Skocz do zawartości

Emulator zmieniarki


polter_83

Rekomendowane odpowiedzi

Zapobiegawczo zamówiłem przejściówkę Y, ale nie było potrzeby jej montować i w końcu ją zwróciłem sprzedawcy.

Kierownica idzie u mnie inną wiązką i już przed instalacją WEFY czasami przestawały działać przyciski, lub efekt ich naciśnięcia był inny od zamierzonego. Problemy są raczej rozłączne. Sporo mam za radiem rozgrzebane przez przedniego/poprzednich właścicieli, więc możliwe, że to problem niekoniecznie zwijaka, a któregoś z przewodów bezpośrednio za radiem.

 

Przepraszam Was, ale nie zdążyłem sprawdzić zachowania WEFY przed dzisiejszym oddaniem  OBK do mechanika. Zrobię to kiedy go odbiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odgrzeje temata:)
Da się WEFA podłączyć do radia które ma odtwarzacz i zmieniarkę niejako w sobie - w OBK III genie US 6 płyt wpycha się w samo radio - bez urządzenia peryferyjnego w bagażniku na przykład - w związku z tym nie wiem czy jest się gdzie wpiąć mówiąc kolokwialnie....:)
Dajcie znać - jeśli ktoś montował audio wyglada tak:
e5f6216e254a8e4a707e2b7c2ab8adcd.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Game napisał:

Odgrzeje temata:)
Da się WEFA podłączyć do radia które ma odtwarzacz i zmieniarkę niejako w sobie - w OBK III genie US 6 płyt wpycha się w samo radio - bez urządzenia peryferyjnego w bagażniku na przykład - w związku z tym nie wiem czy jest się gdzie wpiąć mówiąc kolokwialnie....:)
Dajcie znać - jeśli ktoś montował audio wyglada tak:
e5f6216e254a8e4a707e2b7c2ab8adcd.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tak da się. Po podłączeniu emulatora zmieniarki i kliknięciu przycisku CD włączy się najpierw wbudowana zmieniarka, a po ponownym naciśnięci zapali się ikonka "CHR" i wtedy właśnie będzie działać emulator zmieniarki. Do OBK potrzebujesz dodatkowy kabel który do obsługi przycisków na kierownicy.

 

Chyba wszystkie radia Subaru z którymi działa WEFA mają wbudowaną zmieniarkę 6CD. To tak dla potomnych :)

Edytowane przez LosioDriver
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Game napisał:

Dzięki - biorę się wiec za poszukiwania w necie:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Na Allegro jest i przełączka i emulator.

Najtaniej kupisz na cyfrowezmieniarki.pl, ale nie wiem jaki jest koszt dostawy (ze SMART'em na Allegro może być w sumie taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Istotne jest to czy dane radio posiada gniazdo na zmieniarkę zewnętrzną pod wefe. Pytałem pracownika wefy o kompatybilność z moim radiem przedliftowym P-201UH (na zdjęciu po lewej) w Outbacku. Jasno mi odpisał "radio nie posiada gniazda na zewnętrzną zmieniarkę". 

Dlatego też wymieniłem na radio poliftowe europejskie z odpowiednim gniazdem (po prawej). 

 

Łatwo zauważyć że do radia z lewej strony żadna z wtyczek dostarczanych z wefą nie będzie pasować. 

 

By oszczędzić sobie roboty polecam kontakt z wefą i rozwianie wątpliwości. 

 

Dopiero pod choinkę sobie sprezentuje tą zmieniarkę więc jeszcze się nie wypowiem w kwestii tego jak u mnie działa. 

IMG_20200514_201253.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeję delikatnie temat. Moje radio to Kenwood GX806EF2. 

Planuję zakup WEFA, tylko nurtuje mnie pytanie czy będzie działać jeżeli zmieniarka ma error 99. Kilka postów wcześniej ktoś napisał że radio widzi WEFA jako kolejną/inną zmieniarkę. Macie jakieś doświadczenie z tym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2021 o 09:56, Sprajt napisał:

Odgrzeję delikatnie temat. Moje radio to Kenwood GX806EF2. 

