Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2024


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

To jest mega szybki rajd na miejscu jest na prawdę pełny ogień ale ciasnych i technicznych zakrętów jest mało. Wszytko na odwagę. 

 

Miko wizualnie bardzo szybko powiedział bym jak pierwsza P10i nie ma się czego wstydzić. Za to Paddon,Solberg, Larsen i Sesks wizualnie inna liga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bosman napisał(a):

Nie wiem co jest nie tak z relacją TV, ale wrażenie wizualne jest że jadą strasznie wolno

To są 2 czynniki. Teleobiektyw i wlasnie efekty dźwiękowe. Jak byliśmy ze znajomymi na Polskim (laicy) to najwieksze wrażenie robiły..... S2000 większe niż ówczesne WRC (2015r chyba to byl). Darły jape z daleka, nie było widać ale było słychać ,a jak przelatywały to ciary na plecach. Podobne wrażenia były tylko w HRSMP - Audi Quattro i Babcia 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bosman napisał(a):

Nie wiem co jest nie tak z relacją TV, ale wrażenie wizualne jest że jadą strasznie wolno, a Miko to już w ogóle.

 

Racja, trochę mało emocji w wizualnej formie.

A tata Solberg, to jakby na zakupy jechał.

Do tego nasi komentatorzy, którzy wydaje się, ze nie mają nic do powiedzenia. Zarówno prowadzący, jak i gość, jakiś młody kierowca. Więcej milczą...w tym wypadku to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jumpman napisał(a):

najwieksze wrażenie robiły..... S2000 większe niż ówczesne WRC

 

Proszę umyć usta szarym mydłem, po takim bluźnierstwie ;);) 

 

Hałas, hałasem, beemka, albo ałdi, zrobi większy z dresem za kółkiem na każdym bulwarze ;)

Ale do WRC we wrażeniu nie da się podejść nawet na lata świetlne. To zupełnie inna liga.

I co ciekawe, jak jeździło tych WRC 10-12, to wrażenie robiło tylko 4-5, pod stopami, tych, którzy to wrażenie potrafili aktywować.

Przelatują obok ciebie potwornie szybkie auta, na odciążeniu, złożone itp. Ale to te kilka WRC, juz nie przejeżdża, tylko przelatuje, rysując ślad na szutrze, wykorzystujący cała możliwość najszybszej trajektorii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich moich obserwacji to muszę przyznać ze Miko się na prawdę dobrze prezentował na oesach, widać agresję, prędkość i tak wizualnie to był jeden z szybszych zawodników, na pewno w pierwszej  P5. Szkoda bo gdzieś ten czas tracił no ale na tak szybkich oesach każde zawahanie to sek straty. 

 

20240614_212010.thumb.jpg.233a4f8e7696bb3d8f5c36762b2aadd2.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, bo wrażenie z tv zupełnie inne.
Nawet komentujący na anglojęzycznym kanale nie kryli rozczarowania.

No ale cóż, gdyby mówić o jakichkolwiek aspiracjach na dalszy rozwój typu choćby pełny sezon WRC2, o WRC nie wspominając to on powinien się tłuc na ułamki z Solbergiem i Paddonem. Ale do tego to musiałby znacznie więcej jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bosman napisał(a):

To super, bo wrażenie z tv zupełnie inne.
Nawet komentujący na anglojęzycznym kanale nie kryli rozczarowania.

No ale cóż, gdyby mówić o jakichkolwiek aspiracjach na dalszy rozwój typu choćby pełny sezon WRC2, o WRC nie wspominając to on powinien się tłuc na ułamki z Solbergiem i Paddonem. Ale do tego to musiałby znacznie więcej jeździć.

Wystarczy zobaczyć na takiego Franceschi. Pojawił się z nikąd nie ma doświadczenia w ERC a jedzie od razu w czubie. Od razu widać ze to inny kaliber.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bosman napisał(a):

To super, bo wrażenie z tv zupełnie inne.
Nawet komentujący na anglojęzycznym kanale nie kryli rozczarowania.

