Skocz do zawartości

Ogólne - szybkie pytania - Wujek albo Ciocia dobra rada!


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tam konto (ale już mi nawet tam się nie chce zaglądać)  bo miałem Volvo XC70

Forum Volvo i Subaru to dwa różne światy i inni ludzie.

Jak od jakiegoś forumowicza "cwaniaczka" kupiłem felgi i mówiłem mu do czego potrzebuję i on twierdził iż będą ok.

Odebrałem, pojechałem do domu i ... przymierzyłem - okazało się iż otwór centrujący jest za mały.

Czyli po 2-3 godzinach zadzwoniłem do niego i poprosiłem o zwrot kasy (a felgi chciałem oddać).

Oczywiście spuścił mnie na drzewo bo "kasę już wydałem..." . Jak opisałem sytuację na forum to wszystkie komentarze były "widziały gały co brały" ...

Nie za bardzo chciało mi się przymierzać tego na miejscu gdyż było zimno i deszczowo a w aucie żona i dziecko.

Na forum Subaru coś takiego by nie przeszło (raczej) tu jest inny gatunek człowieka :) .... wszyscy raczej mili i wyjątkowo uczciwi (taka jest moja opinia).

Tam są jacyś tacy inni ludzie.  No może coś się zmieniło tam ale wątpię.

90% tamtejszych forumowiczów to posiadacze bardzo leciwych aut. Użytkowników czegoś nowszego było niewielu.

  • Super! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Siedzę" na obu forach. Tutaj faktycznie pewnie by to nie przeszło. Zwłaszcza że giełda tutaj funkcjonuje bardzo dobrze a tam.... żal. Nie wiem nawet czy są jakieś teraz ogłoszenia. Sama pomoc, owszem jest porządek, tematy muszą być zakładane według pewnego schematu, niby ok, ale zamiast moderator odpowiedzieć na post to od razu wkleja grafikę z poprawnym opisem założenia temat. Na tym forum jest większa swoboda ale czy to lepiej to już sam nie wiem. 

Odnośnie samej pomocy technicznej. Społeczność tutaj na forum jest niesamowita, założysz temat i praktycznie masz problem rozwiązany. Z taką pomocą jak tutaj nie spotkałem się jeszcze nigdy. 

A na forum Volvo temat często wisi długo i tak zostaje bez odpowiedzi, pod warunkiem że jest założony poprawnie (tytuł), jeśli nie to jedyny post to zjeb od moderatora za braki w temacie wątku.

Jest parę osób którzy mają wiedzę, niektórzy prowadzą serwis, są mechanikami albo i nie, pomagają, merytorycznie i trafnie. 

 

Trudno mi ocenić jednoznacznie, bo akurat Ja zawsze pomoc uzyskałem na obu forach. Była ona życzliwa i pomocna. Tutaj więcej pytałem niż na forum Volvo, może dlatego że Forka kupiłem się okazało z wieloma problemami których nie widziałem i nie byłem świadomy w momencie zakupu. Przy Volvo aż takich problemów nie było, ale miałem już wcześniej styczność z marką, paru znajomym coś już przy nich dłubałem. Więc nie była mi aż tak obca. 

 

Podsumowując o pomoc tutaj łatwiej i szybciej. Ale finalnie na obu forach ją uzyskamy.

 

Giełda.... na Volvo praktycznie nie istnieje, tutaj da się kupić każdą część bez problemów przed i po zakupie. 

 

 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, thomson0073 napisał:

A no mam kilka pytań odnośnie V40 II. :)

Np. czy możliwe jest dołożenie kamerki cofania do V40 II R-Designe? Czy tylko serwis? 
I jakie minimalne ET można do niego założyć, bo szukam 18" na przyszły sezon i chce, żeby felgi wyszły troszkę na zewnątrz. :)

 

Próbowałem się tam zarejestrować ale bieda straszna i nie da się tam skontaktować z administracją, że jest lipa i nie ma linku aktywującego konto... 

Da się zapewne, ale tanio nie będzie. Niestety ale w takim jak moje 20 letnie trzeba wszystko programować i za darmo się nie da. 

Rejestracja na forum działa. Ale mają coś zepsute, bo gdy już napiszesz post to trzeba cierpliwie czekać aż się strona przeładuje. Jak klikniesz parę razy to tyle Ci takich samych tematów/postów wrzuci. Tam nikt z tym nic nie robi bo forum też nie jest sponsorowane przez jak tutaj samego importera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:

Rejestracja na forum działa. Ale mają coś zepsute, bo gdy już napiszesz post to trzeba cierpliwie czekać aż się strona przeładuje. .

Coś typu "error successfully fail" czy jakoś tak:biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kuny, ktoś coś ma sprawdzonego ?

Metoda na spray nie działa

Metoda na modulatora dziwnych dźwięków nie działa

 Metoda na kostkę domestosa nie działa

 

Upodobała sobie auto i gryzie podbitkę grodzi, resztki spadają na kolektor wydechowy i nowy ford connect dymi sie podczas jazdy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ipsx82 napisał:

Kuny, ktoś coś ma sprawdzonego ?

Metoda na spray nie działa

Metoda na modulatora dziwnych dźwięków nie działa

 Metoda na kostkę domestosa nie działa

 

Upodobała sobie auto i gryzie podbitkę grodzi, resztki spadają na kolektor wydechowy i nowy ford connect dymi sie podczas jazdy :facepalm:

Zajrzyj do tematu ogrodów, miałem borsuka i go złapałem w żywołapkę, to samo można z kuną. Najważniejsze tylko żeby nie czuła zapachu człowieka w klatce i na przynęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2022 o 09:55, ipsx82 napisał:

Też  nie działa 

 

A kostki do kibla próbowałeś? 

Jeszcze kiedyś działał u mnie patent taki, że kupiłem najtańszy perfum z możliwych i popsikałem nim pod maską (pół betlki weszło) i było jakiś czas spokojnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...