Skocz do zawartości

Ukraina


czekker

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie to wyrzucić - pomyślałem, że może tutaj :rolleyes:

Zauważyłem, że flaga naszych sąsiadów pojawiła się w logo forum więc może dobrze byłoby pomyśleć także o jakiejś "akcji serwisowej" dla osób z Ukrainy?

Rabat/upust lub zwyczajnie gratis, bo takich przypadków pewnie wiele nie będzie..

 

506570180_Screenshot_20220311-171838(1).thumb.jpg.b827c374778f317ec42ba7317624c243.jpg

 

 

Edytowane przez czekker
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem pomoc humanitarną, wsparcie finansowe na podstawowe potrzeby, to jest zrozumiałe - Ludzie zostali bez dachu nad głowa, w ich ojczyźnie trwa bestialska wojna.

Ale z serwisem aut to chyba przesada.  Uważam, że to nie jest pierwsza ani tym bardziej podstawowa potrzeba.

  • Super! 1
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia..

Dla Ciebie przesada, a dla innych może gest solidarności.

 

 

PS.

Gdyby to ode mnie zależało to dodałbym jeszcze info, że samochodów z naklejką (RUS) lub (BY) nie obsługujemy <_<

 

Edytowane przez czekker
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czekker napisał:

samochodów z naklejką (RUS) lub (BY) nie obsługujemy <_<

Bo? Nasz pracownik jest Białorusinem, odpowiada za handel na wschód od Buga. Od początku wojny jest bardzo mocno (wraz z drugim kolegą z Rzeszowa) zaangażowany w pomoc uchodźcom. 

  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, libero70 napisał:

Rozumiem pomoc humanitarną, wsparcie finansowe na podstawowe potrzeby, to jest zrozumiałe - Ludzie zostali bez dachu nad głowa, w ich ojczyźnie trwa bestialska wojna.

Ale z serwisem aut to chyba przesada.  Uważam, że to nie jest pierwsza ani tym bardziej podstawowa potrzeba.

W geście solidarności SIP może zrobić promocje na pierwszy serwis danego auta z UA w PL. Przy okazji może sobie ściągną nowych klientów.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, czekker napisał:

Nie wiem gdzie to wyrzucić - pomyślałem, że może tutaj :rolleyes:

Zauważyłem, że flaga naszych sąsiadów pojawiła się w logo forum więc może dobrze byłoby pomyśleć także o jakiejś "akcji serwisowej" dla osób z Ukrainy?

Rabat/upust lub zwyczajnie gratis, bo takich przypadków pewnie wiele nie będzie..

 

506570180_Screenshot_20220311-171838(1).thumb.jpg.b827c374778f317ec42ba7317624c243.jpg

 

 

W przypadku tego auta, to nie koniecznie ASO. Nie potrzebuje specjalistycznej naprawy - takie rzeczy ogarnie w dowolnym serwisie (tak, wiem, tutaj tylko ASO) i już ma pierwszą oszczędność. Jak napisał @Libero01 - pomoc jest potrzebna w bardziej przyziemnych tematach.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, żeby nie dać się zwariować. 
Pomagać trzeba, bo to jest człowieczeństwo i miłość do bliźniego, z resztą sam jestem zapisany jako wolontariusz na granicę.
Nie zmienia to jednak faktu, że pewne rzeczy tak jak koledzy wyżej napisali nie są sprawami pierwszej potrzeby. Nie zaglądam nikomu do portfela, ani nie mam zamiaru patrzeć kto jakim autem jeździ, ale generalnie gdybym ja był na ich miejscu i uciekał przed wojną, to wziąłbym z rzeczy materialnych wszystkie swoje oszczędności i jeżeli się da to też samochód. Wiem, że mając odłożone troszkę grosza, to poza granicami kraju człowiek jest w stanie jakoś rozpocząć "nowe" życie, czyli wynająć mieszkanie, kupić coś do jedzenia, jak trzeba to zatankować auto, ewentualnie załatwić jakiś tani serwis (chociażby wymiana oleju). Pomaganie jest świetną sprawą, ale ogarnianie komuś rzeczy zbędnych za free - wydaje mi się, że powinno być kwestią indywidualną. Chcesz, to stawiasz komuś serwis samochodu z własnej kieszeni, albo z kieszeni grupy która w taki sposób chce pomóc, ale nie powinno się takich rzeczy przerzucać na społeczeństwo. 

 

12 godzin temu, czekker napisał:

że samochodów z naklejką (RUS) lub (BY) nie obsługujemy <_<

Wg mnie to lipa wrzucać wszystkich do jednego worka. Mi akurat normalnych Rosjan i Białorusinów jest po prostu żal, bo odczują skutki wojny której nie chcieli. Pisząc "normalnych" mam na myśli ludzi, którzy żyli jak my, chodzili do pracy, mieli swoje hobby, marzenia, plany na wakacje, mieli przyjaciół z którymi spędzali czas, cieszyli się życiem i do nikogo nic nie mieli i nie chcieli żadnej wojny. Nakładanie "społecznego embarga" na takich ludzi tylko dlatego, że pochodzą z takiego, a nie innego kraju jest nie fair. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, thomson0073 napisał:

Wg mnie to lipa wrzucać wszystkich do jednego worka. Mi akurat normalnych Rosjan i Białorusinów jest po prostu żal, bo odczują skutki wojny której nie chcieli. Pisząc "normalnych" mam na myśli ludzi, którzy żyli jak my, chodzili do pracy, mieli swoje hobby, marzenia, plany na wakacje, mieli przyjaciół z którymi spędzali czas, cieszyli się życiem i do nikogo nic nie mieli i nie chcieli żadnej wojny.

