Skocz do zawartości

Legastrates


Herostrates

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Herostrates napisał:

Wymieniłem pełne oświetlenie wewnętrzne na ledowe. Jest znacznie jaśniej w ciemne dni. 
 

734C86AC-C021-4E0A-8EE8-99329B43DF83.jpeg

DF09EA76-5EA4-419A-974C-D02DC94E75F5.jpeg

A0215390-6A1B-4388-80AA-AD20AF3C29C5.jpeg

A882B088-4F40-4004-8B4E-6044BDC9671B.jpeg

 

Też tak zrobiłem tylko że zestawem z ali a nie takimi ladnymi philipsami i wiem ze to po zdjeciu to ciezko okreslic ale wydaje mi sie ze u Ciebie znacznie jasniej swieca. U mnie jest jasniej niz seria ale bez szalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tinuviel napisał:

 

Też tak zrobiłem tylko że zestawem z ali a nie takimi ladnymi philipsami i wiem ze to po zdjeciu to ciezko okreslic ale wydaje mi sie ze u Ciebie znacznie jasniej swieca. U mnie jest jasniej niz seria ale bez szalu. 

Między bajki trzeba włożyć to że świecą 5 razy mocniej ale myślę że jest znacznie jaśniej ze 2-3 razy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Herostrates napisał:

Wymieniłem pełne oświetlenie wewnętrzne na ledowe. Jest znacznie jaśniej w ciemne dni. 
 

734C86AC-C021-4E0A-8EE8-99329B43DF83.jpeg

DF09EA76-5EA4-419A-974C-D02DC94E75F5.jpeg

A0215390-6A1B-4388-80AA-AD20AF3C29C5.jpeg

A882B088-4F40-4004-8B4E-6044BDC9671B.jpeg

Ujmę to tak - jest to użytkowo fajne, zrobiłem to niedawno w Aristo. Ale może po prostu jestem staroświecki, ale wizualnie mi się to nie podoba. Gubi się gdzieś w tym zimnym świetle przytulność. Przed świętami wróciłem do klasycznych żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ogólnie bardzo ciekawy temat (a może tylko mnie ciekawi) jeżeli chodzi o barwę / ciepło światła. Białe światło ledowe teoretycznie powinno być bardziej naturalne dla człowieka ponieważ swoim spektrum jest bardziej zbliżone do światła słonecznego. Mimo tego dla większości ludzi takie światło wydaje się dziwne i zimne. może dzieje się tak dlatego że jesteśmy po prostu jeszcze przyzwyczajeniu do cieplejszej barwy z żarówek ale słyszałem też teorie że człowiek wieczorem oczekuje sztucznego światła zbliżonego w spektrum bardziej do ognia/ogniska niż do słońca ponieważ przez dłuuuugie lata właśnie takie światło po zmroku było dla niego naturalne. 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w tym jest. Ja zmieniałem kierunki/pozycyjne w LGT na ledy i jak zobaczyłem tą zimna barwę to zamontowałem z powrotem oryginalne. Ale zamówiłem sobie finalnie "ciepłe" ledy z chin i na takich jeżdżę. Na zimne ledy nigdzie bym w legacy żarówek nie zmienił. Ale to ja. Znaczy może zostało mi coś z jaskiniowca haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pewno zostaną. Co do barwy to wybrałem 4000 świecą ciepła barwą a jednocześnie jest to przepaść jeśli idzie o i intensywność światła. 6000 były faktycznie za białe i chłodne. Generalnie w motoryzacji jednym z obszarów gdzie jest największy skok rozwojowy to oświetlenie i nowoczesne ledy to jest przepaść wobec tradycyjnych żarówek. Chłodniejsze oświetlenie dałem na zewnątrz w pozycyjnych bo ładnie komponują się z ksenonami i świecą świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tinuviel napisał:

To jest ogólnie bardzo ciekawy temat (a może tylko mnie ciekawi) jeżeli chodzi o barwę / ciepło światła. Białe światło ledowe teoretycznie powinno być bardziej naturalne dla człowieka ponieważ swoim spektrum jest bardziej zbliżone do światła słonecznego. Mimo tego dla większości ludzi takie światło wydaje się dziwne i zimne. może dzieje się tak dlatego że jesteśmy po prostu jeszcze przyzwyczajeniu do cieplejszej barwy z żarówek ale słyszałem też teorie że człowiek wieczorem oczekuje sztucznego światła zbliżonego w spektrum bardziej do ognia/ogniska niż do słońca ponieważ przez dłuuuugie lata właśnie takie światło po zmroku było dla niego naturalne. 

spektrum? spektrum ledów w stosunku do zwykłej żarówki jest jak sojowy schabowy do świńskiego ;)

Dyskomfort wynika głównie z tego, że w dalszym ciągu większość ulic oświetlana jest lampami sodowymi, które są mega ciepłe, wtedy w środku kabiny powstaje duży kontrast do otoczenia.

