Skocz do zawartości

Uchwyt na telefon


ewemarkam

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że to tylko uchwyt, ale naoglądałem się różnych testów. Wybrałem ten:

https://e-baseus.com/product-pol-3116-Baseus-Tank-Uchwyt-grawitacyjny-teleskopowy-na-szybe-deske-kokpit.html, umieszcze go po lewej stronie obok słupka. Mam w planie też tam dorobić USB w tamtej okolicy. Zasile to przetwornicą Step-down i taka ciekawostka. Ustawiając napięcie na wyjściu równo 5V, telefon ładuje się prądem ok 500-800mA. Natomiast gdy podniose do 5.5V już prąd wzrasta dwukrotnie, ładuje wtedy prądem 1400-1600mA. 

Edytowane przez ewemarkam
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie tryb szybkiego ładowania telefonu - zaczyna od parametrów spełniających najniższe standardy a jak wyczuje ładowarkę z potencjałem to rozwija skrzydła.
Zapewne tak jest. Ale ten cały quickcharge to wymusza z ładowarki nawet napięcie 9V. Ale te wspomniane wyżej 1.5A mi wystarczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewemarkam napisał:

Zapewne tak jest. Ale ten cały quickcharge to wymusza z ładowarki nawet napięcie 9V. Ale te wspomniane wyżej 1.5A mi wystarczy :)

Czasem jest lepiej telefon wolniej naładować to wtedy na baterii lepiej trzyma. Konkretny uchwyt wziąłeś:thumbup:będzie git 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Czasem jest lepiej telefon wolniej naładować to wtedy na baterii lepiej trzyma. Konkretny uchwyt wziąłeś:thumbup:będzie git 

Wiem że bakteria pożyje dłużej. Ale czasem te 500mA jest za mało żeby ładować, utrzymać hotspot, BT, mapy google i Yanosika w tle. Chociaż te dwa ostatnie to sporadycznie. Pamiętam, kiedyś jechałem nad morze, to z pełnej baterii zostało mi 40%. A telefon cały czas był pod ładowarką. Nie pamiętam już co to było za badziewie, ale wywaliłem ją do stosownego pojemnika po wakacjach. 

Edytowane przez ewemarkam
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dziś. Jestem trochę rozczarowany. No ale grunt żeby spełniał swoją funkcję. Dając go na środek i mocując do szyby wiem że będzie mnie drażnił. Generalnie nie da się go ustawić tak aby ramię było pochylone w dół. Przy mocowaniu nie można go przycisnąć za mocno do powierzchni, tak aby lepiej się zassał. Wyskoczył mi ten dynks który dociąga przyssawkę z takiej jakby ośki. Masakra, albo ja mam takie szczęście, albo za dużo siły no nie wiem. Ale udalo się to wsadzić na miejsce i generalnie trzyma się to szyby po lewej stronie kierownicy. Żałuję trochę że nie kupiłem tego z linku z pierwszego postu. Ale nie miałem opcji nic przymierzyć. Byłby na środku jakby Forek nie miał na środku schowka. 1ab7f393e3254a60545d53f5816939e1.jpg5a703864143e6b93d41a9154b02481b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to większość uchwytów to syf, kupiłem najtańszy kilka lat temu, służył dzielnie w kilku autach, w końcu uciachałem mu przyssawkę i przykręciłem do schowka w forku.

Siedzi już tak dwa lata, klapa schowka się podnosi razem z telefonem.

Taki sam kupiłem w ubiegłym roku(bo dobry i mocny) i rozsypał się po kilku dniach:facepalm:

 

Uchwyt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koziolek napisał:

Szczerze to większość uchwytów to syf,

 

Zgadzam się z Tobą w niemal 100% ;)