Planuję zakup WEFA, tylko nurtuje mnie pytanie czy będzie działać jeżeli zmieniarka ma error 99. Kilka postów wcześniej ktoś napisał że radio widzi WEFA jako kolejną/inną zmieniarkę. Macie jakieś doświadczenie z tym? 

U mnie radio z podpiętą WEFĄ głupieje po odpięciu klemy akumulatora. To znaczy radio cały czas próbuje wysunąć płytę z napędu pomimo, iż jej tam nie ma. Żadnego błędu wtedy jednak radio nie wyświetla.

Może napisz do producenta? Możliwe, że Twoja WEFA ma wadę fabryczną i to ona powoduje na przykład błąd komunikacji pomiędzy urządzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, halvaekiu napisał:

U mnie radio z podpiętą WEFĄ głupieje po odpięciu klemy akumulatora. To znaczy radio cały czas próbuje wysunąć płytę z napędu pomimo, iż jej tam nie ma. Żadnego błędu wtedy jednak radio nie wyświetla.

Może napisz do producenta? Możliwe, że Twoja WEFA ma wadę fabryczną i to ona powoduje na przykład błąd komunikacji pomiędzy urządzeniami.

Nie mam jeszcze WEFY. Niedawno kupiłem forestera z niedziałającym już CD z errorem 99. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie radio z podpiętą WEFĄ głupieje po odpięciu klemy akumulatora. To znaczy radio cały czas próbuje wysunąć płytę z napędu pomimo, iż jej tam nie ma. Żadnego błędu wtedy jednak radio nie wyświetla.

Może napisz do producenta? Możliwe, że Twoja WEFA ma wadę fabryczną i to ona powoduje na przykład błąd komunikacji pomiędzy urządzeniami.
Po odpięciu klemy radio sprawdza czy są płyty. Może to brzmieć jak usiłowanie wyciągnięcia płyty, ale jest to normalna procedura niezależna od WEFY
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sprajt napisał:

Nie mam jeszcze WEFY. Niedawno kupiłem forestera z niedziałającym już CD z errorem 99. 

Przepraszam, musiałem nie zrozumieć Twojego pytania.

 

5 godzin temu, LosioDriver napisał:
8 godzin temu, halvaekiu napisał:
U mnie radio z podpiętą WEFĄ głupieje po odpięciu klemy akumulatora. To znaczy radio cały czas próbuje wysunąć płytę z napędu pomimo, iż jej tam nie ma. Żadnego błędu wtedy jednak radio nie wyświetla.

Może napisz do producenta? Możliwe, że Twoja WEFA ma wadę fabryczną i to ona powoduje na przykład błąd komunikacji pomiędzy urządzeniami.

Po odpięciu klemy radio sprawdza czy są płyty. Może to brzmieć jak usiłowanie wyciągnięcia płyty, ale jest to normalna procedura niezależna od WEFY

Procedura może być niezależna, ale efekt uboczny występuje tylko, gdy WEFA jest podłączona.

Ostatnio mechanik do mnie dzwonił przerażony i pytał, czy wiem, co mogło się stać, gdy mu moje auto zwariowało po podłączeniu akumulatora.

Odtąd WEFA odłączana jest pierwsza, a podłączana jako ostatnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem że istnieje takie genialne rozwiązanie P&P jak ta WEFA. Kiedyś kupiłem emulator do starego radia kasetowego Blaupunkt fabrycznie montowanego w legacy z 1994 które miało opcje zmieniarki CD osobno montowanej w bagażniku  i się zraziłem do tego ustrojstwa bo nie działało to tak jak powinno i się pozbyłem radia oraz emulatora który nie był tani bo cos około 160 zł płaciłem za niego.

