Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, subleo napisał:

 

W piekarniku Miele ekran dotykowy działa świetnie, tak jak w telefonie. Natomiast ile trzeba się nawybierać, żeby cokolwiek ustawić. Dlatego też pytałem o zmywarkę, czy jej obsługa przypomina sterowanie promem kosmicznym ;) To akurat mi się nie podoba w Miele.

 

Masakra :o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Aga napisał:

Masakra :o

 

Widać, że kucharz interfejsu nie projektował. To jest interfejs dla pokolenia "Z" ;) 

 

A teraz sobie trzeba sobie wyobrazić, że jesteśmy w trakcie gotowania, coś się gotuje na płycie, obok coś się smaży, coś jest w trakcie krojenia, ręce ubabrane czymkolwiek ... i masz przejść tor przeszkód, żeby ustawić piekarnik. No porażka ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, subleo napisał:

masz przejść tor przeszkód, żeby ustawić piekarnik. No porażka ;)  

To ja wolę swoje stare AEG, też 19 lat ma. I dwa pokrętła ;) plus jakieś guziki do programowania końca pieczenia i ustawiania zegarka :)

 

Zmywarka, odpukać, chyba się przestraszyła i przestała się buntować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, llkuba napisał:

 

A wkładałeś do zmywarki styropian, karton, folię aluminiową ? :mrgreen:

mi się zdarzyło myć felgi (obecny trend oceniam negatywnie, felgi w autach rosną, zmywarki niekoniecznie) Crossy, a ostatnio nagminnie styropianowe pojemniki na lody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zmywarka działa już lepiej... to ja chciałbym zapytać o pralko-suszarkę. Ma ktoś wiedzę o takim ustrojstwie i mógłby się nią podzielić? Ja wiem, że osobna pralka i osobna suszarka mają szansę być lepszymi urządzeniami. Przy takim zestawie nie da się jednak przebrać wieczorem w piżamkę, wrzucić dzienną odzież do pralko-suszarki i rano założyć czyściutki i świeżutki zestaw ;) To znaczy da się... ale trzeba by w nocy wstawać na przekładkę :mrgreen: Pomyślałem więc, że najlepszym rozwiązaniem będzie lekko zmodyfikować stare powiedzonko i wybrać opcję: pralka suszy i pierze, a ja leżę ;) 

Jakieś sugestie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Urabus napisał:

Jakieś sugestie? 

Przebierać się wcześniej w piżamkę i przerzucać do suszarki ;)

Suszarkę mam Electrolux, z systemem Iron Aid, który był nowością na rynku kilkanaście lat temu. Kocham ją :mrgreen:

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Aga napisał:

Przebierać się wcześniej w piżamkę i przerzucać do suszarki

 

Mnie chodziło bardziej o poradę AGD... przecież nie będę cały dzień chodził w piżamce ;) 

 

7 minut temu, Aga napisał:

Suszarkę mam Electrolux

 

Oni mają całkiem sensowną pralko-suszarkę z pompą ciepła EW9W161B... może też warto się w niej zakochać? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Mam piekarnik i przyznam, że do szału mnie doprowadza panel dotykowy (słabo to działa) i ustawianie czasu. Ktoś, kto wymyślił by pierwsze pięć minut timera przeklikiwało się z krokiem dziesięciu sekund by potem wskoczyć na minuty i dziesiątki minut chyba nigdy piekarnika nie używał. 

DOKLADNIE!!

 

To jest po prostu popieprzone kosmicznie. Kto ustawia piekarnik na 3 minuty i 40 sekund?

Natomiast ustawienie na 15 minut to juz sztuka niebywala bo albo "przelecisz" i cofasz, albo ustawiasz za malo i pstrykasz a i tak "przelecisz"

ale JEDYNA fajna rzecz w tym jest taka ze jak ustawiasz czas i pstrykniesz na "-" to ustawiasz go na 5 min, a jak na "+" to na 10 minut.

 

Co tez ciekawe moja zonka nie ma z tym problemu, jak ma ustawic na 20 minut to ustawia na ile sie uda, czyli np 23 minuty i zapomina o sprawie a mnie szlag trafia bo jak ma byc 20 to ma byc 20 do **** wafla! Ale ciesze sie ze choc jedna osoba jest rownie stuknieta jak ja :)

 

 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Urabus napisał:

Ma ktoś wiedzę o takim ustrojstwie i mógłby się nią podzielić?

 

Ja mogę z perspektywy bezstronnego i niezaangażowanego obserwatora powiedzieć, że mamy Siemensa i moja żona mówi, że jest spoko ;).

