Skocz do zawartości

Opony na lato


owad

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, aflinta napisał(a):

120km/h jako średnia z całej trasy czy jako docelowa prędkości jazdy na liczniku/tempomacie?

Średnia z odcinka . Po tankowaniu wyzerowałem licznik i w „mysim kinie” wyszło 120km/h . Przeciętnie mam tam średnie z trasy od 83-100 km/h. Mogło być to związane także z paliwem ( zazwyczaj VPR, a wtedy VP) No i nawierzchnią S17 : LU-WWA jakoś mało ekonomiczna IMO. S7 TK-WWA bardziej przyjazna. 
g015 , przy takich średnich ca 80-100, mieści się do 7,2l/ 100. ( ostatnia trasa WWA-SC 02.04, temp 1-5, miejscami opad śniegu) , w terenie 14l/100. Tyle, ze zmniejszyłem rozmiar dla AT z 225/55/18 na 215/65/17 (103 H, XL)

tak wyglada 17 i 18 razem ( w trakcie przekładki). 

IMG_1285.jpeg

Edytowane przez CUV
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, radix99 napisał(a):

Teraz dopiero zauważyłem, że masz inne felgi z przodu i inne z tyłu :huh::upside-down-face_1f643-small:

 

Bo przekładam AT , jak jadę poza czarne , ponieważ robię to przy pomocy podnośnika śrubowego, to każde koło zmieniam oddzielnie i stąd przejściowy widok różnorodności. Dzięki podpatrzonym na forum rozwiązaniom ( klucz udarowy + dynamometryczny ) potrzebuję do 5 min/ koło (od włożenia, do wyjęcia podnośnika spod auta)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.04.2023 o 20:00, aflinta napisał(a):

Szanowni, co na lato do XV II? Tutaj zawias jest inny niż w pierwszej generacji, więc i typy mogą być inne. Rozmiar 225/55R18, sporo lokalnej jazdy po mieście, ale też regularne wypady w Beskidy maści wszelkiej (czy ogólnie Karpaty). Sporadycznie trafi się jakiś szuter czy trawa. Raz do roku wyjazd na południe Europy (4-6 tyś. kilometrów). Z fabrycznych Bridgestone Dueler H/P Sport byłem zadowolony. Jakieś propozycje?

Widziałem tutaj:

Widziałem też Geolandar AT G015 (choć nie wiem czy zimą było by to tutaj po górkach optymalne rozwiązanie, a jeżeli nie to bez sensu gumy całoroczne brać), widziałem też w sieci rekomendację Hankook Ventus S1 evo3 SUV K127A.

 

Kupiłem Pirelli Powergy 225/55 R18 98 V. Jeżdżę co prawda od tygodnia ale jestem z nich mega zadowolony. Na suchym i mokrym trzymają się świetnie. Jestem w szoku i mogę z czystym sumieniem polecić. Poprzednie miałem Duelery i od początku nie byłem z nich zbyt zadowolony... Zimówki Pirelli Sottozero 3 lepiej trzymały się drogi niż tamte letnie :P 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
23 minuty temu, CUV napisał(a):

Good Year efficient grip suv + , omijanie przeszkody 50-60km/h , mokra nawierzchnia temp +9 stopni C 

ja jestem usatysfakcjonowany ich zachowaniem 

(moje dziecko w akcji w ramach SJS I 1/1)

B91DAEF7-E2A4-4101-83A8-5A542623485D.mov

Takie właśnie kupiłem, jutro zakładam :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...