Ja mam chyba obsesję na tym punkcie. Tzn. dla mnie uchwyt musi być stabilny i nie może mieć choćby możliwości odpadnięcia. Może dlatego, że raz mi odpadł taki z przyssawką i spadł pod nogi w czasie jazdy. Nic się nie stało, ale zdałem sobie sprawę, że to może być niebezpieczne. Z uchwytami do Forestera kombinowałem przez jakieś 5 lat. Kupiłem chyba z 5 różnych egzemplarzy (do kratki, na kokpit, do szyby, na kokpit z magnesami itd) a to dlatego, że wydawało mi się za drogo kupić proclip i uchwyt firmy Brodit. W sumie niepotrzebnie wydałem więcej pieniędzy na te różne próby, bo w końcu i tak skończyłem na Brodit. Od dobrych 8 lat siedzi w aucie i jest jakby częścią kokpitu. Nawet nie można mówić, że jest stabilny, bo on jest teraz po prostu fragmentem deski. Do proclipu kupuje się dedykowany uchwyt do konkretnego smartfona. Kiedy zmieniasz telefon, kupujesz odpowiedni uchwyt i znowu przykręcasz do proclipu. Ja po 2 latach zmieniłem telefon na taki, do którego Brodit jeszcze nie wyprodukował uchwytu, więc kupiłem tzw. uniwersalny, w którym reguluje się rozstaw pod konkretny wymiar. Lepszy byłby dedykowany ale ten również okazał się bardzo wygodny i stabilny. Przy następnej zmianie, tylko zmieniłem ten rozstaw i znowu jest wszystko idealnie. Jedynym problemem może być sytuacja, kiedy z samochodu korzysta kilku użytkowników a każdy z nich ma inny telefon, wtedy dla tych pozostałych to rozwiązanie będzie niewygodne. Kosztuje znacznie więcej od tego co znajdujemy "od razu" w internecie (ale w sumie to około 1 bak paliwa ;-)), ale jest warte tego wydatku! Spokój i wygoda użytkowania nieporównywalna z żadnym innym rozwiązaniem. Bardzo Wam polecam! 

Np. do Forestera MY03 ÷ 07: 

https://www.brodit24.pl/product-pol-1716-ProClip-do-Subaru-Forester-03-07.html 

 

i do tego np. uchwyt do telefonu uniwersalny: 

https://www.brodit24.pl/product-pol-8678-Uchwyt-uniwersalny-regulowany-do-telefonu-bez-futeralu-oraz-w-futerale-lub-etui-o-wymiarach-70-83-mm-szer-2-10-mm-grubosc.html 

 

Przeszukajcie ich oferty. Niemal na pewno znajdziecie coś dla siebie.  

 

U mnie w 2,5XT z 2007 roku wygląda to tak:  (na pierwszym zdjęciu widać, że udało się mi dostosować proclip do nowej stacji multimedialnej (nadal trzyma "jak diabeł sołtysa" ;-) a na następnych dwóch jest jeszcze podstawa na schowku do starego uchwytu z przyssawką - to stąd spadł mi uchwyt z telefonem))

 

Brodit.JPG

IMAG0863.jpg

IMAG0864.jpg

Edytowane przez piotruś
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ipsx82 napisał:

Fajnie to wygląda ale ja jestem przeciwny uchwytom zasłaniającym ważne komponenty auta , w tym przypadku włącznik awaryjnych. 

 

Wierz mi, że to nie jest problem. Sięga się do niego "na pamięć" nawet nie trzeba szukać wzrokiem ;-) 

 

Ale jak chcesz go widzieć to może to rozwiązanie: 

https://www.brodit24.pl/product-pol-4477-ProClip-do-Subaru-Forester-03-07.html 

 

Albo, jak chcesz, żeby nic nie zasłaniał, to umieść go z lewej strony: 

https://www.brodit24.pl/product-pol-2298-ProClip-do-Subaru-Forester-08-12.html 

 

No chyba, że za wysoko, to można niżej (aż tak bardzo nie przeszkadza w "dmuchaniu" z kratek ;-)) 

https://www.brodit24.pl/product-pol-2300-ProClip-do-Subaru-Forester-03-07.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to co kupiłem to wielkie delikatnie mówiąc badziewie. Chciałem go zdjąć dać gdzie indziej i znów w rękach mi się rozsypał...
Najlepszy jest w kratkę albo tak wyżej wciskacie gdzieś między deskę a plastik. Tylko w SF nie ma gdzie. A kratka mi się wygina od tego telefonu. Wcześniejszy przerobiłem i w zasadzie był przykręcony do kratki. No ale nie mieścił się w nim obecny telefon. Ale chyba tak samo zrobię z tym uchwytem. Przykrece go długa śrubka z kawałkiem plastiku co by złapał kratkę od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piotruś napisał:

