Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2023


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.05.2023 o 12:37, przymar napisał(a):

Nie bardzo rozumiem ostatnio modne na forum deprecjonowanie Kajto

Możesz mnie nazwać tym pierwszym na forum, nie obraże się :). Tak to fakt, trochę deprecjonuje wyniki Kajto i wcale tego nie ukrywam. Zwyczajnie chyba za stary jestem, za dużo widziałem, i nie do końca jestem przekonany do przekazu jego PR VS rzeczywistość . Zamiast rywalizować rzeczywiście w WRC 2 , to akurat robi filmiki, kreację mody czy inne wygłupy, które do mnie nie przemawiają. Wiem że takie czasy, że większy budżet zbierzesz robiąc z siebie komika, i zbieracza lajków na Insta czy TK, ale sorry moim zdaniem Kajto już więcej nic nie osiągnie, tym bardziej że śledzę non stop ten sport. 

P.S. Nie wiem czy wczoraj śledziliście Portugalię na Motowizja, ale to jest petarda jak Sokół z Maćkiem Wodą komentują. Nie widzę lepiej..... 

  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, carfit napisał(a):

moim zdaniem Kajto już więcej nic nie osiągnie

A kto mówi, że jeszcze osiągnie? WRC2 nie wygra - chyba że pechem rywali. Ten pociąg już odjechał. Nie zmienia to faktu, że w ostatniej dekadzie zdominował polskie rajdy. I na ten moment nawet Miko jeszcze go nie przeszedł. Jest coraz bliżej, ale jeszcze nie. I dlatego jemu, jak i Hołkowi (który nigdy nie był moim faworytem - wolałem Kuliga) za lata 90-te, jak i Kuzajowi (szacun dla zawodnika, ambiwalentne podejście do człowieka) za tzw. lata dwutysięczne, należy się szacunek.

Edytowane przez przymar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, przymar napisał(a):

A kto mówi, że jeszcze osiągnie? WRC2 nie wygra - chyba że pechem rywali. Ten pociąg już odjechał. Nie zmienia to faktu, że w ostatniej dekadzie zdominował polskie rajdy. I na ten moment nawet Miko jeszcze go nie przeszedł. Jest coraz bliżej, ale jeszcze nie. I dlatego jemu, jak i Hołkowi (który nigdy nie był moim faworytem - wolałem Kuliga) za lata 90-te, jak i Kuzajowi (szacun dla zawodnika, ambiwalentne podejście do człowieka) za tzw. lata dwutysięczne, należy się szacunek.

Przeszedłeś tym postem chyba całą historię Polskich rajdów, a chyba nie o to chodziło. Mój i Twój post dotyczył się tylko Kajto, i ja swojego zdania nie zmieniam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie. Moim zdaniem na obecną chwilę Kajto jest najlepszym aktywnym polskim kierowcą rajdowym. Ma mocnego pretendenta, PESEL robi swoje, ale na ten moment jest jak jest. Może ten sezon będzie zmianą warty? Odcinki pokażą. 

Krytykowanie Kajto i pianie peanów na cześć Miko temu drugiemu chwały nie przyniesie. Nie znam Go, osobiście nic do Niego nie mam, ale podejście "forumowego fanklubu" przypominające mi najgorsze momenty z epoki Kulig-Hołek-Kuzi wzbudzają we mnie podświadomą kontrę. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mnie nazwać tym pierwszym na forum, nie obraże się . Tak to fakt, trochę deprecjonuje wyniki Kajto i wcale tego nie ukrywam. Zwyczajnie chyba za stary jestem, za dużo widziałem, i nie do końca jestem przekonany do przekazu jego PR VS rzeczywistość . Zamiast rywalizować rzeczywiście w WRC 2 , to akurat robi filmiki, kreację mody czy inne wygłupy, które do mnie nie przemawiają. Wiem że takie czasy, że większy budżet zbierzesz robiąc z siebie komika, i zbieracza lajków na Insta czy TK, ale sorry moim zdaniem Kajto już więcej nic nie osiągnie, tym bardziej że śledzę non stop ten sport. 
P.S. Nie wiem czy wczoraj śledziliście Portugalię na Motowizja, ale to jest petarda jak Sokół z Maćkiem Wodą komentują. Nie widzę lepiej..... 
Carfit, zestawiasz Kajto z Hołkiem i zarzucasz KK wygłupy w mediach, itp, a przypomnij sobie jaka była jazda w środowisku na Hołka za reklamy chipsów, krzyżówki szczęścia czy inne sylwestry marzeń i w ogóle przede wszystkim za to że odnosił sukcesy i świetnie się prezentował w mediach.
Kazdego z tych trzech panów KH, KK i MM dzieli ok 17 lat, wiec nie da się prosto zestawić ich osiągnięć.
Holo i Kajto obaj wyciągnęli maxa ze swojego potencjału i za to obu należy się wielki szacunek. Ale ten ich max poziom to jednak ERC, bo w WRC obaj pojawili się zbyt poźno a i też żaden z nich chyba nie miał aż tak unikalnego talentu jak Loeb czy Ogier. Zaden też nigdy nie odważył się pojechać w takich klasykach jak Finlandia czy Monte, o wygrywaniu oesow w generalce w pierwszym starcie nie wspominając, ale to już historia innego naszego kosmity. Ten niestety swojego niesamowitego maksymalnego potencjału finalnie nie pokazał ani w F1 ani w WRC, bo i tu i tu miał papiery na mistrzostwo.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bosman napisał(a):

