Skocz do zawartości

Wyrobiona stacyjka?


herr_flick

Rekomendowane odpowiedzi

Za pierwszym razem gdy zorientowałem się w problemie, po odpaleniu auta nie miałem radia. Zgasiłem i odpaliłem ponownie, wszystko wróciło do normy. Następnym razem też chciałem zgasić auto, ale po złapaniu za kluczyk jakby wskoczył na miejsce i radio się włączyło. Dziś zauważyłem, że oprócz radia nie działają też wycieraczki dopóki nie poprawię kluczyka w stacyjce. Nie wiem co jeszcze nie działa gdy kluczyk nie styka, ale czy da się to jakoś naprawić. Muszę spróbować z zapasowym kluczykiem, może ten główny jest wyrobiony. W sumie miałem tak 4 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2023 o 20:42, herr_flick napisał(a):

Za pierwszym razem gdy zorientowałem się w problemie, po odpaleniu auta nie miałem radia. Zgasiłem i odpaliłem ponownie, wszystko wróciło do normy. Następnym razem też chciałem zgasić auto, ale po złapaniu za kluczyk jakby wskoczył na miejsce i radio się włączyło. Dziś zauważyłem, że oprócz radia nie działają też wycieraczki dopóki nie poprawię kluczyka w stacyjce. Nie wiem co jeszcze nie działa gdy kluczyk nie styka, ale czy da się to jakoś naprawić. Muszę spróbować z zapasowym kluczykiem, może ten główny jest wyrobiony. W sumie miałem tak 4 razy.

 

20 godzin temu, marc120 napisał(a):

Ja mam tak samo od kilku miesięcy. Podejrzewam, że trzeba rozebrać kostkę stacyjki i pewnie rozciągnąć sprężynki bo z czasem siadły. 

Wystarczy nasmarować stacyjkę, psiknąć jakimś sprejem i gotowe:faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei polecam olej penetrujący firmy CRC (amerykańska firma). Jest na prawdę super. W zamkach i innych drobnych elementach świetnie się sprawdza i nie powoduje szkód po długim czasie od użycia, jak niektóre odrdzewiacze. 

Coś takiego :

https://allegro.pl/oferta/crc-5-56-pro-500ml-olej-penetrujacy-odrdzewiacz-7415046674

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najczęściej można spotkać problem zablokowanego kluczyka w stacyjce, tu przesmarowanie zapewne by pomogło. Profilaktycznie też bym mógł skorzystać, ale u mnie chodzi gładko, tu jest raczej kwestia wyrobienia. Będzie cieple,j to może się przyjrzę, tylko że coraz więcej rzeczy odkładam aż będzie cieplej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie czy można kupić nowy bębenek stacyjki z 2ma nowymi kluczykami?

Z tego co widzę to cała stacyjka występuje jako jeden element ale natrafiłem na manual z yt gdzie gość wymienia sam cylinder.

 

 

https://youtu.be/o6J-d5c0cq8

 

 

Edytowane przez dirkdiggler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2023 o 08:07, dirkdiggler napisał(a):

A czy ktoś wie czy można kupić nowy bębenek stacyjki z 2ma nowymi kluczykami?

Z tego co widzę to cała stacyjka występuje jako jeden element ale natrafiłem na manual z yt gdzie gość wymienia sam cylinder.

 

 

https://youtu.be/o6J-d5c0cq8

 

 

Ja bym radził wymienić całą stacyjkę. Bo jak się wyrobił bębenek, to styki też są pewnie sfatygowane i mogą niedługo paść. Wprawdzie cenowo pewnie wyjdzie drożej, ale wymiana prostsza... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...