 

Wierz mi, że to nie jest problem. Sięga się do niego "na pamięć" nawet nie trzeba szukać wzrokiem ;-) 

 

Ale jak chcesz go widzieć to może to rozwiązanie: 

https://www.brodit24.pl/product-pol-4477-ProClip-do-Subaru-Forester-03-07.html 

 

Albo, jak chcesz, żeby nic nie zasłaniał, to umieść go z lewej strony: 

https://www.brodit24.pl/product-pol-2298-ProClip-do-Subaru-Forester-08-12.html 

 

No chyba, że za wysoko, to można niżej (aż tak bardzo nie przeszkadza w "dmuchaniu" z kratek ;-)) 

https://www.brodit24.pl/product-pol-2300-ProClip-do-Subaru-Forester-03-07.html 

Fajne te brodity i swego czasu też dumałem, ale ta cena - przynajmniej dla mnie - jest nieakceptowalna. Proclip z uchwytem uniwersalnym z podłączeniem do ładowarki to wychodzi ponad 400zł. Nie mówię, że to kijowe, tylko trochę przegięcie z ceną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, piotruś napisał:

 

Wierz mi, że to nie jest problem. Sięga się do niego "na pamięć" nawet nie trzeba szukać wzrokiem ;-) 

 

Albo, jak chcesz, żeby nic nie zasłaniał, to umieść go z lewej strony: 

https://www.brodit24.pl/product-pol-2298-ProClip-do-Subaru-Forester-08-12.html 

 

Ta opcja najlepsza dla mnie tylko czy będzie pasować do nowego nabytku SG poliftowe 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ipsx82 napisał:

Ta opcja najlepsza dla mnie tylko czy będzie pasować do nowego nabytku SG poliftowe 2006

 

Wydaje mi się, że na pewno nie, bo to dla 08-12 czyli Forester III. Oni dokładnie opisują do czego poszczególne proclipy pasują. SG poliftowy 2006 to ten sam zakres co mój, czyli musiałbyś szukać w 03 - 07. 

Z lewej strony to tylko ten: 

https://www.brodit24.pl/product-pol-2300-ProClip-do-Subaru-Forester-03-07.html  

 

A będziesz miał wygodnie z doprowadzeniem kabelka do ładowania? Na środku jest chyba wygodniej. Mam przewód chyba krótszy niż 0,5m i tak idealnie z gniazda zapalniczki sięga do smartfona. Jeśli rozważasz ten zakup i obawiasz się, że na środku będzie zasłaniał przycisk awaryjnych, to zapewniam Cię, że nie ma się czego obawiać, to wcale nie przeszkadza, a smartfon jest dosłownie "pod ręką", bardzo wygodnie się operuje i dobrze działa w trybie głośno-mówiącym, bo bliżej twarzy już się chyba nie da ;-).  Ewentualnie wybierz tę wersję "na prawą kratkę". ;-)

 

Edytowane przez piotruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodita nie testowałem nigdy, ale mi jakoś nie leży mocowanie czegoś w kratki/zasłaniające kratki od nawiewów.

Tego wspominanego wyżej samsunga mam w jednym samochodzie, służy już sporo lat (pewnie koło 10) i nic mu nie dolega.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazuje koziolek miałem w wersji chińskiej - rozpadł się mechanizm zacisku/zwalniania w ciągu roku. Teraz mam coś na wcisk ze stacji paliw i się trzyma. Też mam po lewej stronie i nie uznaję montażu do kratki ani na wkręt. Mogę strzelić fotkę jeśli to jest coś ciężkiego do dobrania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ewemarkam napisał:

Działa, ładnie trzyma. Dość tak odpowiednio. W każdym razie nie spadnie.
Wkurzony jestem bo mogłem tak od razu zrobić a nie bawić się w kupowanie uchwytu który okazał się tandetą.

8c193f42726a2a8b539555fdf45e41e2.jpg

Tak samo pomyślał Elon Musk czy inny Bill Gates wymyślając coś nowego, bo nie byli z czegoś zadowoleni :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...