Zaden też nigdy nie odważył się pojechać w takich klasykach jak Finlandia czy Monte, o wygrywaniu oesow w generalce w pierwszym starcie nie wspominając, ale to już historia innego naszego kosmity. Ten niestety swojego niesamowitego maksymalnego potencjału finalnie nie pokazał ani w F1 ani w WRC, bo i tu i tu miał papiery na mistrzostwo.

+1. W rajdach, gdyby kontynuował karierę, myślę że pogodziłby szybko całe nasze rajdowe poletko. Zresztą moim skromnym zdaniem i tak pogodził robiąc spektakularnie majstra WRC2 w pierwszym sezonie, i zamiatając OESy na Monte w słabszym niż reszta aucie w WRC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kwiatek" z Rajdu Chorwacji, pokazał mi to lokales.

Bardzo groźna sytuacja pokazana w klipie video.

 

 https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/video-drama-na-wrc-u-muskarci-se-potukli-na-cesti-par-sekundi-kasnije-je-projurio-reli-auto-15328650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, szubaru napisał(a):

Solbergowi zabrakło 1,2s do wygrania wrc2. Dostał 1min kary za bączki pomiędzy metą lotną a stop :P


 

Nie no! Tak się nie robi… :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nadal wszytko otwarte a teraz Sardynia wiec ma tragiczna pozycje na drodze. Ott mimo kolejnych problemów nadal wywiózł dobre punkty. Therry niestety mocno spadł wiec musi wywieść dobre punkty z Sardynii zeby liczyc sie w grze. 

 

 

Screenshot_20230514-214847_WRC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

 

Wczoraj sobie oglądnąłem ^_^ - old school pełną gębą.

 

 

Pietyzm, z jakim Piotr Zaleski przygotowuje swoje samochody jest autentycznie zapierający dech. Co ważne, startuje nimi, jeździ szybko a traktuje z wielkim szacunkiem. :thumbup:

 

Zebrana kolekcja jest moim zdaniem jedną z najlepszych w Polsce. ;) 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do WRC, to sytuacja jest ciekawa.

Jesteśmy po 5 rajdach czyli już gdzieś między 1/3 a 1/2 sezonu, a tymczasem tylko jeden kierowca wygrał 2 razy. Jest nim Seb Ogier....

Wystartował w 3 rajdach z 5 i nadal jest na 3 miejscu w tabeli...

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, turdziGT napisał(a):

Therry niestety mocno spadł wiec musi wywieść dobre punkty z Sardynii zeby liczyc sie w grze. 

Nie jest tak źle dla TN. Ma punkt straty do Evansa i Ogiera. Jak Kalle znowu ogra resztę na Sardynii to zapowiada się powtórka z zeszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał(a):

 

 

Pietyzm, z jakim Piotr Zaleski przygotowuje swoje samochody jest autentycznie zapierający dech. Co ważne, startuje nimi, jeździ szybko a traktuje z wielkim szacunkiem. :thumbup:

 

Zebrana kolekcja jest moim zdaniem jedną z najlepszych w Polsce. ;) 

 

A co tam jeszcze ma w kolekcji? :rolleyes:

Mnie się podoba, że używa...i to, że one są w stanie być używane zgodnie z ich przeznaczeniem a to już jest wyzwanie dla pojazdu w tym wieku i dla właściciela. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, przymar napisał(a):

Nie jest tak źle dla TN. Ma punkt straty do Evansa i Ogiera. Jak Kalle znowu ogra resztę na Sardynii to zapowiada się powtórka z zeszłego roku.

No chłopaki tracą 20 punktów wiec jeszcze nie tragedia ,ale trez trzeba pamiętać ze Ott złapał kapcia i znow mial problemy z samochodem. Musza sie ogarnąć z to zawodnością bo tak Tanak nic nie wskóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...