylic, ale chyba najwiecej zyskuje sie na starcie).

Na torze (suchy asfalt) najlepiej mi sie jezdzi jednak na 'auto'. Tryb lock to jedna wielka porazka - beznadziejnie sie prowadzi w zakretach i nie da sie ustawic auta gazem (to moje odczucie oczywiscie). W trybie open niedużo, ale jednak samochod bardziej wyrzucało na zewnatrz na szybkich zakrętach.

 

Do jazdy miejskiej uzywam trybu open bo wtedy latwiej jest postawic auto bokiem strzalem ze sprzegla (a niedlugo rok szkolny sie zaczyna wiec trzeba cwiczyc co by sie przylansowac pod miejscowym gimnazjum :mrgreen::mrgreen: :wink: ).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich niedawnych testow wynika, ze na prostej (dystans 1/4 mili) samochód w trybie lock jest szybszy od trybu auto o jakies 0,2s i od trybu open az o 0,5s (moge sie mylic, ale chyba najwiecej zyskuje sie na starcie).

 

Też stosuję ustawienie "lock" do ostrego startu - wcześniej robiłem tak przy ostrym starcie tylko na mokrym, ale potem odkryłem, że na suchym też to się sprawdza.

 

Na torze (suchy asfalt) (...) w trybie open niedużo, ale jednak samochod bardziej wyrzucało na zewnatrz na szybkich zakrętach.

 

Też to obserwuję, ale mimo tego czuję, że przy "open" mam większą kontrolę nad autem - szybkie łuki, które pokonuję regularnie i wiem, na ile sobie można pozwolić, w trybie "open" pokonuję szybciej. Może to dlatego, że "open" daje wyraźne sygnały, że tył zaczyna uciekać, a "auto" - jak to auto - zadziała wtedy, kiedy podejmie taką decyzję?

 

A może masz po prostu słabe opony i przy gorszej trakcji musisz być "bardziej czteronapędowy"? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...