No ale cóż, gdyby mówić o jakichkolwiek aspiracjach na dalszy rozwój typu choćby pełny sezon WRC2, o WRC nie wspominając to on powinien się tłuc na ułamki z Solbergiem i Paddonem. Ale do tego to musiałby znacznie więcej jeździć.

Wiem że się fajnie komentuje zza klawiatury, ale prawda jest taka że jednak Miko "wyżej bata nie przeskoczy", mimo że mu osobiście bardzo kibicuję, jest bardzo poukładany, odbiór medialny ok, ale brakuje takiego pazura..... miedzy nogami ;) , i mniej kalkulacji. Kiedyś chyba podczas pandemi udzielił sporego wywiadu i m.in. że będzie szedł inną drogą jak Robert Kubica, bo jemu to nie odpowiadało:o. Trochę mnie to zmroziło ;) . ale ok, każdy ma prawo do swojej oceny i układania kariery. Jednak już widać że to był błąd, limitów brak, poprawne kończenie mety na entym miejscu, może być fajne przez 2-3 lata. Ale ostatnie występy czy to WRC czy ERC są zwyczajnie nijakie i podobne do występów Kajta. Takie coś nie porywa kibiców, a na siłę występowanie w "telewizji śniadaniowej" czy branie udział w żenujących programach w TVN z Rodzenek czy Majdanową to i tak  pogłębia tylko problem oglądalności tego wspaniałego sportu. 

  • Lajk 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, turdziGT napisał(a):

Wystarczy zobaczyć na takiego Franceschi. Pojawił się z nikąd nie ma doświadczenia w ERC a jedzie od razu w czubie. Od razu widać ze to inny kaliber.

Franceschi to może być przy znanym wsparciu francuskiej federacji realnym kontynuatorem tradycji Sebów. Chłop przez dwa lata z erc4 i asfaltow staje się realnym pretendentem do mistrza w ERC, bryluje już na każdej nawierzchni, trzymam kciuki za niego…

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba pamietać że czub WRC to kosmici w skali światowej :-)

Pamiętam jak dziś :-) rajd Meksyku 2008. Pojawił się znikąd jakiś Francuz o nazwisku kojarzącym się z hodowlą koni.

Wsiadł pierwszy raz w C2 S1600 po 2 sezonach we francuskim pucharze Peugeota 206XS i strasznie skrzywdził naszego Michała Kościuszkę, który wtedy był już przecież doświadczony w JWRC. Przy okazji zajął 8 miejsce w generalce WRC i 1 w JWRC.

O takim poziomie bycia kosmitą mówimy by myśleć o sukcesie w WRC.

 

Kajto odkąd się pojawił był totalnym kosmitą w skali RSMP i potem ERC. Ale na WRC2 już był trochę za krótki mimo mega talentu i pracowitości. Musiał /musi mocno kalkulować, bo jazda jego max tempem nie wystarczała by wygrywać.

Miko mimo ogromnej sympatii i świetnych początków niestety trochę przygasł. Jakby mu brakowało waleczności. Albo może jest po prostu zbyt normalny, bo żeby jeździć jak czołówka WRC to jednak trzeba mieć od urodzenia nie po kolei w głowie...

Podobnie jak Carfita mnie zasmuciła któraś jego dłuższa wypowiedź po Barbórce, gdzie cos tam zaczął mówić, że dla niego nie liczy się wygrana za wszelką cenę, itp.

Nawet Hołek, RK czy wczesny Kajto zawsze mówią, że liczy się tylko to środkowe miejsce na podium.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się wywiad z Wiślakiem, który jednemu ze swoich kierowców klarował po dzwonie, że w rajdach trzeba jeść łyżką, a nie chochlą. W sensie, że trzeba rozwijać się spokojnie, krok po kroku. Zgoda, ale nie wtedy gdy chce się walczyć o najwyższe cele. Tu idziesz grubo, albo ciebie nie ma. Niestety z podwórka motorsportowego Kacper Sztuka chciał iść tą drogą i już go w Red Bullu nie ma. Miko niestety ma tak samo - nawet na ERC teraz to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Bosman napisał(a):

Tak, trzeba pamietać że czub WRC to kosmici w skali światowej :-)

Pamiętam jak dziś :-) rajd Meksyku 2008. Pojawił się znikąd jakiś Francuz o nazwisku kojarzącym się z hodowlą koni.

