Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2024


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

No ale rzeźnia. Szkoda Taki a Rovanpera chodzi po wodzie. Dlatego WRC potrzebuje takie charaktery jak Tanak czy Neuville bo inaczej bylo by nudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra co dzialo sie na drugiej pętli. Therry spada na P5 z jakim problemem z układem paliwowym. Evans kocie,  Formauix kapcie , Lapp beż szyby a Rovanpera chyba leci na niewidocznym  dywanie bo jak jechał tak jedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neuville I tak sie mega udalo bo traci do Evansa tylko pozycję a mogło być DNF. BTW jak Formauix dojedzie to będzie podium w dwóch rajdach i sporo wyżej w klasyfikacji niż Tanak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW Hyundai zalicza dramatyczny rajd dwie awarie same kapcie i przygody po dominacji w dwóch pierwszych rundach ogólnie trochę słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał(a):

Therry spada na P5

 

Jakby to miało miejsce w przyszłym roku, to by skończył na oesie. Dojechał dzięki napędowi elektrycznemu, którego za rok już nie będzie ;) 

 

Ogólnie fajny rajd. Afryka zawsze była trudna. Taki rajd w kalendarzu też jest potrzebny. Nie ma płaczu, trzeba jechać, to nie F1

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, turdziGT napisał(a):

To prawda ale teraz powinien być jeszcze jeden rajd w przewie. 6 tygodni to zdecydowanie za dużo 

 

Racja, mało tych rajdów coś. Kiedyś było chyba nawet 16 w sezonie.

Wpadaj na "Polski" z tej swojej dalekiej północy, to sobie odbijesz tym jednym na żywo,  kilka na ekranie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi napisał(a):

 

Racja, mało tych rajdów coś. Kiedyś było chyba nawet 16 w sezonie.

Wpadaj na "Polski" z tej swojej dalekiej północy, to sobie odbijesz tym jednym na żywo,  kilka na ekranie ;) 

Polski nie pasuje mi terminowo ale jadę na Skandynawię już nawet noclegi porezerwowalem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z opóźnieniem bo byłem w drodze.  Z mojej perspektywy to ta super niedziela sprawdziła się doskonałe. Wiadomo lider się wiezie ale reszta walczy. Therry wrzucił wszystko dzisiaj  zwłaszcza na PS i zgarnia 19 punktów z piątego miejsca o 1 mnie niż Kalle czyli zwycięzca rajdu. 

 

Nie do konca rozumie te problemy ze skrzynia czy wałem u Lappiego. To musi być jaks błąd kierowcy bo żaden inny Hyundai na to nie cierpi ? 

 

Trzeba też zdjąć czapki z głów dla Formoux. Dwa podia i chyba lepsze start sezonu albo przynajmniej podobny niż Msport z Tanakiem w zeszłym roku. 

 

Kalle to nawet szkoda komentować bo reszta przy nim powinna się zastanowi co oni wogle tam robią i chyba pójść do domu. Zero kapci zero problemom. Przeszedł po wodzie na boso. I niech tu mi ktoś nie powie ze ten mistrz nie straci  ja on nie jedzie całego sezonu? 

 

Rajd super powinien na stałe zagość w każdym roku. Moj jedyny niesmak to Serderidis. Fajnie entuzjastą i przemiły koleś ale tacy kierowcy niepowinni mieć możliwości startu w Rally1 bo to po prostu robi szkodę dla tego sportu który teraz dzięki Rally TV oglądają miliony. 

 

Są inny eventy gdzie tacy entuzjaści mogą sobie pojechać nawet samochodem Rally1. To są mistrzostwa świata,  ekskluzywny klub i jak ktoś taki chce sobie pojechać Safari jako przygodę to może sobie to zrobić w niższej kategorii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, szubaru napisał(a):

Przecież za 3 tygodnie jest Chorwacja. 

Chodziło mi o przerwę między Szwecją a Safari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FB_IMG_1711958940778.thumb.jpg.37d51a071d8fc2a6b086668b6494566a.jpgFB_IMG_1711958926229.thumb.jpg.d6ae3ccf6120f784073728cd881a8632.jpgFB_IMG_1711958908590.thumb.jpg.8a52a28c3a61d33900497c10f9ef6af6.jpg

 

Ciekaw jestem co wy sadzicie ?

 

Ja uwazam ze ten nowy system punktacji działa.  Niedziela byla na prawde ekscytującą a tacy kierowcy jak Tanak ktorzy maja jakis tam problem w piatek czy sobore sa tak na dobrą sprawę w stanie uratowac rajd z puntu widzenia walki o mistrzostwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, turdziGT napisał(a):

Ja uwazam ze ten nowy system punktacji działa. 

Jak dla mnie to krok w dobrą stronę, ale proponowane modyfikacje to - punkty za każdy dzień (3 zestawy), dodatkowe punkty za cały rajd, punkty za dzień niezależnie od dowiezienia auta (Lappi i Rovanpera jechali w 2 ostatnich rajdach w niedzielę trybem dojazdówki, żeby nie ryzykować) oraz likwidacja Power Stage (niedziela jest na tyle krótka, że na ostatnim odcinku i tak każdy ciśnie, żeby utrzymać/atakować miejsce za dzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 3 osobnych dni to myślę ze to był by idealny scenariusz dla kibica ze mieć prosty i czytelny system punktacji ale było by to miesorawiedliwe na rajdach gdzie jest czyszczenie drogi dlatego przydzielają punkty za piątek i sobotę po to żeby można było mieć szanse na odrobienie straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy była już dyskusja w tym wątku o możliwym wycofaniu Hyundaia z WRC? Zapowiedzieli koniec produkcyjnej wersji Hyundaia i20 N, więc podejrzewam, że może zapaść decyzja o tym, aby więcej nie pakować kasy w Motorsport w tej formie, skoro nie ma powiazania z dostępnymi samochodami… :/ 

 

https://www.motor1.com/news/710383/hyundai-retires-i20n-i30n-europe/

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Than_Junior napisał(a):

Czy była już dyskusja w tym wątku o możliwym wycofaniu Hyundaia z WRC? Zapowiedzieli koniec produkcyjnej wersji Hyundaia i20 N, więc podejrzewam, że może zapaść decyzja o tym, aby więcej nie pakować kasy w Motorsport w tej formie, skoro nie ma powiazania z dostępnymi samochodami… :/ 

 

https://www.motor1.com/news/710383/hyundai-retires-i20n-i30n-europe/

Jeżeli Hyundai się wycofa to WRC leży i nie mają wyjścia muszą isc droga Rally2

Edytowane przez turdziGT
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...