Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2024


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Screenshot_20240328_182431_Facebook.thumb.jpg.7f53c293fb17c2f2a2508de1b6f86a99.jpg

 

Toyota to chyba wdala wiecej na ten snorkel niz Msport na caly samochod.  Ogólnie co ja tam wiem ale wydaje sie ze ten design musi zaklucac strumien powietrza idacy na tylne skrzydlo. M-sport ma zawor elektroniczny ktorym pilot przełącza gdzie silnik ma się zasilać w powietrze natomiast Hyundai ma snorkel w samochodzie i mają go zakładać tylko w krytycznych sytuacjach. 3 Teamy i 3 różne podejścia do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, turdziGT napisał(a):

Teamy i 3 różne podejścia do tematu.

 

W tym wypadku tak, ale zwróćcie uwagę na przednią szybę. U wszystkich mocno akcentują paliwo nie z kopalin. 

To mocna zapowiedź wycofania się z hybryd.

Słuszna wg mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi napisał(a):

 

W tym wypadku tak, ale zwróćcie uwagę na przednią szybę. U wszystkich mocno akcentują paliwo nie z kopalin. 

To mocna zapowiedź wycofania się z hybryd.

Słuszna wg mnie. 

Nie zwrocilem uwagi :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem się szybko z obowiązkami i wreszcie zasiadam do mojego ulubionego kanału: Motowizji ;) 

Przede mną piękny świąteczny czas.....przed telewizorem ;) Jak dobrze, ze jest Safari inaczej musiałbym spędzić ten czas przy stole ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adi napisał(a):

Afryka nie jest łaskawa dla Hyu.

Tylko Thierry pozostał w walce o komplet punktów.

I to całkiem dobrze bo mimo ze kapcia miał i otwierał drogę to nadal P2 w zasięgu. Tanak dramat ja na następnych rajdach nie podkręci to jest po zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, turdziGT napisał(a):

Tanak dramat ja na następnych rajdach nie podkręci to jest po zawodach.

 

Ponoć Cyril mówi, że chce z Hyu zrobić Red Bulla rajdów, a Tanak będzie rajdowym Verstapenem 

Coś mu na razie średnio wychodzi. ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Adi napisał(a):

 

Ponoć Cyril mówi, że chce z Hyu zrobić Red Bulla rajdów, a Tanak będzie rajdowym Verstapenem 

Coś mu na razie średnio wychodzi. ;) 

No na razie faktycznie słabo to wygląda. Nawet Formauix jest teraz wyżej w klasyfikacji 

Edytowane przez turdziGT
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, turdziGT napisał(a):

No na razie faktycznie słabo to wygląda.

 

To jest jedna z większych strat rajdów. Coś w tym chłopaku się zepsuło, coś w nim pękło i potencjał uleciał.

Cyril myślał, że go odbuduje, trzymamy kciuki, żeby mu sie to udało.

Bo co jak co, ale Tanak był większym zachwytem i nadzieją , dla mnie oczywiście, niż Kalle .

Pamiętam, jak jeszcze nie był na topie i jaką bombą jeździł Fordem, jeszcze na D-Mackach.

A ten onboard z "Polskiego" jest najlepszym moim ever.

Zaraz go znajdę.

 

O mam, jestem na nim w 7:24, drę pewnie ryja z zachwytu ;) 

Tam przeszedł o 2 klasy szybciej niż reszta. Złamał auto kilkadziesiąt metrów wcześniej.

 

 

Edytowane przez Adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest ze Tanak ma chyba jednak głowę nie tam gdzie trzeba w tej chwili ale trzeba też przyznać ze ostatnie 4 lata po prostu nie układają się po jego myśli. Po raz trzeci jedzie znów nowym autem w tak na prawdę nowym teamie bo sporo się tam pozmieniało. To na pewno nie pomaga ale myślę że na pewno było by lepiej jak by i fokus i koncentracja była tam gdzie trzeba a tego chyba brakuje. 

Z drugiej strony ciężko oczekiwać żeby chodził takim piecem jak na tym Polskim bo przecież zmieniło się jego życie i priorytety.

Ja nadal wierzę że w końcu kliknie jeżeli nie to jego dalsza kariera też stanie pod znakiem zapytania bo słaba formę w zeszłym roku można było wytłumaczyć słabym autem i teamem choć Formauix pokazał uje ze to auto wcale nie takie słabe. W tym roku nie ma już takich wymówek bo i team i auto jest topowe więc oczekiwania co do wyniku så zdecydowanie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, turdziGT napisał(a):

ciężko oczekiwać żeby chodził takim piecem jak na tym Polskim

Wtedy był w takim gazie że łapałem się za głowę i myślałem że czekają nas lata jego dominacji. Obecny Tanak to jak by inny kierowca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to było 10 lat temu kiedy próbował wyjść z M sportu i pokazać prędkość walcząc chyba o pierwsza wygrana w tym rajdzie która stracił  notabene przez kapcia na ostatnim odcinku. 

W tej chwili to inny kierowca w innym miejscu ale ta dzika prędkości nadal ma co choć by pokazał w Finlandii w 2022 idąc wszystko na każdym oesie samochodem który nie miał prawa wtedy wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, turdziGT napisał(a):

walcząc chyba o pierwsza wygrana w tym rajdzie która stracił  notabene przez kapcia na ostatnim odcinku. 

 

To było później. Tu godnie dowiózł 2 miejsce. I tak wielki sukces.

W następnym roku jechał po zwycięstwo i na przedostatnim oesie był ten kapeć.

Później Ogier go pocieszał, bo emocje puściły łącznie z kanalikami łzowymi  ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...