Jump to content
Jakub.P

Subaru Levorg 16Y SZARPIE ;/

Recommended Posts

Witam,

Po weekendowej podróży niestety doszło kolejne zmartwienie z Subaru ...

Auto zaczęło szarpać przy niskich obrotach, na początku objawiło się to przy starcie z miejsca naciskając pedał gazu odczułem wrażenie jakby się zapadł nie było reakcji "tej co zawsze" tylko bardzo powolne wkręcanie się na obroty a od tego momentu auto poszarpuje przy 2200-3000 obrotów w szczególności przy prędkości od 40 do 90 km/h. Co może być przyczyną ? Przebieg jest znikomy bo wynosi 32 tyś.

Pozdrawiam

To była moja pierwsza myśl, jak się to stało bylem na paliwie Orlenowskim a później dolałem 35 l z Cyrcle K i jest to samo.

A CVT przypadkiem nie pracuje głośniej? Jakieś inne dźwięki? Bez obciążenia na N silnik pracuje równo? Olej i płyn w chłodnicy w normie?

Urbi nie zauważyłem, że  skrzynia zachowuje się głośniej, na N obroty nie falują. Jest to dosyć dziwna usterka. Wczoraj znów zrobiłem dłuższą trasę, samochód przy 2000 tyś obrotu reaguje na gaz  bardzo ociężale( wciśnięcie przepustnicy na poziomie 30-40 %), szarpie  dopiero jak się wkręci wyżej jest ok.  Może jest ktoś z okolic Rzeszowa i poleci dobry serwis  ?

Na tym forum polecą ASO albo zrobić sobie wycieczkę do Nowego Sącza.

W dniu 6.11.2019 o 14:35, Jakub.P napisał:

Witam,

Po weekendowej podróży niestety doszło kolejne zmartwienie z Subaru ...

Auto zaczęło szarpać przy niskich obrotach, na początku objawiło się to przy starcie z miejsca naciskając pedał gazu odczułem wrażenie jakby się zapadł nie było reakcji "tej co zawsze" tylko bardzo powolne wkręcanie się na obroty a od tego momentu auto poszarpuje przy 2200-3000 obrotów w szczególności przy prędkości od 40 do 90 km/h. Co może być przyczyną ? Przebieg jest znikomy bo wynosi 32 tyś.

Pozdrawiam

Brzmi jak początek problemów z CVT: http://www.subarucomplaints.com/cvt/ (w USA Subaru przedłużyło gwarancję na CVT)