Skocz do zawartości

Mała ankietka, i jeszcze jedna, o lodach :)


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Ayo napisał:

znam kilku producentow "zywnosci ekologicznej", sami nie jedza tego co wyhoduja...

Ej, no rozwiń swoją wypowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Aga napisał:

Czyli przekręt? ;)

Niestety sam wiem jak działają tacy ludzie, o dziwo jestem po szkole rolniczej i sam mam małe gospodarstwo z którego się powoli wycofuję bo praca i gosp to nie wyróbka, powiem tak nie ma możliwości żeby np truskawki lub maliny były piękne, wielkie i słodkie a przede wszystkim wcześnie bez "dopalaczy", znam gościa który potrafił paręnaście lat temu w szkole chwalić się że opryskał truskawki żeby szybciej dojrzały bo na plac musi sprzedać bo obiecał że dostarczy ekologiczne że wczesną odmianę ma, naprostowaliśmy go szybko co się z nim dalej dzieje nie mam już pojęcia i wole nie wiedzieć. Osobiście jak już mam coś takiego kupić to nie patrze na takie które ładnie wyglądają, tylko właśnie nie całe czerwone truskawki, maliny mniejsze, są o wiele pełniejsze smaku. Ot taki przykład jeden z wielu. Szkoda, że tak łatwo innych oszukać w taki sposób na żywności, oszukują producenci jak i sprzedawcy...

 

Wypełnione;)

  • Super! 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radekk napisał:

a co w tym złego? Ucierpisz w związku z tym w jakiś sposób? Ja liczę na nich, że zapewnią nam rozrywkę, czego uważam że był deficyt ostatnimi czasy w tamtym wątku.

Żart był to.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aplam13 napisał:

nie ma możliwości żeby np truskawki lub maliny były piękne, wielkie i słodkie a przede wszystkim wcześnie bez "dopalaczy"

No ale to oczywiste (ale może faktycznie nie dla wszystkich), i owoce/warzywa BIO w sklepach zazwyczaj są mniejsze, mniej atrakcyjne z wyglądu niż masówka hodowlana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aflinta napisał:

No ale to oczywiste (ale może faktycznie nie dla wszystkich), i owoce/warzywa BIO w sklepach zazwyczaj są mniejsze, mniej atrakcyjne z wyglądu niż masówka hodowlana.

Dlatego właśnie to napisałem bo naprawdę mało ludzi tak myśli i jak widzi że małe krzywe marchewki to nie dobre a wręcz przeciwnie:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, aplam13 napisał:

Dlatego właśnie to napisałem bo naprawdę mało ludzi tak myśli i jak widzi że małe krzywe marchewki to nie dobre a wręcz przeciwnie:thumbup:

Pracowałem ongiś w Norwegii na farmie i ilość odrzutów szokowała. Pola po przejściu „marchewkowców” były pomarańczowe, z kapustą podobnie (za duża, z pękniętym głębiem out). Ziemniaki, to też były czary, musiały mieć odpowiedni rozmiar, kształt i zero skazy, reszta w pole albo na spirytus. Do tego tony nawozów i oprysków (ze względu na krótki czas wegetacji, nacinę na ziemniakach trzeba pryskać, żeby uschła). Owszem, widziałem też uprawy eko, gdzie warzyw trzeba było z mapą szukać, bo taka była ilość chwastów. Zbiór tylko ręczny, zero chemii i cena kilka razy wyższa, ale to rzeczywiście było eko.

Dzisiaj opryski są kurcze na wszystko, nawet na efekty burzy gradowej (po przejściu gradu opryskuje się np. jabłka, żeby uszkodzone owoce nie zgniły, tylko się zasklepiły).

Ogólnie unikam zakupów warzyw w dużych sklepach, raczej szukam w okolicy dobrego warzywniaka, a i coś tam próbuję hodować ;)

 

Ankietę pykła żona, ona jest bardziej eko ;)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, elmot napisał:

Pracowałem ongiś w Norwegii na farmie i ilość odrzutów szokowała. Pola po przejściu „marchewkowców” były pomarańczowe, z kapustą podobnie (za duża, z pękniętym głębiem out). Ziemniaki, to też były czary, musiały mieć odpowiedni rozmiar, kształt i zero skazy, reszta w pole albo na spirytus. Do tego tony nawozów i oprysków (ze względu na krótki czas wegetacji, nacinę na ziemniakach trzeba pryskać, żeby uschła). Owszem, widziałem też uprawy eko, gdzie warzyw trzeba było z mapą szukać, bo taka była ilość chwastów. Zbiór tylko ręczny, zero chemii i cena kilka razy wyższa, ale to rzeczywiście było eko.

