Skocz do zawartości

Zmiana zawodu prośba o pomoc do pracy dyplomowej


4mamut

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka….Może to kryzys wieku ale od dwóch lat interesuje się psychologia i zarządzaniem bo praca obecna stała się już trochę nudna…

Sam się zdziwiłem ze znowu wróciłem na studia :) 


Jakbyście  poklikali ankietę do mojej pracy byłbym wdzięczny …


https://www.webankieta.pl/ankieta/751985/ocena-wplywu-wybranych-czynnikow-psychospolecznych-na-dzialania-innowacyjne.html

 

Edytowane przez 4mamut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4mamut zmienił(a) tytuł na Zmiana zawodu prośba o pomoc do pracy dyplomowej

Zacząłem wypełniać ankietę ale pytania są moim zdaniem źle postawione. Pytasz czy coś wpływa na innowacyjność...ale nie mam mozliwości odpowiedzieć czy wpływa pozytywnie, czy negatywnie. Atmosfera w pracy może wpływać na innowacyjność ...zarówno w kierunku rozwoju, jak i stagnacji w tej kwestii.

Pytania nie pozwalaja mi w sposób jednoznaczny wyrazić mojej opinii, dlatego niestety ale w połowie zaniechałem.

-_-

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie badania samej innowacyjności czy kreatywności są dosc trudne bo każdy odbiera to inaczej  dlatego wielu twierdzi ze  jest to niemierzalne . Da się to zmierzyć pod katem ilości doktorów profesorów czy rosnacej ilości użytkowników internetu czy ilości patentów danego kraju. 
Generalnie chodzi ocenę czynników dotyczacej innowacyjność w waszej firmie i czy waszym zdaniem co pomaga a co przeszkadza..Niestety u każdego jest postrzegana inaczej stad moga być rożnego rodzaju obiekcje tym bardziej ze nie wiem kto jest z jakiej branży . Ankieta była pod katem biur konstrukcyjnych gdzie teoretycznie jest to na porządku dziennym. Niestety zbyt mała liczba osób w mamy w biurach  stad próba z innych dziedzin  

Edytowane przez 4mamut
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Aga napisał:

 

To moja firma (uniwersytet) chyba się nie wpisuje w te badania

 


Całe piękno psychologii bo może wręcz odwrotnie - to silny potencjał innowacyjności w podobnych grupach wiekowych tej samej narodowości aczkolwiek z dużym dystansem do władzy (doktor profesor rektor) i scentralizowana decyzyjnościa a nawet bariera decyzyjności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jakoś (nawet ogólnie) zdefiniować innowacyjność. Inaczej każdy przyjdzie z własną definicją i nic nie zbadasz. Popatrz na definicje innowacyjności chociażby z przepisów wokół dotacji unijnych to coś wymyślisz.

 

Od siebie napiszę, że najbardziej innowacyjny byłem jako dziecko ponieważ nic nie wiedziałem. Gryzmoląc na kartce jako siedmiolatek wymyśliłem (dziś to wiem) system EGR będąc zupełnie nieświadomym ani potrzeby, ani chemii która za nim stoi, ani możliwych dzięki temu korzyści. Zwyczajnie wydawało mi się, że zawracanie spalin nazad do silnika to fajny pomysł. Pytanie czy wobec tego była to w ogóle innowacja? ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Knurek1111 napisał:

Musisz jakoś (nawet ogólnie) zdefiniować innowacyjność. Inaczej każdy przyjdzie z własną definicją i nic nie zbadasz. Popatrz na definicje innowacyjności chociażby z przepisów wokół dotacji unijnych to coś wymyślisz.

 

Od siebie napiszę, że najbardziej innowacyjny byłem jako dziecko ponieważ nic nie wiedziałem. Gryzmoląc na kartce jako siedmiolatek wymyśliłem (dziś to wiem) system EGR będąc zupełnie nieświadomym ani potrzeby, ani chemii która za nim stoi, ani możliwych dzięki temu korzyści. Zwyczajnie wydawało mi się, że zawracanie spalin nazad do silnika to fajny pomysł. Pytanie czy wobec tego była to w ogóle innowacja? ;)

 

Systemy EGR stosowane były przez Fiata juz w latach 70-tych. Wiem, bo jeździłęm Fiatem 131 i zgłębiając jego tajniki dotarłem do informacji, że w taki (niemniej dosyć prymitywny z punktu widzenia dzisiejszych rozwiązań) system wyposażone były modele na rynek USA ze względu na normy emisji spalin w CA. Czy jakoś tak, pamięć może płatać figle niemniej fakt jest faktem...co wcale nie umniejsza twoich dokonać jako dziecko, to tylko dowodzi, że masz umysł analityczny i kreatywny z domieszką inżynierskiego wyczucia, a to włąśnie prowadzi do innowacyjności.

