Skocz do zawartości

Emulator zmieniarki


polter_83

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wygląda kwestia wyboru źródła przy użyciu takiego emulatora. Mam Forestera z 2006 z fabrycznym radiem 2DIN ze zmieniarką 6CD, ten emulator WEFA widnieje wtedy jako dodatkowe źródło czy zastępuje wbudowaną zmieniarkę CD/ pasmo radiowe?

 

On 3/24/2020 at 8:14 PM, olej said:

A ja się zastanawiałem, w kwestii podłączenia muzy via BT nad adapterem bluetooth do gniazda jack (radio z aux). Cenowo rząd wielkości mniej niż emulatory. Ktoś przerabiał taki temat?

Pewnie już nieaktualne, ale może komuś się ta wiedza przyda. Działa to nieźle, ale wszystko zależy od jakości (ceny) takiego adaptera. Generalnie aux w żaden sposób nie ogranicza jakości, a jakość samego połączenia bluetooth zależy od źródła i jakości adaptera. Minusem jest to, że w stosunku do emulatora zmieniarki traci się możliwość bezproblemowej obsługi połączeń, bo nie odbierze się z kierownicy i trzeba korzystać z mikrofonu w telefonie. No i okupuje jedno USB w celu zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czaja napisał:

A jak wygląda kwestia wyboru źródła przy użyciu takiego emulatora. Mam Forestera z 2006 z fabrycznym radiem 2DIN ze zmieniarką 6CD, ten emulator WEFA widnieje wtedy jako dodatkowe źródło czy zastępuje wbudowaną zmieniarkę CD/ pasmo radiowe?

 

Widnieje jako druga zmieniarka. Możesz przełączać przyciskiem MODE albo CD pomiędzy WEFĄ, a wbudowaną zmieniarką.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, LosioDriver said:

 

Widnieje jako druga zmieniarka. Możesz przełączać przyciskiem MODE albo CD pomiędzy WEFĄ, a wbudowaną zmieniarką.

To super, w takim razie chyba się zdecyduję. Szczerze mówiąc czytając wszystkie te wątki o lutowaniu AUX zamiast jednego z pasm radia itd. nie podziewałem się że jest szansa na dodatkowe źródło bez utraty tego co już jest.
Edit: Jeszcze jedna kwestia, czy telefon może być połączony po bluetooth podczas używania innego źródła? Np.: słucham muzyki z CD, dzwoni ktoś, widzę na telefonie, że ktoś dzwoni i wystarczy, że przełączę źródło i odbiorę?

Edytowane przez czaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, czaja napisał:

To super, w takim razie chyba się zdecyduję. Szczerze mówiąc czytając wszystkie te wątki o lutowaniu AUX zamiast jednego z pasm radia itd. nie podziewałem się że jest szansa na dodatkowe źródło bez utraty tego co już jest.
Edit: Jeszcze jedna kwestia, czy telefon może być połączony po bluetooth podczas używania innego źródła? Np.: słucham muzyki z CD, dzwoni ktoś, widzę na telefonie, że ktoś dzwoni i wystarczy, że przełączę źródło i odbiorę?

 

Z tego co zauważyłem to można przełączać źródła dźwięku i telefon nie jest rozłączany.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
19 godzin temu, adamski napisał:

Ja mam jedno pytanko odnośnie WEFA! Emulator bardzo fajny, ale nie mam dalej aux-a! To znaczy włącza się , ale nic nie gra. Próbowane z dwóch telefonów i nic. Cała reszta działa. Gdzie szukać problemu? Radio jest poliftowe.

Ja przyznam się, że na początku podłączyłem ten przewód od AUXa do złego gniazda jack na emulatorze i też byłem zaskoczony, że nie działa. ;p Obejrzałem to pudełeczko dookoła i znalazłem drugie gniazdo, wszystko śmiga. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orear napisał:

Ja przyznam się, że na początku podłączyłem ten przewód od AUXa do złego gniazda jack na emulatorze i też byłem zaskoczony, że nie działa. ;p Obejrzałem to pudełeczko dookoła i znalazłem drugie gniazdo, wszystko śmiga. ;) 

To sprawdzę dokładnie, ale do drugiego mam podpięty mikrofon! Głowy sobie uciąć nie dam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, LosioDriver napisał:

 

Nieważne co podpinasz to nie działa? Ja jeszcze AUX'a nie używałem...