Dzisiaj opryski są kurcze na wszystko, nawet na efekty burzy gradowej (po przejściu gradu opryskuje się np. jabłka, żeby uszkodzone owoce nie zgniły, tylko się zasklepiły).

Ogólnie unikam zakupów warzyw w dużych sklepach, raczej szukam w okolicy dobrego warzywniaka, a i coś tam próbuję hodować ;)

 

Ankietę pykła żona, ona jest bardziej eko ;)

 

Jak szukasz w okolicy to są dwa warzywniaki które w dużej mierze są fair do klientów, jeden i drugi obok lewiatana, pierwszy na osiedlu Łokietka róg Pękowickiej i Wiarusa, a drugi przy Łokietka obok burgerów, wiem bo czasem mama im podrzuca swoje produkty:D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Aga napisał:

Dziękuję. Jest jeszcze druga, o lodach ;)

 

Poszła, ale jest zastrzeżenie co do jednego pytania. Kwota wydawana na desery mrożone, ale latem czy zimą, bo różnica jest kolosalna ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, elmot napisał:

Kwota wydawana na desery mrożone, ale latem czy zimą, bo różnica jest kolosalna ;)

Zakładamy zawsze, że w sezonie :)

 

Ale rzeczywiście, to skrót myślowy ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, elmot napisał:

Poszła, ale jest zastrzeżenie co do jednego pytania. Kwota wydawana na desery mrożone, ale latem czy zimą, bo różnica jest kolosalna ;)

Oj tam uśrednij z całego roku:P

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aga napisał:

To mam dla Was kolejną, o lodach :D

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfzmGYqHX6Eigp-ips6dTL9N466rnDXO_WpqFK-eDZi_VIUxw/viewform

 

 

I to jeszcze nie koniec :lol:

Znów mam problem z pytaniem o wiek, nie wiem czy jestem w grupie 20-35 czy 30-50 :biglol:

jakiś spisek z tymi ankietami:P

 

 

p.s.

również poprosiłbym o zdjęcia:mrgreen:

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aga napisał:

To mam dla Was kolejną, o lodach :D

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfzmGYqHX6Eigp-ips6dTL9N466rnDXO_WpqFK-eDZi_VIUxw/viewform

 

 

I to jeszcze nie koniec :lol:

Tu już czułem się trochę pewniej, w kilku pytaniach była opcja "NIE WIEM". :ph34r: Tak trzymać. :ok:

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Aga napisał:

To mam dla Was kolejną, o lodach :D

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfzmGYqHX6Eigp-ips6dTL9N466rnDXO_WpqFK-eDZi_VIUxw/viewform

 

 

I to jeszcze nie koniec :lol:

 

Uwielbiam lody :yahoo:. Zresztą obie ankiety wypełniłem  :)

To gdzie to zdjęcie ... ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, radekk napisał:

Znów mam problem z pytaniem o wiek, nie wiem czy jestem w grupie 20-35 czy 30-50 :biglol:

jakiś spisek z tymi ankietami:P

 

 

p.s.

również poprosiłbym o zdjęcia:mrgreen:

Zawsze sie wybiera nizszy przedzial. To jest ogolnie znana zasada przecież.:rolleyes:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie wypełnione i oczywiście dołączam się do petycji w sprawie zdjęć.

 

Z lodami nie miałem problemu ;)

Ale przy eko trochę mnie palec swędzi przed zaznaczaniem właściwych odpowiedzi.

Czy ktoś z Was ma jasną odpowiedź, dlaczego produkty "eko" są bardziej ofoliowane, a np. nabiał, mleko, są w tak chamskim plastiku, z którego dałoby się umacniać fundamenty pod wysokościowce? ;)   

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...