Skocz do zawartości

Ogólne - szybkie pytania - Wujek albo Ciocia dobra rada!


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Aga napisał(a):

:lol:

Ale że co?

Ja nie pytam o miejsca gdzie grzyby można kosić tylko o miejscówki z dobrym dojazdem, parkingiem, cywilizowanym wejściem do lasu i choćby szansą na cokolwiek jadalnego :P

Wczoraj wparowaliśmy do Puszczy Bolimowskiej tak w sumie na spacer, a trochę udało się zebrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem grzybiarzem ale parę razy byłem tu i wiaderek i koszy na maślaki nam zabrakło. Ale w zeszłym roku i 2 lata temu.

52.097937229227945, 20.72333790388919

Przy orliku miły parking a potem kawałek przez stary las (na zachód) i duuzy sosnowy młodnik i maslaczki. Mój brat czasem tam z psem jeździ i zawsze coś naznosi.

 

15 minut temu, Zajonc napisał(a):

Wczoraj wparowaliśmy do Puszczy Bolimowskie

a to odważnie bo pojawiły się tam jakiś czas temu dwie watahy wilków. Jest zakaz wprowadzania psów bo kilku myśliwych straciło swoje pieski.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zajonc napisał(a):

w niedzielę pewnie skorzystam.

ale reklamacji nie przyjmuję :)

 

Z puszczą to tyle co usłyszałem od mojego kuzyna myśliwego a jak może wiesz tylko wędkarze bardziej wyolbrzymiają ;) Jak jest na prawdę nie badałem za bardzo ale gdzieś faktycznie wpadł mi w oko artykuł na ten temat (aktualny).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, STIFF napisał(a):

ale reklamacji nie przyjmuję :)

 

Z puszczą to tyle co usłyszałem od mojego kuzyna myśliwego a jak może wiesz tylko wędkarze bardziej wyolbrzymiają ;) Jak jest na prawdę nie badałem za bardzo ale gdzieś faktycznie wpadł mi w oko artykuł na ten temat (aktualny).

To ma być spacer po lesie i EWENTUALNIE grzyby, a nie żniwa:lol: Lekramacji składać nie będę.

 

O wilkach głośno było jakiś czas temu, podobno widziano je nawet w Puszczy Kampinoskiej, którą mam prawie pod nosem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rozrabiara napisał(a):

 

 

@Zajonc nie wiem czy to nie za daleko, ale lasy Spalskie są pełne grzybów.:)

"Piłem w Spale

Spałem w Pile" :D

Jak na ten moment to za daleko, to ma być szybki wypad z rana po ciężkim tygodniu.

Ale nie mówię nie przy innej okazji:upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.09.2023 o 22:11, Zajonc napisał(a):

podobno widziano je nawet w Puszczy Kampinoskiej,

Od osoby zaprzyjaźnionej z tym lasem (ostatnio uczęszczał na rykowiska jeleni, a w planie łosie;)) słyszałem, że w Kampinosie aktualnie są dwie watahy wilków. Dla ludzi raczej nie ma niebezpieczeństwa. Pieski to inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, STIFF napisał(a):

Czy jak przetne diaxem tutę z nierdzewki to na cięciu będzie korodować?

Tak, kup tarcze dedykowane do nierdzewki, to będzie mniej korodować, ale nadal będzie. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Arq napisał(a):

Jak użyjesz nowej tarczy do inoxa to nie skoroduje.

Skoroduje, tylko mniej i później. Niestety nie ma cudów, ta metoda cięcia bardzo nagrzewa metal i przez to koroduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, skwaro napisał(a):

3" wydech będziesz spawał? :)

he he he, zamierzam zreanimować lampy ogrodowe. W słupek z takiej rury powłaziły mrówki, wniosły ziemię i założyły bazę. Problem w tym, że ziemia podciąga wilgoć i mimo szczelnej puszki połączeniowej wewnątrz o klasie IP65 piasek jest nawet w nich - mrówka wlezie wszędzie. W kilku lampach piasek jest nawet w kloszu. No i robi się zwarcie i wywala bezpiecznik. Lamp mam 15 więc kupowanie nowych to spory budżet jeśli miały by byc dobre i ładne więc plan jest taki, że odcinam podstawę i osadzam na nowej ażurowej podstawie, która nie pozwoli utrzymać się ziemi bo lampa będzie stała na dwóch "nóżkach". Rury na podstawę już mam, przetoczone na średnice lampy. Teraz dalsze punkty programu czyli wycięcia "nóżek", dospawanie podstawy i ocynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, STIFF napisał(a):

he he he, zamierzam zreanimować lampy ogrodowe. W słupek z takiej rury powłaziły mrówki, wniosły ziemię i założyły bazę. Problem w tym, że ziemia podciąga wilgoć i mimo szczelnej puszki połączeniowej wewnątrz o klasie IP65 piasek jest nawet w nich - mrówka wlezie wszędzie. W kilku lampach piasek jest nawet w kloszu. No i robi się zwarcie i wywala bezpiecznik. Lamp mam 15 więc kupowanie nowych to spory budżet jeśli miały by byc dobre i ładne więc plan jest taki, że odcinam podstawę i osadzam na nowej ażurowej podstawie, która nie pozwoli utrzymać się ziemi bo lampa będzie stała na dwóch "nóżkach". Rury na podstawę już mam, przetoczone na średnice lampy. Teraz dalsze punkty programu czyli wycięcia "nóżek", dospawanie podstawy i ocynk.

To nie przejmuj się korozją przy cięciu. Po spawaniu daj do ocynkowana i malowania proszkowego i tyle. Tylko niepotrzebnie wydałeś kasę na nierdzewkę, zwykła stal wystarczy, a nawet lepsza do cynkowania. A resztę elementów tych lamp masz z jakiej stali? Bo jak ze zwykłej to na łączeniach będzie korozja...

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...