Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, szamot napisał:

Nie robił tylko importował

A czy dobre to już to już subiektywna ocena

Dla mnie raczej słabe niż dobre

Wydawało mi się że robili na miejscu. Ja mam od nich płasko-oczkowe od lat i katowane są dość mocno, jeszcze żaden się nie poddał. Znam kogoś kto naprawia traktory i korzysta z nasadowych od nich i też jest bardzo zadowolony. Ale to zestawy z początku ich działalności, może zeszli potem z jakością, nie wiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, skwaro napisał:

Wydawało mi się że robili na miejscu

Tak to sprytnie kiedyś wymyślili żeby dać takie złudzenie

51 minut temu, skwaro napisał:

Ale to zestawy z początku ich działalności, może zeszli potem z jakością, nie wiem..

Dokładnie tak było

49 minut temu, bikeman1 napisał:

No a jak ta obecna Kuźnia jakościowo? 

Niezmiennie dobrze

Ale jeśli zestaw kluczy imbusowych (naprawdę dobrych ) pakują w woreczki śniadaniowe to niestety ....nie te czasy 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze względu na pracę w firmie polsko amerykanskiej  mam dostęp do kluczy snap ona i sobie je chwalę a jak któryś  padnie to wysyłam w raz z dostawą do naszego biura w Philadelphi  wraz z towarem i wymieniają na nowy nawet po 10 latach (tak  w USA podchodzi się do klienta i dożywotnia gwarancja jest naprawdę dożywotnią) w Polsce w Warszawie jest przedstawiciel snap ona  i jak pytałem o tą gwarancję dożywotnią to mnie wyśmiali. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do testów wziąłem kątowkę Fein 17-70 Inox. Powiem szczerze że kosmos. Zakres obrow ma 2700-8500 w 6 biegach. Gdzie każdy bieg jest podzielony na 4 części, więc można powiedzieć że relulacja jest płynna. 

 

Na pierwszym biegu (2700 obr), przy dość grubej spoinie, można dosłownie siąść na szlifierce (chodzi o mocny docisk), moc ani moment obrotowy nie siądzie ani 5%! 

 

 

20200601_111053.jpg

 

 

20200601_111142.jpg

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ipsx82 napisał:

Ja ze względu na pracę w firmie polsko amerykanskiej  mam dostęp do kluczy snap ona i sobie je chwalę a jak któryś  padnie to wysyłam w raz z dostawą do naszego biura w Philadelphi  wraz z towarem i wymieniają na nowy nawet po 10 latach (tak  w USA podchodzi się do klienta i dożywotnia gwarancja jest naprawdę dożywotnią) w Polsce w Warszawie jest przedstawiciel snap ona  i jak pytałem o tą gwarancję dożywotnią to mnie wyśmiali. 

Mr Subaru na YT korzysta z tych narzędzi. Szczególną uwagą cieszy się jego klucz elektryczny, pojawiał się kilka razy w komentarzach. Odkręca tym wszystko co może. ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ipsx82 napisał:

mam dostęp do kluczy snap ona i sobie je chwalę

Bo to porządna marka, jedna z popularniejszych za wielką woda

Tylko importer w Polsce jakiś taki.....

12 godzin temu, eurojanek napisał:

Stahlwille i zdaje się Wera tez jeszcze niemiecka

Jest tego jeszcze trochę więcej ale co ja tam będę konkurencję reklamował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kluczami to jest jakaś magia. Niby zasada działania zrozumiała, konstrukcja prosta, technologia produkcji rozpoznana a nadal różnica w komforcie pracy pomiędzy kluczem zwyczajnym i lepszym jest niesamowita...

Na marginesie: mój świeżo nabyty zestaw kluczy pozwolił mi przeserwisować amor w rowerze. Wszystkie końcówki i niepotrzebne przedłużki okazały się niezbędne... :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnimi czasy kupuję Coronę a teraz to chyba Richman. Dają na wszystko wieczystą gwarancję. Jak na razie uznali mi wszystko co padło na warsztacie. Mam po prostu po 2 komplety grzechotek, jak jedna padnie używam drugą a tamta idzie na reklamacje. Po maks 2 tygodniach dają nową albo naprawioną. To samo ze wszystkimi kluczami czy bitami. Ostatnio pękła mi redukcja z 1/2 na 1/4 i sam się zdziwiłem że sprzedawca kazał mi ją przynieść i z miejsca dał nową :) Ogólnie od chyba 3 lat nie wydałem złotówki na nowe klucze tylko co się zużyje to wymieniam na nowe za free.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ipsx82 napisał:

Powodzenia w użyciu  przy pomocy łamaka  60 cm to albo urwiesz śrubę albo pęknie ta redukcja ;)

Rzadko bo rzadko ale czasami się przydaje taka redukcja. Sporo rzeczy odkręciła już a teraz po prostu połamaną oddaje i dają mi nówkę sztukę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą  kupiłem  imadło  od sąsiada  za 2 stówki oraz dotarły  kolejne zabawki warsztatowe niezbędne  do dokończenia  budowy kolumn głośnikowych :)

20200604_172955.jpg

20200604_170346.jpg

20200604_170337.jpg

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...