Skocz do zawartości

SG 2003. Pompka sprysk. reflektorów


żółty kaczor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to duży nakład pracy aczkolwiek dobrze jest mieć druga działająca pompkę do podmiany żeby nie babrać się dwa razy. Swoją drogą naprawiałam to tez kiedyś u siebie ale w zasadzie efekt naprawy bardziej psychologiczny niż jakaś rzeczywista korzyść poza wydaniem paru $. Często też pada zaworek z membraną taki z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat pompki przerabialem w swoim poprzednim forku SG 2002, seryjna z metalowa obudowa, ktora notorycznie koroduje, a mechanizm pompki staje deba, zamienilem na ta od SG po lifcie(2006-2008) z plastikowa obudowa. Pamietam, ze cos w niej trzeba bylo przelozyc na odwrot by pasowalo( uchwyty?), ale dalo sie to bez problemu zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo na ten temat trochę wątków już, poszukaj i poczytaj.

Po tych ponad 3 latach stwierdzam, że to było idealne rozwiązanie - kompletnie zapominasz o temacie, nie trzeba pamiętać o jej używaniu żeby nie stanęła itd.

Oryginalna po 2-3tyg nieużywania była bezużytecznym korkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ewemarkam napisał:

Ciekawe czy moja jeszcze w takim razie działa <_<

ja kilka lat co jesień wyciągałem pompkę bo ośka stawała dęba po lecie. Ona ma fatalną konstrukcję, płyn idzie do silniczka przez odpowietrzniki i to musi padać, szczególnie na zimowym płynie gdzie jest jakiś alkohol w składzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to, ze pompka nie dfaje plynu, a po nacisnieciu guzika od spryskiwacza slychac jej niby prace i takie "pstryk" to oznacza ze jest do wuymiany? ktos kiedys pisal, ze wystarczy stara niedzialajaca pompke wyciagnac i namoczyc trochwe w nafcie... i sie odtajeje :D ja juz 3 lata zbiertam sie zeby tam sie dostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstryka przekaźnik, to normalne. Jeśli słyszysz pracę pompki to raczej działa, a problem może być w trójniku za grilem. Niedawno radośnie zmieniłem ori pompkę reanimowaną X razy na nówkę chińską do hondy by w końcu zażegnać problem i w aucie działało wszystko, nawet to czego prawie nie używam. Niestety, okazało się że nowa pompka oczywiście podaje jak zła ale przewody są niedrożne :D najprawdopodobniej zaworek na trójniku się zaciął i nawet kilka barów ciśnienia go nie przekonało do współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...