Skocz do zawartości

Historia rajdów, czyli wszystko co najlepsze!


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ManoLEE napisał(a):

Polacy nie gęsi i też swoje wałki mieli, ile to Polonezów 2000 nie wyprodukowali dla ówczesnej milicji, tak potrzebnych w ściganiu bandytów i ilości potrzebnej do homologacji FIA ;) 

 

 

 

Włosi walczyli z konkurencją, Polacy z systemem ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, chojny napisał(a):

Włosi walczyli z konkurencją, Polacy z systemem ;)

Polacy walczyli z konkurencją w bloku wschodnim KDL, mistrzostwa na miarę naszych możliwości ;) 

 

Szkoda, że dziś niby mamy większe możliwości, a nie ma w Polsce fabryki która mogła by pokusić się chociażby o Mistrzostwo Polski.

Rok 1987 ostatnie Mistrzostwo Polski zdobyte na Polskim aucie, ostatni rok startów Poloneza 2000. 

Marian Bublewicz i Ryszard Żyszkowski Rajd Elmot: 

lku_12973114_1126979180680598_5858163042

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ManoLEE napisał(a):

Szkoda, że dziś niby mamy większe możliwości, a nie ma w Polsce fabryki która mogła by pokusić się chociażby o Mistrzostwo Polski.

 

 

Do Skody w R5 nie ma podejścia aktualnie nikt na świecie, więc to dość wysokie oczekiwania ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ManoLEE napisał(a):

Dokładnie, zostaje chwalić Czeski wyrób, gdzie kiedyś do Skody było podejście znacznie inne :D

 

W serialu "Kobieta za ladą" jedyny chyba chłopak pracujący w sklepie - bedącym miejscem akcji serialu - kupił sobie Skodę Rapid. Wszystkie laski wyszły, żeby ja podziwiać...a najstarsza pokusiła się o knkluzję:

- To nie jest samochód. To jest bicz na kociaki.

:mrgreen:

Rozglądając się za Fiaciorem 131 patrzyłem też na Rapidki...ale klasyczny układ z DOHC mnie przekonał ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wybrałeś z Fiatem 131, był dużo bezpieczniejszy, Rapid może i miał swoją linie, ale jeśli chodzi o strefę zgniotu to tragedia, auto było lekkie kosztem bezpieczeństwa...

 

 

Polonez jeszcze bezpieczniejszy od 131, ale niestety masa własna była największa. 

Edytowane przez ManoLEE
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ManoLEE napisał(a):

Dobrze wybrałeś z Fiatem 131, był dużo bezpieczniejszy, Rapid może i miał swoją linie, ale jeśli chodzi o strefę zgniotu to tragedia, auto było lekkie kosztem bezpieczeństwa...

 

 

Polonez jeszcze bezpieczniejszy od 131, ale niestety masa własna była największa. 

 

Mój skończył inaczej. Po tym jak go sprzedałem to doszły do mnie informacje, że zaparkował w tyłku jakiejś Laguny...a w ogóle gośc nim szybowiec ciągał :upside-down-face_1f643-small:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2023 o 00:06, turdziGT napisał(a):

Alez ten gość miał kontrole nad autem. Szkoda ze dziś się juz tak nie jedzie. 

 

 

 

Już w erze Loeb'a styl jazdy się zmieniał, bo technologia zawieszeń i deyfrów poszła do przodu...ale priorytet jest zawsze ten sam jak najszybciej przejechać dany odcinek. Najskuteczniej jest hamować i przyspieszać na prostych kołach, jadąc na wprost. ...i to co zawsze powtarzali mi ludzie, którzy w rajdy, ich kulisy mnie wprowadzali - na wolnych zakrętach ani wiele nie zyskasz napadając na nie, ani raczej wiele nie stracisz, bo tam wszyscy jadą wolno. Prawdziwa jazda zaczyna się na szybkich partiach i tam widać kto umie i ma jaja.

Świetny film. Bardzo fajna analiza i komentarz Pana Grist'a - spokój i opanowanie. Eh, łezka mi się zakręciła w oku.

Edytowane przez Neutrino33
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jumpman napisał(a):

I jeszcze jaki ma budżet :mrgreen:

 

...a to się nawet nazycie przekłada.

Ci co maja większy budżet gotowi są ryzykować więcej...dlatego częściej wygrywają a nawet kiedy coś nie pójdzie to nie spadają na dno ...tak a propos równych szans w życiu B)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Neutrino33 napisał(a):

 

To może zacznie w Afryce budować szpitale, stawiać szkoły :mrgreen:

Wspiera ich poczuciem bycia niesprawiedliwie traktowanym... no i często stylem ubierania... powinien osiedlić się na Lampedusie żeby pokazać rozdarcie między korzeniami a szlachectwem :biglol::facepalm:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...