Skocz do zawartości

Spalanie XV II


Blixten

Rekomendowane odpowiedzi

Biję rekordy :D Częstochowa-Szczecin, teraz górą, autostradami. Spalanie 12,2 l/100km, średnia prędkość 115 km/h...wynik trochę oszukany, bo prawię godzinę straciłem w korku pod Poznaniem, przed była średnia była 135 km/h.

Generalnie wychodzi na to, że lepiej jechać dołem S3 do końca i dalej Wrocław

- spalanie mniejsze,

- czas jazdy ten sam,

- bez opłat 112! pln za przejazd wielkopolską, która co rusz jest rozkopana (dla poprawy Twojego bezpieczeństwa, informują co parę km banery)

- i nie jedziesz podarowaną przez tfu rząd niby autostradą :facepalm: Stryków-Konin, ta droga to śmiech na sali 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam i z powrotem na Mierzeję Wiślaną z Warszawy. "po drodze" Gdańsk w dwóch miejscach staro nostalgicznych i jednym... nowo nostalgicznym ;-). Pojazd załadowany średnio, max dwoje na pokładzie. Średnie spalanie to 7,8 ltr/100 km, z uwzględnieniem szybkiej jazdy po S7, w kierunku na północ też po malowniczych drogach Mazowsza a w kierunku na południe po rozrytej od Płońska do Czosnowa Siódemce. Olej w którymś momencie zagrzał mi się do 109 stopni C przy 32 stopniach C na zewnątrz.

 

W powrotnej drodze, przy 35 stopniach C na zewnątrz, chyba pierwszy raz nastawiłem wentylator na 4 bieg. Słońce tak waliło przez przednią szybę że wymiękaliśmy.

Edytowane przez Szürkebarát
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Olej w którymś momencie zagrzał mi się do 109 stopni C przy 32 stopniach C na zewnątrz.
 
W powrotnej drodze, przy 35 stopniach C na zewnątrz, chyba pierwszy raz nastawiłem wentylator na 4 bieg. Słońce tak waliło przez przednią szybę że wymiękaliśmy.

U mnie przy temp. zewn. 35, olej miał Max 116, generalnie cały czas w okolicach 113. Wewnątrz też ciężko było.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie „proza życia” - żadnych rekordów. ;)

584 km po Istrii. Zawsze 3 osoby, bez bagażu, z klimą (33-35 stopni C) i (pustym) boxem. Żadnych autostrad.

Średnia prędkość 41 km/h, spalanie 7,6 l/100.

 

Edytowane przez RedSasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RedSasza napisał(a):

U mnie „proza życia” - żadnych rekordów. ;)

584 km po Istrii. Zawsze 3 osoby, bez bagażu z klimą (33-35 stopni C) i (pustym) boxem. Żadnych autostrad.

Średnia prędkość 41 km/h, spalanie 7,6 l/100.

Pozazdrościć... i spalania i widoków :thumbup:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy do domku. To było najdłuższe opuszczenie „własnego podwórka” przez moją XV (tak w czasie jego trwania, jak i pokonanej odległości). Spisała się doskonale i ani razu nas nie zawiodła. :)

Spalanie w trasie liczącej 4019 km (Gdańsk-Giżycko-Ołomuniec-Istria-Ołomuniec-Gdańsk), przy średniej prędkości 72 km/h, wyniosło 7,6 l/100 km.

 

Edytowane przez RedSasza
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2023 o 11:49, CookieMonster7 napisał(a):

Szwecja, Norwegia w dwie osoby plus pies (w sumie około 5600 km w dwa tygodnie) 6,3 l/100 km :)

Wynik nie dziwi z uwagi na ich  chore ograniczenia prędkości i szczególnie w Norwegii - słabą sieć autostrad. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem uturbionego juka nismo w manualu 218 km,auto do setki robiło w mniej niż 8 sekund,spalanie nigdy nie było mniejsze niż 11 litrów,w crosstreku na początku też nie mogłem zejśc poniżej 10 litrów,ale po pierwsze to nie wyścigówka ,a po drugie nie można jeżdzić automatem jak w manualu,mój sposób na niższe spalanie jest taki że przyśpieszam dynamicznie np.do 3 tys obrotów i trzymam na tym poziomie a resztę robi skrzynia zmieniając biegi na wyższe co w rezultacie obniża obroty a tym samym spalanie,dodam że moja jazda to 90 procent miasto