 

Wspaniały humanizm. Jeszcze zapytaj się "normalnych" Ukraińców czy fajnie jest na dworcu w Przemyślu. Niby ci biedni ruscy nie wiedzieli nic o wojnie. Ale jak zamyka się Ikea czy McD, to biegusiem, żeby zdążyć na zakupy. Kolega napisał dwie rzeczy, pod obydwiema podpisuję się.
 

"Wladimir Putin stał się personifikacją zła na świecie, ale warto pamiętać, że zdobył władzę w określonym otoczeniu społecznym i kulturowym, nie wziął się znikąd. Część obywateli zastraszył, część go popiera, inni przeciw niemu protestują. Suma tych postaw umożliwia mu działanie. To społeczeństwo kształtuje władzę, nie odwrotnie, także poprzez swoją obojętność (tak tak, również w krajach autorytarnych). Dlatego uważam za naiwne przekonanie o dobrych Rosjanach, którymi rządzi zły Putin. Rosja jest państwem strukturalnie, od podstaw złym, i to państwo rosyjskie odpowiada za wojnę na Ukrainie."

"Podkreślę to raz jeszcze: wskazywanie, że nie wszyscy Rosjanie popierają Wladimira Putina (zgodne z prawdą skądinąd), zawiera w sobie ogromne ryzyko relatywizowania i rozmywania odpowiedzialności. Podobnie jak określanie (z Mickiewicza) „przyjaciół moskali” jako prywatnie, w sumie fajnych ludzi. Prywatnie może tak, pogadają, napiją się wódki, pożartują. Ale politycznie co mają nam, Polakom, do zaoferowania, to widać obecnie na Ukrainie."

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, thomson0073 napisał:

Wg mnie to lipa wrzucać wszystkich do jednego worka. Mi akurat normalnych Rosjan i Białorusinów jest po prostu żal, bo odczują skutki wojny której nie chcieli.

 

Odpowiedzialność zbiorowa to zazwyczaj lipa, niemniej jednak w obecnej sytuacji mając do wyboru "normalnych Rosjan i Białorusinów" oraz zwykłych obywateli Ukrainy, moje współczucie kieruję do tych ostatnich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, .Misza. napisał:

Wspaniały humanizm. Jeszcze zapytaj się "normalnych" Ukraińców czy fajnie jest na dworcu w Przemyślu.

Sarkazm bo mam inny pogląd na daną sprawę? ;)

Chyba mnie nie do końca zrozumiałeś... pomijam politykę, patrzę z czysto ludzkiego punktu widzenia, i stwierdzam, że żal mi ludzi, którzy nigdy nie chcieli wojny. Bardzo współczuję Ukraińcom, bo w bestialski sposób zostali potraktowani. Ale w krajach agresorów są też zwykli ludzie, którzy wojny nie chcą i nie chcieli, nawet jeżeli jest ich niewielki procent... dlatego też nie wrzucę wszystkich do jednego worka. 

 

43 minuty temu, czekker napisał:

Rosjan i Białorusinów" oraz zwykłych obywateli Ukrainy, moje współczucie kieruję do tych ostatnich

Zrozumiały temat, Ukraińcy ucierpieli najbardziej, i współczuję im bardziej, ale nie potrafię wrzucić Rosjan i Białorusinów którzy nie chcą wojny i przeciwko niej protestują do jednego worka z "tymi złymi". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, thomson0073 napisał:

Bardzo współczuję Ukraińcom, bo w bestialski sposób zostali potraktowani. Ale w krajach agresorów są też zwykli ludzie, którzy wojny nie chcą i nie chcieli, nawet jeżeli jest ich niewielki procent... dlatego też nie wrzucę wszystkich do jednego worka. 

W poprzedniej mojej wypowiedzi zacytowałem kolegę. I tam jest jasno wyjaśnione dlaczego konsekwencje powinni ponieść wszyscy. Nie głosowałem na PiS i ponoszę konsekwencje czyichś wyborów lub niedokonania wyboru. 

Moje pytanie o Ukraińców nie było sarkastyczne - po prostu odpowiedz sobie na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

Na pytanie, pomijając wątek rozróżniania wg. rejestracji odpowiem.

Samochody z Ukrainy serwisujemy na normalnych warunkach.

Pomocy ... udzielam (bo patrząc na to, co się u naszych sąsiadów dzieje trudno postępować inaczej).

Oraz - jestem w kontakcie z Subaru Ukraina.

 

Pozdrowienia

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...