Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

U Rodziców lodówka śmiga już 10rok w zabudowie - i 0 awarii nawet żarówki, ale teraz nie wiem czy bym kupił

U mnie się jedna żarówka przepaliła, ale moja jest wolnostojąca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych sprzetow, jakiej firmy pralko-szuszarke warto kupic do mieszkania w cenie okolo 2kpln?

 

Mam od kilku lat jakiegoś Samsunga i działa bez zarzutu. Użytkowany dość intensywnie, zarówno pralka jak i suszarka (2 dzieci). 

Coś takiego, tylko starszy model:

http://sklepsamsung.pl/agd/pralki/wd0704rev

 

Duży bęben, spore drzwi. No i jest cicha. 

Ostatnio "odłamał się" kawałek uszczelki przy drzwiczkach. Trzeba było wymienić cały kołnierz. Ale kupiłem go sam w necie i zaangażowałem ojca w wymianę. Fakt, naklął się nieco, ale było po taniości ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WHIRLPOOL porażka do kwadratu :angry:

Serwis przyjechał w środę w ub. tygodniu. Serwisant włączył kuchenkę i wywaliło bezpieczniki na całym pietrze. :yahoo:

Po kilku minutach stwierdził, że kuchenka ma zepsuty moduł, ale takiego nie mają na magazynie i trzeba zamawiać.(Całkiem jak subaru) :D

Po raz kolejny zadzwoniłem na infolinię, ale pani grzecznie odsyła mnie do IKEA a IKEA osyła mnie do serwisu. Za każdym razem słyszę abym nie podnosił głosu i się nie denerwował. Dotarłem do centrali WHIRLPOOLA w Warszawie. Poszedłem w roboczym ubraniu prosto z budowy :biglol: .

Chcieli się mnie szybko pozbyć, ale nie dałem się chociaż po raz 12 usłyszałem abym się nie denerwował i nie podnosił głosu. Zagroziłem, że stanę autem w bramie i powieszę banner. Potem grzecznie pani mnie przyjęła i powiedziała, że sprawdzi proces naprawy. Wczoraj zadzwoniła i obiecała wymienić płytę, ale nie wie kiedy to nastąpi. Jakieś gówno badziewne i kuchnia i ten cały WHIRLPOOL.

Moim zdaniem nie robią łaski, bo zgodnie z prawem mają 14 dni na naprawę a termin minął. Teraz mnie próbują przekonać, że wspaniałomyślnie robią mi piękny gest. Jakaś nędzna firma a nie poważny biznes. A mogli by na czas naprawy wstawić jakąś zastępczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam wyposażenia kuchni. Myślałem o ofercie IKEA'i . 5-cio letnia gwarancja wygląda nieźle. Sama oferta w ciągu lat wyraźnie się poszerzyła. Jednak jeśli dobrze zrozumiałem lojszczyka to on raczej zadowolony nie jest. Dla IKEI produkuje Whirpool, czy Elektrolux, bo z róznymi opiniami sie spotkałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jakich firm IKEA wstawia agd ważne że tego się nie kupuje z jednego prostego powodu to towar drugiej klasy jakości który nie spełnił wszystkich punktów ostatecznej kontroli, dlatego sprzęt w IKEA jest taki tani. Ostatnio znajoma kupiła stolik w IKEA taki do kanapy lakierowany niby i postawiła na nim szklankę z zimną wodą to po około 20 min pod szklanka stolik spuchł. Kiedyś meble i sprzęt z IKEA był dobry ale to było 10 czy 15 lat temu teraz to masówka z najtańszych materiałów czasem nawet 3 jakości aby tylko jak najwięcej sprzedać i kasa kasa kasa się tylko liczy. Teraz zleciłem wyprodukowanie stolika pod TV bratu  który jest stolarzem i sam materiał na jego wykonanie z lakierowaniem to około 2100 zł (bo robocizny nie będzie mi liczył) gdzie taki sam stolik (wymiary)  w IKEA kosztuje około 900 zł to i tak wole u brata kupić i mieć na lata a nie po roku szukać kolejnego  bo zawiasy odpadły bo prowadnica szuflady się popsuła itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tego się nie kupuje z jednego prostego powodu to towar drugiej klasy jakości który nie spełnił wszystkich punktów ostatecznej kontroli, dlatego sprzęt w IKEA jest taki tani.