WEFA zamówiona a w sobotę testy :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

39 minut temu, ipsx82 napisał:

Nawet nie wiedziałem że istnieje takie genialne rozwiązanie P&P jak ta WEFA. Kiedyś kupiłem emulator do starego radia kasetowego Blaupunkt fabrycznie montowanego w legacy z 1994 które miało opcje zmieniarki CD osobno montowanej w bagażniku  i się zraziłem do tego ustrojstwa bo nie działało to tak jak powinno i się pozbyłem radia oraz emulatora który nie był tani bo cos około 160 zł płaciłem za niego.

WEFA zamówiona a w sobotę testy :)

Jest ok, ale pozwala tylko na 6 folderów na pendrive lub co chcesz z tel przez BT. O ile kojarzę przyciski kiery sterują muzyką z tel. Next/prev +/- vol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polter_83 napisał:

J

Jest ok, ale pozwala tylko na 6 folderów na pendrive lub co chcesz z tel przez BT. O ile kojarzę przyciski kiery sterują muzyką z tel. Next/prev +/- vol

Dokładnie. :) Sterowanie głośnością, następny/poprzedni utwór. Odbieranie i odrzucanie połączeń. WEFA ma też możliwość podłączenia mikrofonu, także robi u mnie za zestaw głośnomówiący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowane, działa :D Szkoda że  podczas słuchania  radia FM nie przełącza  automatycznie gdy dzwoni telefon. Jeszcze muszę  pokombinować  by głosy  z nawigacji nie szły  po BT podczas sluchania muzyki z telefonu bo przycisza muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2020 o 00:47, szmeru napisał:

Istotne jest to czy dane radio posiada gniazdo na zmieniarkę zewnętrzną pod wefe. Pytałem pracownika wefy o kompatybilność z moim radiem przedliftowym P-201UH (na zdjęciu po lewej) w Outbacku. Jasno mi odpisał "radio nie posiada gniazda na zewnętrzną zmieniarkę". 

Dlatego też wymieniłem na radio poliftowe europejskie z odpowiednim gniazdem (po prawej). 

 

Łatwo zauważyć że do radia z lewej strony żadna z wtyczek dostarczanych z wefą nie będzie pasować. 

 

By oszczędzić sobie roboty polecam kontakt z wefą i rozwianie wątpliwości. 

 

Dopiero pod choinkę sobie sprezentuje tą zmieniarkę więc jeszcze się nie wypowiem w kwestii tego jak u mnie działa. 

IMG_20200514_201253.jpg

Dużo zachodu przy zmianie radia z przedlifta 201 na polifta 204 (bodajże)? Pasuje P&P czy dłubać trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem  się  tą  WEFA z yanosikiem i prawie to zestaw idealny. Da się  ustawić  aby komunikaty z nawigacji szły  z telefonu ale wtedy odcina całkowicie  audio z tela i cisza całkowita w nagłośnieniu  samochodowym.  A jak ustawie komunikaty z nawigacji za pomocą  BT to tylko wycisza muzykę  puszczaną  z tel. Teraz pytanie czy to calkowite odciecie audio robi telefon czy WEFA ?  Odbieranie rozmów poprzez naglosnienie auta  tylko gdy w radiu ustawione CHR czyli nadawanie z WEFA. Poza tymi dwoma mankamentami urządzenie  genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ipsx82 napisał:

Pobawiłem  się  tą  WEFA z yanosikiem i prawie to zestaw idealny. Da się  ustawić  aby komunikaty z nawigacji szły  z telefonu ale wtedy odcina całkowicie  audio z tela i cisza całkowita w nagłośnieniu  samochodowym.  A jak ustawie komunikaty z nawigacji za pomocą  BT to tylko wycisza muzykę  puszczaną  z tel. Teraz pytanie czy to calkowite odciecie audio robi telefon czy WEFA ?  Odbieranie rozmów poprzez naglosnienie auta  tylko gdy w radiu ustawione CHR czyli nadawanie z WEFA. Poza tymi dwoma mankamentami urządzenie  genialne.