Narazie próba była na dwóch telefonach. Po kilku próbach nawet przestał łapać, że coś jest podpięte. Nic, będę dalej próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.03.2020 o 20:14, olej napisał:

A ja się zastanawiałem, w kwestii podłączenia muzy via BT nad adapterem bluetooth do gniazda jack (radio z aux). Cenowo rząd wielkości mniej niż emulatory. Ktoś przerabiał taki temat?

Nie wiem czy Twoje pytanie jest nadal aktualne, ale odpowiem dla potomnych:

Miałem Forka gdzie radio było z AUX i chcąc mieć połączenie telefonu przez BT podpiąłem taki właśnie adapter

https://sklep.vexin.pl/switch-routery-modemy-adapter-bluetooth-aux-jack-kabel,c84,p5208,pl.html

i wszystko cacy. Aż się zdziwiłem, że to działa ;)

Minusem jest to, że nie włącza się to automatycznie i trzeba to osobno zasilić ładowarką telefonową. Poza tym masz 2 dodatkowe kable na zewnątrz.

 

Pare dni temu kupiłem Legacy, w którym poprzedni właściciel zainstalował urządzonko WEFA i to jest GENIALNE!!!

Mi zależy głównie na opcji BT więc nie wiem czy zapłaciłbym 10x tyle za ten emulator WEFA, ale mając oba rozwiązania widzę, że to jest lepsze przede wszystkim o:

-Brak plątaniny kabli wychodzących z przodu radia

-Brak konieczności osobnego zasilania, a dodatkowo dostajemy jeszcze wyjściowe porty USB

-Automatyczne uruchomienie wraz z przekręceniem kluczyka

-Możliwość montażu mikrofonu gdzie chcemy i pewnie lepszą jakość dźwięku niż w adapterku za 20 zł ;)

 

Nadal nie jestem pewien czy dałbym za to tyle pieniędzy, ale niewątpliwie jest to bardzo fajny bajer i cieszę się, że to mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sugerując się waszymi sugestiami sam stałem się posiadaczem wspomnianej WEFY. Spisuje się genialnie. No może poza kilkoma dziwnymi sytuacjami, kiedy postanawiała się wyłączyć w trakcie jazdy i byłem skazany na radio. :lol: Zdarzyło się to jednak tylko raz i po odpaleniu samochodu na nowo problem ustąpił. Nie wiem co mogło być przyczyną.
Jakość połączenia (dźwięku) jest zdecydowanie na plus względem znalezionego pod osłonami kabla jack zamontowanego jeszcze przez poprzedniego właściciela.
Można normalnie rozmawiać z kimś podczas jazdy dzięki dołączonemu do zestawu mikrofonowi. Ponoć nawet dobrze mnie słychać. Wyślę kiedyś dziewczynę na miasto i zadzwonię do niej kiedy będzie kierować. Wtedy sprawdzę to z drugiej strony.
Świetne jest jednak to, że można obsługiwać telefon za pomocą przycisków na kierownicy. Zmieniać utwory, odbierać połączenia itd. Niby nic, a jednak strasznie mi na tym zależało.

Możliwe jest dokupienie adaptera Y do zamontowania emulatora, jednak w moim przypadku nie był potrzebny i odesłałem go do producenta.

@adamski Co do problemu z wejściem Jack w emulatorze: sprawa jest prosta. Odepnij telefon od urządzenia (wyłącz bluetooth). Gdy bawiłem się tym na parkingu to ten sposób zadziałał. Rezygnujesz w ten sposób jednak z możliwości obsługi telefonu z poziomu radia, czy kierownicy, więc sugeruję jednak pozostanie przy bluetooth.

