Skocz do zawartości

Amortyzatory STI 2008-2014


MDsuperstar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Piszę bo szukam jakiejś sugestii co do amortyzatorów przednich do STI 2008+.

Moje bardzo powoli się kończą (pojawił się lekki luz na sztycy), nowe seryjne to koszt około 2200-2400/sztuka, a zamienników jakoś brak.

Serwis zaproponował mi 3 rozwiązania: 1. wymiana przednich na seryjne (koszt około 4500-5000); 2. kompletne zawieszenie Peddersa (komplet za 4000-4400); 3. bardzo bardzo ewentualnie kompletne zawieszenie Öhlins (10-12).

Skłaniam się ku opcji nr 2 - nowe zawieszenie z regulacją (wersja drogowa) w cenie 2 przednich seryjnych amorków.

 

Komfort podróżowania na seryjnym zawieszeniu bardzo mi odpowiada, na tor jeżdżę max 2 razy w roku i to w zasadzie bardziej towarzysko.

Nie zależy mi na utwardzeniu ani obniżeniu samochodu ^_^

 

Bilstein - już niedostępne;

Sachs- nie ma;

KYB - nie ma;

Cusco - są, ale deklarują znacznie większą twardość; mało recenzji w necie i raczej niepochlebne (?)

Pedders - amorki samodzielnie niedostępne;

Monroe - brak;

 

Dajcie znać jeśli ktoś przerabiał już ten temat albo ma sugestie co do producenta, który może mieć w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii: nie znam się, to się wypowiem ;) Tzn., nie miałem okazji jeździć na seryjnym zawiasie w STI więc nie mam porównania, ale w moim forku siedzi zawias Intraxa, i jest dość miękki, przy odpowiednim ustawieniu, a jednocześnie wydaje się bardzo "zwarty" i fajnie wybiera.  Kiedyś nawet @PKocial pochwalił ;) A mam 14/40, w miękką stronę, więc jest jeszcze pole do manewru. Jeździ mi się super i w mieście i na trasie. A powyżej 20 klików robi się, hm, sztywno... Na tor jak znalazł, tak sądzę.

 

Nie mam niestety pojęcia, ile może w tej chwili kosztować; podejrzewam, że porównywalnie z Ohlinsem.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacekw napisał:

nie znam się, to się wypowiem

Każdy głos się liczy, zawsze to jakaś inspiracja.

W dniu 25.10.2019 o 14:36, MaciekK napisał:

Peddersa bym odpuścił.

@MaciekK dlaczego? Widzę, że opinii w internecie za wiele nie ma, ale znam Peddersa ze strony off-roadowej. Jakościowo są bardzo ok.

 

W dniu 24.10.2019 o 21:46, carfit napisał:

niestety kup OEM

Dzięki, odezwę się :thumbup:. Na razie jest jeszcze ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 31.10.2019 o 16:24, Ptasi0r napisał:

A jeździł ktoś właśnie na Ohlins Road&Track? Ciekaw jestem opinii.

Ja porównywałem ale w evo 10. W sti będzie podobnie  W miarę świeżą serię do ohlinsa R&T. Zysk ok 0,5-0,7 s Na kilometr na płaskim torze. Na próbach typu sluzewiec będzie jeszcze lepiej. Moim zdaniem , na codzień się nadaje.

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja także uważam że fabryczny zawias w STI 08-14 jest znakomitym kompromisem między twardością i zwinnością, a komfortem. Wybiera wszystko perfekcyjnie. Nie dziwię się że trudno je czymkolwiek zastąpić do użytku na co dzień... Osobiście mam tego farta że poprzedni właściciel niedługo przed sprzedażą wymienił na nowe OEM oba przody, więc kłopot z ich zakupem mam nadzieję mnie długo nie dotknie :D

@Tommi1 założyłeś do siebie różowe springi STI już? Znając te produkty z poprzednich generacji to może być tylko jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gaceq napisał:

 

@Tommi1 założyłeś do siebie różowe springi STI już? Znając te produkty z poprzednich generacji to może być tylko jeszcze lepiej.

Niestety jeszcze nie, przy dobrych wiatrach na przelomie grudnia będą założone . 

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...