Dla mnie w tym teście brak jest semantycznej logiki w zdaniach. No bo, czy działąnia kierownictwa w mojej firmie miały wpływ na innowacyjność - miały - ale gdzie informacja o tym, że negatywny? Z góry założone jest, że pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnione. Chyba się w to wpisuję, chociaż nie jestem programistą korzystającym z ulg podatkowych ze względu na innowacyjność. Myślę że w tej grupę będziesz miał najłatwiej znaleźć odpowiedzi na swoje pytania :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Knurek1111 napisał:

 

Od siebie napiszę, że najbardziej innowacyjny byłem jako dziecko ponieważ nic nie wiedziałem.


to była kreatywność czyli szukanie czegoś nowego lub zrobienie czegoś w całkowicie nowy sposób co daje chociaż Lego.  To jest mega przewaga dzieci nad dorosłymi :) 

Innowacje to bardziej ulepszenia obecnych metod organizacji pracy , procesu czy gotowych produktów, czy nawet procedur w małych firmach.

 

2 godziny temu, Neutrino33 napisał:

Dla mnie w tym teście brak jest semantycznej logiki w zdaniach. No bo, czy działąnia kierownictwa w mojej firmie miały wpływ na innowacyjność - miały - ale gdzie informacja o tym, że negatywny? Z góry założone jest, że pozytywny.


Tego nie przewidziałem dzięki za uwagę . Odpowiadasz całkowicie się nie zgadzam skoro efekt to była porażka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 4mamut napisał:


to była kreatywność czyli szukanie czegoś nowego lub zrobienie czegoś w całkowicie nowy sposób co daje chociaż Lego.  To jest mega przewaga dzieci nad dorosłymi :) 

Innowacje to bardziej ulepszenia obecnych metod organizacji pracy , procesu czy gotowych produktów, czy nawet procedur w małych firmach.

 


Tego nie przewidziałem dzięki za uwagę . Odpowiadasz całkowicie się nie zgadzam skoro efekt to była porażka 

No tak, ale jednak wpływ był...tylko negatywny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4mamut napisał:

Innowacje to bardziej ulepszenia obecnych metod organizacji pracy , procesu czy gotowych produktów, czy nawet procedur w małych firmach.

 

No widzisz, już powoli definiujesz czym dla Ciebie jest innowacja ;) Zauważ tylko, że w definicjach często pojawia się pojęcie 'zwykłe ulepszenie', które nie jest innowacją. W pułapkę zwykłego ulepszenia często wpadają właśnie programiści, którzy nie mogą zrozumieć że ich kawałek super kodu czy nowy moduł do systemu jednak nie jest innowacją ;) 

Więc chyba musisz dodać do ankiety kilka pytań żeby sprawdzić co ma na myśli (innowację, kreatywność czy 'zwykłe ulepszenie') Twój ankietowany.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciachnięte, ale faktycznie możnaby jeszcze tą ankietę dopracować.

Ja to kiedyś facebooka wynalazłem przed Cukierbergiem, ale ze mnie taka noga jeśli chodzi o html'a że skończyło się na prostym mockupie ze studentami z mojego Koźmina i tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypelnilem interpretujac pytania po swojemu. Generalnie wplyw bralem pod uwage ten pozytywny czyli w gore. Ale faktycznie gdyby byle bardziej precyzyjne pytania to mialbys precyzyjniejsze odpowiedzi

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Systemy EGR stosowane były przez Fiata juz w latach 70-tych. Wiem, bo jeździłęm Fiatem 131 i zgłębiając jego tajniki dotarłem do informacji, że w taki (niemniej dosyć prymitywny z punktu widzenia dzisiejszych rozwiązań) system wyposażone były modele na rynek USA ze względu na normy emisji spalin w CA. Czy jakoś tak, pamięć może płatać figle niemniej fakt jest faktem...co wcale nie umniejsza twoich dokonać jako dziecko, to tylko dowodzi, że masz umysł analityczny i kreatywny z domieszką inżynierskiego wyczucia, a to włąśnie prowadzi do innowacyjności.
Dla mnie w tym teście brak jest semantycznej logiki w zdaniach. No bo, czy działąnia kierownictwa w mojej firmie miały wpływ na innowacyjność - miały - ale gdzie informacja o tym, że negatywny? Z góry założone jest, że pozytywny.
X1/9 mial EGR nazywalo sie to chyba egr plate i byla to plytka z kanalikami w ktorym mialo sie osadzic to co nie zostanie spalone. Podobny system byl w hondzie accord v gen. Gazy spalinowe zostawialy tam osady ktore sie nie spala i wracaly do dolotu. Nie bylo tam nic co by tym sterowalo. Jak sie zatkalo to nie dzialalo i juz

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...