Skocz do zawartości

Legastrates


Herostrates

Rekomendowane odpowiedzi

Legacy jeździ pięknie i ma się dobrze. 

Jako, że dość długo szukałem zakład w którym zrobiłby mi ktoś cały wydech do H6 (bez końcówek), to zwlekałem z zamówieniem kolektorów Raptora. 

Tymczasem coś się zaczęło dziać. 

Przyszły kolektory. Są OK choć spodziewałem się wyższej jakości. Zobaczymy jak będzie ze spasowaniem.

IMG_6317D.JPG

IMG_6318D.JPG

IMG_6319D.JPG

Pytanie czy warto je zabezpieczyć termicznie. Są mieszane relacje. Jedne osoby to robią inne nie. 

 

Dogadałem zrobienie wydechu w Yakato Garage https://www.facebook.com/Yakato.garage/

Podjęli się zrobienia przedniej części wydechu tuż za kolektorami z dwoma sportowymi katalizatorami 100 cpsi (euro 4), plus środkowy z rezonatorem. Tył zostanie Prodrive. Wydech ma być cichy i przyjazny w trasie. W kwietniu umawiam się na remap do Poznania. 

Wszystko zmierzę na hamowni przed wydechem, po wydechu i po remapie i będziemy mieli dokładną wiedzę na ile operacja przynosi rezultatu. 

Edytowane przez Herostrates
  • Super! 7
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
18 godzin temu, czekker napisał:

Hmm, a na takiej hamowni to nie muszą być jakieś wentylatory przed autem..? :huh:

Silnik się nie przegrzewa w trakcie pomiaru?

 

Jak najbardziej są tutaj wbudowane w ścianę przed samochodem 

Tutaj masz pokazane jak w tej hamowni rozwiązane jest chłodzenie.

 

Edytowane przez Herostrates
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2021 o 10:50, Herostrates napisał:

Dogadałem zrobienie wydechu w Yakato Garage https://www.facebook.com/Yakato.garage/
 

Podjęli się zrobienia przedniej części wydechu tuż za kolektorami z dwoma sportowymi katalizatorami 100 cpsi (euro 4), plus środkowy z rezonatorem. Tył zostanie Prodrive. Wydech ma być cichy i przyjazny w trasie. W kwietniu umawiam się na remap do Poznania. 

Wszystko zmierzę na hamowni przed wydechem, po wydechu i po remapie i będziemy mieli dokładną wiedzę na ile operacja przynosi rezultatu. 

 

Może od razu 2 pykną? :-) Kolektory mam, catback mam, brakuje przedniej części z katami właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Herostrates napisał:

Pytanie czy chcecie teraz czy po tym jak zrobią dla mnie i wszystko przetestuję u siebie? 

 

Kwestia dogadania czy jak by robili wszystkie na raz to czy jest możliwość lepszy/jakiś rabat wynegocjować.

 

Z czysto samolubnych pobudek oczywiście najlepiej by było decydować się na już przetestowane u Ciebie, ale dobrze by było jakbyś też coś z tego miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, _Peter_ napisał:

 

Kwestia dogadania czy jak by robili wszystkie na raz to czy jest możliwość lepszy/jakiś rabat wynegocjować.

 

Z czysto samolubnych pobudek oczywiście najlepiej by było decydować się na już przetestowane u Ciebie, ale dobrze by było jakbyś też coś z tego miał.

 

Dokładnie tak:) Plus - ja bym musiał mieć pewność że to do przedlifta też wejdzie. Pewnie wszystko to samo ale bywa to różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _Peter_ napisał:

 

Kwestia dogadania czy jak by robili wszystkie na raz to czy jest możliwość lepszy/jakiś rabat wynegocjować.

 

Z czysto samolubnych pobudek oczywiście najlepiej by było decydować się na już przetestowane u Ciebie, ale dobrze by było jakbyś też coś z tego miał.

Spoko o mnie się nie martwcie. Cena za pierwszą i drugą część u mnie to 3,5 tyś zł. Myślę, że najpierw zrobię, uprzedzę że może być zainteresowanie i aby zostawili sobie formy/projekty do powielenia. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wjechało już do Yakato. 

Mam bardzo dobre odczucia z rozmowy z Jankiem, który będzie robił wydech. Przeprowadził ze mną fajny wywiad, czego chcę i oczekuję. 

@_Peter_  @Tinuviel pytanie czy rozważacie przyjazd do Gdyni na zrobienie wydechu? 

Byłaby też możliwość, po nagraniu wydechu i zdjęciach i oczywiście po moich odczuciach, aby zrobić wydech na wzór mojego i wtedy wysyłka. Musiałbym jednak wtedy podstawić swoje auto dodatkowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Herostrates napisał:

Auto wjechało już do Yakato. 

Mam bardzo dobre odczucia z rozmowy z Jankiem, który będzie robił wydech. Przeprowadził ze mną fajny wywiad, czego chcę i oczekuję. 

@_Peter_  @Tinuviel pytanie czy rozważacie przyjazd do Gdyni na zrobienie wydechu? 

Byłaby też możliwość, po nagraniu wydechu i zdjęciach i oczywiście po moich odczuciach, aby zrobić wydech na wzór mojego i wtedy wysyłka. Musiałbym jednak wtedy podstawić swoje auto dodatkowo. 

 

Hmm, myślałem o wysyłce ale może nawet lepiej byłoby podjechać żeby to wszystko na miejscu zrobili o ile to kwestia jednego dnia. no i niestety hotele muszą być otwarte żebym miał się gdzie podziać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zeszło trochę dłużej, ale Legacy już odebrany i zatankowany.

IMG_6386X.JPG

 

Co do wydechu. Zacznijmy od kolektorów. Jak widać owinięte taśmą termiczną. Pasowanie OK, ale są one znacznie wyższe i zabierają trochę prześwitu. Wyjście na katalizatory trzeba było poprowadzić do góry, aby przy spowalniaczach ich nie uszkodzić. Sondy wpięte. 

IMG_6391.JPG

IMG_6392.JPG

 

Grubość rur wydechu zbliżone seryjnych. Środkowy wydech ze złączem elastycznym i tłumikiem środkowym, największym jaki był dostępny. Niestety nie udało się wpasować jeszcze jednego małego tłumika w pierwszej części wydechu tam gdzie siedzi 3 katalizator.

IMG_6387.JPG

IMG_6390.JPG

IMG_6388.JPG

IMG_6389.JPG

 

Co do odczuć i wrażeń. Jest głośniej ale ciągle dość cywilnie. Przejechałem jakieś 50km. Pod obciążeniem fajnie mruczy ale nie buczy. Paweł @PG25 mówi że brzmi jak Porsche :) Na razie jestem bardzo zadowolony. Wartości sprawdzimy na hamowni. 

Co do Yakato Garage, robotę polecam. Bardzo rzetelne podejście. Nie ma opcji, aby przy tym wydechu robić coś na wysyłkę, za dużo pasowania. Jedyny minus że miało zejść 4 dni a wyszło 6 dni. 

Edytowane przez Herostrates
  • Super! 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto na hamowni ponownie. Zaskoczenie, sam wydech dał 26KM i 15NM więcej. Liczę, że mapa poprawi NM, fajnie byłoby mieć te 350/360NM. Potwierdziły się odczucia, że auto znacznie żwawsze. Wydech brzmi świetnie, OES potwierdził, że wykonany jest bardzo dobrze, ale jest głośniej przy obciążeniu, niemniej znośnie w trasie. 

IMG_6412.JPG

  • Super! 12
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...