Akurat tu sie z Tobą nie zgadzam. Sugerujesz że sprzedają odrzuty z produkcji innych producentów? Sorry, ale to nie ta skala sprzedaży. Ikea ma asortyment najtańszy z tanich i to faktycznie jest chłam. Ale większość mebli jest porzadnie wykonannych a ich galanterię (zawiasy itd.) kopiują inni. Mam sporo mebli z Ikei i nic nigdy się nie rozleciało. Prawie 10-letnia kuchnia wygląda jak nowa. Niska cena wynika z masowości produkcji, a nie zaniżania jakości. Mam też meble zamiawiane u stolarza. Kosztowały worek kasy. Szału nie ma. Częśc musiałem reklamować, bo sie porozklejały. Producenci Ikei z racji wielkosci produkcji dysponują maszynami o których detaliści mogą pomarzyć. Jak wycinałem otwory w blacie to z wyrzynarki iskry leciały. Nie wiem czym oni to sprasowali.

 

Ale ja pytam o AGD. Bardzo wątpię by IKEA godziła się na przyjmowanie towaru drugiej kategorii od poddostawcy. Inna sprawa to jakość i rozwiązania techniczne konkretnego producenta. O Whirpoolu nie mam najlepszego zdania.

Edytowane przez chudy_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IKEA robi znakomite meble. Kiedyś (30 lat wstecz) robili meble fajne i praktyczne, ale nadawały się tylko do pierwszej przeprowadzki. System obsługi technicznej też jest na wysokim poziomie. Czas oczekiwania nie bardzo mi odpowiada.

Moje zastrzeżenia dotyczą wyłącznie oferowanego dziadowskiego WHIRLPOOLA. Popsuta lodówka dwukrotnie i cała historia blatu indukcyjnego są tylko potwierdzeniem. Radzę wybierać wyposażenie innych firm i to wszystko. Można w umowie montażu chyba zawrzeć klauzulę o montażu własnych urządzeń.

Kuchni nadal nie mam i nawet nie mam informacji o dacie wymiany.

NIGDY WIĘCEJ WHIRLPOOLA :angry: :angry: :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę broniła mebli IKEA - mają tam meble klasy entry level jak i meble klasy "premium" - kwestia ceny. Ale na jakość od wielu lat nie narzekam - a kupiliśmy tam z mężem ich bardzo dużo i do domu i do firmy.


Co do sprzętu AGD - niestety nie wypowiem się - nigdy nie kupowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty do produkcji IKEA są z Grajewa. Specjalne płyty są produkowane w Vasterwik w Szwecji. To najwyższa półka materiałowa na świecie.

Moim problemem jest sprzęt i serwis WHIRLPOOL a nie meble.

NIGDY W ŻYCIU WHIRLPOOL


Szafa do sypialni zamówiona w KOMANDORZE ma wysokość 2,65 i 3,10 szerokości. Kosztowało to tyle co same meble z IKEA i powiem że nie jest tego warta, a moim zdaniem powinna kosztować połowę. Więcej materiału i roboty było przy meblach z kuchni. IKEA górą


Zadzwoniłem do centrali WHIRLPOOL do pani, która zobowiązała się do nadzorowania wymiany kuchenki.

Bardzo się zdenerwowała, że zadzwoniłem skoro wysłała maila z informacją, że kuchnia zostanie wymieniona.

Na pytanie - kiedy- odpowiedziała że nie wie, bo magazyn jest we Wrocławiu i nie wie kiedy będzie transport i kiedy serwisant znajdzie czas na montaż.

