Skocz do zawartości

Legacy IV - wahacze, tuleje


b7rabbit

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam do wymiany wszystkie tuleje wahaczy w legacy IV 03r 2.0sohc (większość sparciała z racji wieku) - jakiej firmy polecacie? Lepiej kupić całe wahacze czy osobno tuleje? Chce wymienić komplet tj. ze śrubami mimośrodowymi, z łącznikami stabilizatora. Z tego, co się orientowałem to lepiej wymienić całe wahacze, znacznie mniej roboty a i wahacze będą nowe. Ps. kto mi to może zrobić dobrze na górnym śląsku? Tylko klinika subaru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na glowe upadl czy mu sie niebo na glowe zwalilo? W zasadzie to nie wiem ile to w warsztatach kosztuje bo wszystko robie sam
Chyba ze to razem z czesciami a nie koszt samej robocizny?
Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka



  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, b7rabbit napisał:

A polecasz jakiś zestawik, firmę? 

Mam poliuretany czerwone strongflexa. Właśnie prawdopodobnie poddają się pierwsze przy stabilizatorze - po około 1,5 roku i 40kkm. Co ważne, na gwincie więc na seryjnym zawiasie pewnie pojeżdżą dłużej.. Tymczasem u mnie powoli czas na żółte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poli mają różną konstrukcję kształty. nie jest tak że wszystkie mają jeden kształt.

 

o ile pamiętam te na drążek staba z strongflexa  są otwarte/nacięte, oraz posiadają kratkę/lamele w których pozostaje smar.

Do obejmy na stabilizator mam wkręconą doszlifowaną kalamitkę i co jakiś czas można dopchać sobie smaru.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne gumy podziałały pewnie dobre 200 tysięcy km, zamienników bym nie szukał. OEMowe gumy do Subaru nie są jakieś drogie, na komplet do przednich wahaczy wydałem jakieś 370 zeta - w sumie 4 tuleje). Dobre poliuretany bywają w takich cenach. Gumę montujesz i zapominasz byle by skręcać jak już auto na ziemi stoi, a z poliuretanem to może się tak stać że syfu nalezie do środka i zrobi się luuuz bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...