Niestety obawiam się, że może to być wina sterowników telefonu. Ostatnio walczyłem z słuchawkami BT podłączonymi do telefonu z Androidem i wszelkie zabawy z obsługą dźwięku przez aplikacje 3cie kończyły się albo wywaleniem aplikacji, albo problemami z słuchawkami. Nie jest jednak ekspertem Androida, więc mogę się mylić i możliwe, że da się to obejść - zwłaszcza na nieoryginalnym softcie telefonu. Wydaje się, że sterowniki nie pozwalają na korzystanie z różnych wyjść audio w tym samym czasie. Stąd te wyciszenie u Ciebie. ;) Forum pełne jest ciekawych osobistości, więc możliwe, że ktoś obeznany się na ten temat wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wpakowałem do radia w zasadzie zamiast wejścia kasety moduł audio BT. Oprócz dźwięku silnika kasety jest ok, muszę to wykombinować. Ale do rzeczy. Mam modowane oprogramowanie w telefonie ale generalnie na czas odebrania połączenia muzyka jest wyciszana całkowicie, tak samo gry jest komunikat z map Google czy yanosika. Po komunikacie znów muzyka leci. Tu raczej problem jest w samym telefonie, Wefa odbiera tylko audio które wysyła telefon. Może problem leży w danej aplikacji muzyki. Używam do tego YT music vanced (nie ma w sklepie play) taki YT bez abonamentu i reklam odtwarzanie w tle i na wyłączonym ekranie. Polecam.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2021 o 13:44, ewemarkam napisał:

Wczoraj wpakowałem do radia w zasadzie zamiast wejścia kasety moduł audio BT. Oprócz dźwięku silnika kasety jest ok, muszę to wykombinować. Ale do rzeczy. Mam modowane oprogramowanie w telefonie ale generalnie na czas odebrania połączenia muzyka jest wyciszana całkowicie, tak samo gry jest komunikat z map Google czy yanosika. Po komunikacie znów muzyka leci. Tu raczej problem jest w samym telefonie, Wefa odbiera tylko audio które wysyła telefon. Może problem leży w danej aplikacji muzyki. Używam do tego YT music vanced (nie ma w sklepie play) taki YT bez abonamentu i reklam odtwarzanie w tle i na wyłączonym ekranie. Polecam.


 

Nie korzystałem z tego YT coś tam ale mam Spotify. I u mnie jest tak, że przy jednocześnie włączonym Gmaps, Yanosiku i Spotify muzyka leci cały czas, a podczas komunikatu jest przyciszana do jakiejś tam niskiej wartości ale wciąż jest słyszalna. Wydaje mi się, że jest tam nawet wyczuwalny efekt jakby płynnej zmiany głośności.

Podsumowując - to nie koniecznie musi być wina telefonu ale aplikacji, których używasz i ich współpracy między sobą w kwestii wywierania wpływu jedna na drugą (Gmaps i Spotify oficjalnie ze sobą współpracują, z poziomu mapy można sterować muzyką). Telefon też mam na Androidzie, Pixel 2 XL. Tablet zamontowany w aucie to stary Nexus 7. 

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zdecydowanie kwestia aplikacji. Korzystając z google maps pojawia się komunikat, a muzyka wtedy się pauzuje, a po komunikacie gra dalej. To samo jest w yanosiku, a w aplikacji waze to tylko ścisza muzykę i słychać ją w tle komunikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Zdecydowanie kwestia aplikacji. Korzystając z google maps pojawia się komunikat, a muzyka wtedy się pauzuje, a po komunikacie gra dalej. To samo jest w yanosiku, a w aplikacji waze to tylko ścisza muzykę i słychać ją w tle komunikatu.

No nie do końca masz rację, bo u mnie Google Maps ścisza muzykę, nie pauzuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...