Za to mnie udało się zaobserwować, że służy bezawaryjnie od lat prawie 7. ;)

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, B-52 napisał:

mamy Siemensa i moja żona mówi, że jest spoko

 

My też mamy Siemensa ale samą pralkę i też słyszałem, że jest spoko ;)  

Nasza pralka ma już 14 lat, dużo przeszła, a wymieniliśmy w niej tylko kołnierz. To akurat świetnie pamiętam, gdyż to ja organizowałem serwis :mrgreen: 

Problem w tym, że Siemens nie ma chyba pralko-suszarek z pompą ciepła... a to podobno opcja współcześnie obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, B-52 napisał:

co ona robi inaczej, jak jest, a co jak jej nie ma

 

Chodzi podobno o temperaturę i rachunki. Pralko-suszarki starego typu suszą ciepłym powietrzem ogrzanym przez grzałkę od podgrzewania wody, co powoduje, że rachunki są jakieś 10x większe od tych jakie generują te z pompą ciepła. Przy okazji też temperatura takiego starego suszenia jest wyższa co źle podobno wpływa na kondycję ubrania, zagniecenia i takie tam... a... i podobno te pralko-suszarki starego typu zużywają też wodę do suszenia... co powoduje obniżenie poziomu wód powierzchniowych w zachodniej Polsce ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie wlasnie, jako ze niedlugo bede nabywal wlasnie pralke i suszarke lub pralko-suszarke...

Starzy gorale twierdza ze pralka + suszarka jest lepszym rozwiazaniem niz pralko-suszarka. Nie chodzi mi o pojemnosc czy wygode bo ale o "jakosc suszenia" :)

 

Ktos cos wie? (najlepiej empirycznie) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piwozniak napisał:

DOKLADNIE!!

 

To jest po prostu popieprzone kosmicznie. Kto ustawia piekarnik na 3 minuty i 40 sekund?

Natomiast ustawienie na 15 minut to juz sztuka niebywala bo albo "przelecisz" i cofasz, albo ustawiasz za malo i pstrykasz a i tak "przelecisz"

ale JEDYNA fajna rzecz w tym jest taka ze jak ustawiasz czas i pstrykniesz na "-" to ustawiasz go na 5 min, a jak na "+" to na 10 minut.

 

Co tez ciekawe moja zonka nie ma z tym problemu, jak ma ustawic na 20 minut to ustawia na ile sie uda, czyli np 23 minuty i zapomina o sprawie a mnie szlag trafia bo jak ma byc 20 to ma byc 20 do **** wafla! Ale ciesze sie ze choc jedna osoba jest rownie stuknieta jak ja :)

 

 

Spoko, spoko ...jest nas więcej. Przerażającym jest tylko fakt, że ten jakże niekorzystny trend, rozlewa się na wszystkie przedmioty użytkowe. Za chwilę zaczniemy organizowac się w bojówki dewastacyjne i w akcie protestu rozbijac panele dotykowe, w AGD, w samochodach itd.

Rewolucja! :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Urabus z tymi pralko-suszarkami to wiadomo, jak jest coś "2w1" to muszą być słabości. Takim głupim problemem jest fakt, że pranie, trzeba na dwie raty suszyć, bo suszarka jest inaczej wymiarowana w kg (np. możesz wrzucić 8 kg prania, a suszyć tylko 4 kg). A jak się skalkuluje czas prania + czas suszenia, to pralko-suszarka może niemal cały dzień robić jedno pełne pranie i 2 suszenia (pranie 1h-2h, 2*suszenie 2*3-4h = 7h-10h). 

 

W pralko-suszarce oczywiście musi być pompa ciepła, bo inaczej rachunki za energię na zjedzą. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, subleo napisał:

możesz wrzucić 8 kg prania, a suszyć tylko 4 kg

 

Zdaję sobie sprawę z tych ograniczeń ale wydaje mi się (może naiwnie), że przy dwóch osobach dałoby się tak podzielić pranie aby można było wyprać i wysuszyć to co się wrzuci do maszyny za jednym razem. Byłoby to po prostu wygodne dla przyszłego emeryta. Podoba mi się też koncepcja takiego programu jaki ma Miele w swojej pralko-suszarce: Single Wash&Dry... wkłada się parę ciuchów i po godzinie wyjmuje czyste i suche. Tego manewru nie da się niestety wykonać z oddzielną pralką i oddzielną suszarką. Ciekawi mnie tylko czy taka teoria wygody przekłada się na praktykę lenistwa?

 

Pomijając kwestię ceny to najbardziej podoba mi się właśnie funkcjonalność pralko-suszarki Miele WTR870... pierze, suszy, sama dozuje detergenty. Możliwe, że dałbym nawet radę nauczyć się obsługi takiego urządzenia. Już chciałem biec do banku po kredyt na to cudo ale okazało się, że tam nie ma chyba pompy ciepła... więc rozglądam się dalej.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Neutrino33 napisał:

Czytam rózne wątki na tym forum i tak sobie czasami myslę, że może zamiast google lepiej jest zajrzeć tutaj B)

15 lat temu nie było tu tak miło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, radekk napisał:

mi się zdarzyło myć felgi (obecny trend oceniam negatywnie, felgi w autach rosną, zmywarki niekoniecznie) Crossy, a ostatnio nagminnie styropianowe pojemniki na lody

 

Moja 16 nastka wejdzie, musisz opony ściągać przed myciem :biglol:.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...