Generalnie chciałem Wam podziękować za podrzucenie pomysłu na to. Muszę teraz tylko naprawić przewody idące do kierownicy, bo przyciski od radia mi umarły - pewnie coś w zwijaku się przetarło/przedarło, bo najpierw przyciski działały nieprawidłowo (+ czasami działał jako MODE), ale to temat na inny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, halvaekiu napisał:

 Co do problemu z wejściem Jack w emulatorze: sprawa jest prosta. Odepnij telefon od urządzenia (wyłącz bluetooth). Gdy bawiłem się tym na parkingu to ten sposób zadziałał. Rezygnujesz w ten sposób jednak z możliwości obsługi telefonu z poziomu radia, czy kierownicy, więc sugeruję jednak pozostanie przy bluetooth.

 

 

Czekaj czekaj... bo nigdy tego nie sprawdzałem jacka. Czy to znaczy że jak jest wpięty jack to bluetooth w WEFIE jest dalej aktywny? :D To to wiele tłumaczy. Telefon priorytetowo używa Bluetooth, a WEFA jacka :D w telefonie w ustawieniach głośności można zmienić wyjście audio (Android).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to dałeś mi powód do zastanowienia. :lol: Jutro w wolnej chwili wskoczę do auta i sprawdzę zachowanie w różnych sytuacjach, bo sam aż ciekawy jestem.

Testowałem ostatnio co się stanie jeżeli jeden telefon jest wpięty poprzez bluetooth i transmituje muzykę, a drugi zostaje wtedy wpięty poprzez jack. WEFA ignoruje w takim wypadku sygnał z jacka. Zaczęła go transmitować do radia samochodu dopiero w momencie, kiedy odłączyłem WEFĘ w telefonie, który był z nią połączony poprzez bluetooth.
Wynikałoby z tego, że w tym scenariuszu moja WEFA priorytetowo traktuje sygnał z bluetooth.

Ciekawe jak zachowa się w odwrotnej sytuacji, kiedy to transmisja z jacka będzie iść jako pierwsza, a po podłączeniu telefonu przez bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, halvaekiu napisał:

Teraz to dałeś mi powód do zastanowienia. :lol: Jutro w wolnej chwili wskoczę do auta i sprawdzę zachowanie w różnych sytuacjach, bo sam aż ciekawy jestem.

Testowałem ostatnio co się stanie jeżeli jeden telefon jest wpięty poprzez bluetooth i transmituje muzykę, a drugi zostaje wtedy wpięty poprzez jack. WEFA ignoruje w takim wypadku sygnał z jacka. Zaczęła go transmitować do radia samochodu dopiero w momencie, kiedy odłączyłem WEFĘ w telefonie, który był z nią połączony poprzez bluetooth.
Wynikałoby z tego, że w tym scenariuszu moja WEFA priorytetowo traktuje sygnał z bluetooth.

Ciekawe jak zachowa się w odwrotnej sytuacji, kiedy to transmisja z jacka będzie iść jako pierwsza, a po podłączeniu telefonu przez bluetooth.

 


Czyli pewnie priorytetowo traktuje ostatni sygnał jaki był....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, halvaekiu napisał:

Muszę teraz tylko naprawić przewody idące do kierownicy, bo przyciski od radia mi umarły - pewnie coś w zwijaku się przetarło/przedarło, bo najpierw przyciski działały nieprawidłowo (+ czasami działał jako MODE), ale to temat na inny wątek.

Po to właśnie miałeś wiązkę Y, jedna końcówka jest do emulatura, druga do kierownicy. Chyba, że źle rozumiem i nawet bez tej wiązki kierownica działała, a teraz zdechła. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to właśnie miałeś wiązkę Y, jedna końcówka jest do emulatura, druga do kierownicy. Chyba, że źle rozumiem i nawet bez tej wiązki kierownica działała, a teraz zdechła.  
Zależy od auta. Przykładowo w Foresterze kierownica idzie inną wiązka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2020 o 16:11, Orear napisał:

Po to właśnie miałeś wiązkę Y, jedna końcówka jest do emulatura, druga do kierownicy. Chyba, że źle rozumiem i nawet bez tej wiązki kierownica działała, a teraz zdechła. ;) 

Dokładnie! Bardzo dobrze rozumiesz :thumbup:

Edytowane przez adamski
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...