Jak włączysz takie lampki w mocno pochmurny dzień to odbierzesz to inaczej. Albo jak staniesz na drodze oświetlonej latarniami z ledem ;)

 

Ledy mają jedną ogromną zaletę- przy przypadkowym pozostawieniu włączonych na noc masz o wiele większą szansę że rano odpalisz ;) no i przez jasność takie ryzyko jest dużo mniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mieć obracany fotelik, i spróbować dziecku zapiąć pasy w nocy w foteliku obróconym do drzwi żeby te wszystkie rozważania na temat ciepłoty mieć w poważaniu i szukać po prostu mocniejszego źródła :) 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej młodszej córce zmiana bardzo się spodobała i od razu zauważyła że znacznie więcej światła się zrobiło. Spodobało jej się także że jest bardziej biało :) ale to pięciolatka i mało śniegu widziała i wszystko co białe fascynuje :) 

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, dr.elich napisał:

Potrafisz powiedzieć jakiewłożyć do lampki z przodu? Chętnie popełnię taki mod - ostatnio zostawiłem włączoną lampkę i auto po nocy nie odpaliło.

Tak jak w Forku 

Z przodu 2 x C5W

w środku 1 x C5W

w bagażniku 1 x W5W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, skwaro napisał:

Wystarczy mieć obracany fotelik, i spróbować dziecku zapiąć pasy w nocy w foteliku obróconym do drzwi żeby te wszystkie rozważania na temat ciepłoty mieć w poważaniu i szukać po prostu mocniejszego źródła :) 

zły fotelik kupiłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, skwaro napisał:

Mówisz że Recaro Zero 1 jest zły? :)

pytasz jakby to był najlepszy fotelik w klasie :) nie wiedząc o czym mowa nie miałem na myśli że jest zły, ale ogólnie foteliki obracane nie notują najwyższych ocen w testach bezpieczeństwa. A skoro piszesz że ciężko go zapiąć to chyba nie jest zbyt łatwy w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, VEC napisał:

pytasz jakby to był najlepszy fotelik w klasie :) nie wiedząc o czym mowa nie miałem na myśli że jest zły, ale ogólnie foteliki obracane nie notują najwyższych ocen w testach bezpieczeństwa. A skoro piszesz że ciężko go zapiąć to chyba nie jest zbyt łatwy w obsłudze.

Jest bardzo wygodny w obsłudze, właśnie dzięki obracaniu i wiem że nie jest najlepszy w klasie, natomiast po omacku ciężko się zapina zapięcie. Jak w  każdym z pasami wielopunktowymi, to wada takich pasów bo musisz spiąć 3 końce, a młody do spokojnych nie należy. Wierz mi, kilka testowaliśmy i ten jest jeden z praktyczniejszych w obsłudze. Dlatego pisanie że jest zły jest mocno na wyrost, jak widzisz co robisz jest w sam raz :)

 

Ale dość ot, od fotelików jest oddzielny temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, VEC napisał:

to jest prawdziwy fotelik?:o byłby idealny, szkoda że swojego czasu moja żona tak zafiksowała się na bezpieczeństwo :mrgreen::biglol:


prototyp Sparco Wing Man z włókna węglowego za 4k $$$
https://carbonfibergear.com/blogs/carbonfiber/carbon-fiber-childrens-car-seat-prototype-by-rory-craig

 

2 godziny temu, skwaro napisał:

Miałem przez chwilę Sparco do testów, ładnie wyglądają, ale jakością nawet do pięt nie sięgają Recaro...

też uważam, że nie ma lepszego, dlatego moich 2 synów jeździ w Recaro

koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Herostrates napisał:

Odgruzowanie i przejażdżka :yahoo:

Trochę mu się zastało, bo Forek w użyciu w takich warunkach

 

IMG_6277D.JPG

 

 

Pamietam w 2010 w grudniu tak zastałem moje ówczesne służbowe s40 na lotnisku w Gdańsku po tygodniu stania. Odśnieżałem łapami bez rękawiczek bo nie było czym. Przyleciałem ostatnim lotem z Kopenhagi. Przed wylotem śniegu nie było.

 

20101210002.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...