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacyjne podróże: Stargard - Poznań - Siedlce -Warszawa - Malbork - Kwidzyń - Malbork - Krynica Morska - Poznań - Stargard. Trzy dorosłe osoby i kot + bagaż. Autostrada - 120 km/h, S-ka 110 km/h, pozostałe - maksymalna dopuszczalna. Objechane 2560km. Średnio wyszło mi 7,62l/km. Zawyżyło wynik kręcenie się po miastach i remonty dróg (Żuławy). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ponieważ sezon „grzybowy” się skończył, to AT ustąpiły miejsca zimówkom. Po ponad 5200 km ( od połowy września do wczoraj) zrobionych głównie na dojazdach do pracy i wokoło komina ( no dobra do 1500 km na S i A) , średnia prędkość 49 km/h, średnie spalanie 7,2 l /100 km . Czyli nie takie te AT straszne, jak je obmawiają. No i wydaje mi się że były cichsze od zimowek

IMG_2418.jpeg

IMG_2420.jpeg

Edytowane przez CUV
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak pisałem w wątku "Melduję że..." śmignąłem z W na Mierzeję Wiślaną. Już na E10. Średnie spalanie 8,3 gdy wcześniej na E5 było 7,5. Samochód tak samo obciążony, droga taka jak była i prędkość na tempomacie 120+ km/godz. Fakt, czułem przeciwny wiatr który na Mazowszu szczególnie dokuczał a Szary Mnich z fb16 jest bardzo wrażliwy na przeciwny wiatr.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w wątku "Melduję że..." śmignąłem z W na Mierzeję Wiślaną. Już na E10. Średnie spalanie 8,3 gdy wcześniej na E5 było 7,5. Samochód tak samo obciążony, droga taka jak była i prędkość na tempomacie 120+ km/godz. Fakt, czułem przeciwny wiatr który na Mazowszu szczególnie dokuczał a Szary Mnich z fb16 jest bardzo wrażliwy na przeciwny wiatr.

W drodze powrotnej z wiatrem nadrobisz
E5 czy E10 jeden c…j IMHO


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Snuff napisał(a):


W drodze powrotnej z wiatrem nadrobisz emoji1.png
E5 czy E10 jeden c…j emoji41.png IMHO


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chyba, że wiatr zmieni kierunek ;) .

 

Pierwszy raz w znanych mi warunkach miałem możliwość sprawdzenia, czy to ten sam c...j czy nie.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał(a):

A ja swoją trasę standardową też na E10 zrobiłem. Różnicy w dynamice nie zauważam, spalanie 0,3l / 100km wyższe, ale ruch większy, chłodno - czyli w normie.

Jeśli chodzi o dynamikę nie zauważyłem różnicy, większe spalanie mogę przeciwnym wiatrem wytłumaczyć.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2024 o 18:47, RedSasza napisał(a):

A ja ciągle na E5. Fakt, że mało ostatnio jeżdżę. Ale nie mogę się już doczekać pierwszego zatankowania E10. ;)

Ja nie zamierzam tankować E10. Przechodzę na paliwo opcjonalne czyli "luksusową" Pb98. Moje auto jest tego warte :D

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wieala napisał(a):

Ja nie zamierzam tankować E10. Przechodzę na paliwo opcjonalne czyli "luksusową" Pb98. Moje auto jest tego warte :D

Jestem tego samego zdania (że jest tego warte) . Chociaż częściej na  VP100 będę jeździł (tak, jak do tej pory). 98 tylko jakby 100 nie było ( jak np. W powiecie kłodzkim)

Edytowane przez CUV
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2024 o 19:03, Szürkebarát napisał(a):

Jeśli chodzi o dynamikę nie zauważyłem różnicy, większe spalanie mogę przeciwnym wiatrem wytłumaczyć.

I ta sama trasa z tymi samymi na pokładzie zamustrowanymi i z podobnym ładunkiem w ładowni. Tym razem trafiłem na przeciwny wiatr z południowego zachodu do zachodniego którego porywy były bardzo nieprzyjemne chyba S-AWD pomaga w takich momentach :thumbup: bo jechałem jak po sznurku. Ok - nie tylko ja, z podobną lub większą prędkością.

 

Ze spalaniem słabo, max wartość średniego odczytałem na poziomie... 9,5 ltr/100 km :facepalm: chyba wiatr ponownie zafałszował wynik. Pojeżdżę do fabryki po staremu (ale na E10) zobaczę. Może po tem przetestuję Pb98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...