Od 12 lutego jestem bez kuchni NIGDY W ŻYCIU WHIRLPOOL :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem Whirpoola, cały sprzęt do kuchni (lodówkę, kuchenkę, zmywarkę) użytkowany od 1998 przez 10 lat i nic się przez ten czas nie zepsuło, sprzedałem razem z mieszkaniem i jeszcze nowi właściciele przez jakiś czas użytkowali. Teraz od 6 lat mam lodówkę Whirpool i śmiga bez problemu, za to zmywarka AEG po 3 latach zaczęła przeciekać, serwis i wymiana jakiejś rurki, a w tym roku rozpadły się kółka od koszy. Więc albo Whirpool się zepsuł ostatnio, albo nie ma reguły. Jak w 2012, po 15 latach wymieniałem pralkę to pogadałem ze znajomym właścicielem serwisu AGD. Wprost powiedział że żaden model który kupie (może poza Miele) nie popracuje 15 lat bez awarii. Producentom się to nie opłaca, a klienci chcą towar ładny i tani, więc robi się oszczędności. W tańszych modelach pralek (także Elektrolux) bęben z łożyskami jest sklejany i nie rozbieralny. Padnie łożysko - sprzęt do wymiany. A szafki IKEA serii besta są z papieru i rozpadają się już przy montażu, strasznie spadła tam jakość mebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat z Whirlpoola mam kuchenkę mikrofalową, 12 lat i działa bez zarzutu i tyle mogę o tej marce rzetelnie powiedzieć...

 

Dlatego bez sensu jest pisanie w kółko, że jakiś producent jest ze wszystkim do d.... bo się ktoś raz sparzył. Wszystkim się jakiś gorszy produkt czy seria może trafić w tych czasach  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja akurat z Whirlpoola mam kuchenkę mikrofalową, 12 lat i działa bez zarzutu i tyle mogę o tej marce rzetelnie powiedzieć... Dlatego bez sensu jest pisanie w kółko, że jakiś producent jest ze wszystkim do d.... bo się ktoś raz sparzył. Wszystkim się jakiś gorszy produkt czy seria może trafić w tych czasach
Dwa tygodnie temu została zakwalifikowana do wymiany i nie mogą wymienić? Sprzęt sprzedawany w IKEA czeka na części do wymiany już ponad dwa tygodnie. Problem nie w tym, że coś się zepsuło, ale w tym, że tego nie naprawiają w rozsądnym terminie. Przecież na czas naprawy, można zamontować coś zastępczego. Miesiąc bez kuchni, to naprawdę dno w obsłudze. Tu nie chodzi o mikrofalę, ale o coś najbardzie potrzebnego w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak w 2012, po 15 latach wymieniałem pralkę to pogadałem ze znajomym właścicielem serwisu AGD. Wprost powiedział że żaden model który kupie (może poza Miele) nie popracuje 15 lat bez awarii. Producentom się to nie opłaca, a klienci chcą towar ładny i tani, więc robi się oszczędności

 

Jak po 12 latach wymieniałem pralkę Boscha. Zamówiłem nową i przy okazji dostawy podpytałem serwisanta o jakość nowych pralek. Odpowiedź była taka "będzie dobra, ale maks na 5-6 lat, później się rozleci a na pewno nie wytrzyma tyle, ile stara pralka". Niestety potwierdza się to co napisałeś.  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba nie jestem pewny, czy warto czy nie.

Jedno co warto, to upić się warto :P

 

 

 

ja tam się chcę dowiedzieć jak się koledze Irazu skończyła akcja łirpolowa :P

Z pewnością się dowiemy :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużona gwarancja to dobry pomysł, tylko niestety - nie działa przy zakupach firmowych. 2 lata temu sprawdzałem i były takie ograniczenia, małym drukiem wypisane w warunkach gwarancji, jakbym nie doczytał to bym kasę niepotrzebnie wydał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...