Wsiadł pierwszy raz w C2 S1600 po 2 sezonach we francuskim pucharze Peugeota 206XS i strasznie skrzywdził naszego Michała Kościuszkę, który wtedy był już przecież doświadczony w JWRC. Przy okazji zajął 8 miejsce w generalce WRC i 1 w JWRC.

O takim poziomie bycia kosmitą mówimy by myśleć o sukcesie w WRC.

 

Kajto odkąd się pojawił był totalnym kosmitą w skali RSMP i potem ERC. Ale na WRC2 już był trochę za krótki mimo mega talentu i pracowitości. Musiał /musi mocno kalkulować, bo jazda jego max tempem nie wystarczała by wygrywać.

Miko mimo ogromnej sympatii i świetnych początków niestety trochę przygasł. Jakby mu brakowało waleczności. Albo może jest po prostu zbyt normalny, bo żeby jeździć jak czołówka WRC to jednak trzeba mieć od urodzenia nie po kolei w głowie...

Podobnie jak Carfita mnie zasmuciła któraś jego dłuższa wypowiedź po Barbórce, gdzie cos tam zaczął mówić, że dla niego nie liczy się wygrana za wszelką cenę, itp.

Nawet Hołek, RK czy wczesny Kajto zawsze mówią, że liczy się tylko to środkowe miejsce na podium.

 

Kajto to by w tej chwili dostał baty w ERC bo tu jest na prawdę mega wysoki poziom. Myślę że podobny jak w WRC2 co pokazują występy Miko. P5 i na razie wyżej nie podskoczył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nasi chlopacy zwyczajnie za malo jeżdżą,a potencjalne dzwony mogą położyć kolejne starty.

Jesli sezon startuje w styczniu(Monte) a nasi zwykle w kwietniu wiedzą co będą robić to o czym my mówimy :(

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się.

Nietypowo wziąłem udział w konkursie Motowizji podczas Rajdu Sardynii. Nietypowo, bo zwykle tego nie robię ;)

 

I właśnie napisali, że wysyłają mi rallypass i jakieś gadżety :D

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jumpman napisał(a):

Mysle ze nasi chlopacy zwyczajnie za malo jeżdżą,a potencjalne dzwony mogą położyć kolejne starty.

Jesli sezon startuje w styczniu(Monte) a nasi zwykle w kwietniu wiedzą co będą robić to o czym my mówimy :(

To prawda dlatego nie wiedzac kakie maja budżety i umowy to tez ciężko oceniac. Jak by mogli to by pewnie niewychodzili z rajdowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi napisał(a):

Pochwalę się.

Nietypowo wziąłem udział w konkursie Motowizji podczas Rajdu Sardynii. Nietypowo, bo zwykle tego nie robię ;)

 

I właśnie napisali, że wysyłają mi rallypass i jakieś gadżety :D

To teraz musisz zaczac z nami typowac wyniki jak masz takie szczęście:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajto to by w tej chwili dostał baty w ERC bo tu jest na prawdę mega wysoki poziom. Myślę że podobny jak w WRC2 co pokazują występy Miko. P5 i na razie wyżej nie podskoczył. 
Wczesny Kajto by powalczył. Ale ten obecny już nie jest wczesny
Tak samo jak Petter Solberg w ostatni weekend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bosman napisał(a):

Wczesny Kajto by powalczył. Ale ten obecny już nie jest wczesny emoji6.png
Tak samo jak Petter Solberg w ostatni weekend

Dokladnie to pokazuje ze jak masz miec wynik to tak na prawde nie mozesz wychodzic z auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...