Skocz do zawartości

Jakie sprzęgło do SPRT? I zamieszanie wokół tego


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... Ja mam 23k na budziku i sprzęgło bangla. Chociaż w budżecie na ten rok wpisane jest już nowe :twisted:.

 

Nie wiem, jak mi się udało osiągnąć taki wynik i czy ruszam "dobrze", czy "źle" - wydaje mi się, że najlepszym przyrządem diagnostycznym jest tu... nos. W subaru szybki start z nawet lekkim upaleniem jest wyraźnie wyczuwalny w kabinie :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najważniejsze żeby nogę ZDJĄĆ nie powoli spuszczać ani nic tylko ją zdjąć z pedału. Nie można mu się pozzwolić ślzgac na półsprzęgle nawet chwilę bo się momentalnie przegrzewa i przestaje trzymać.

 

Niuniek (albo Bart, nie pamiętam :mrgreen:) chyba pisał kiedyś, że dużo mniejszym bólem dla sprzęgła jest "strzał" niż trzymanie na półsprzęgle, nawet przez chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem kiedys ze serwis Poznanski jest dosc łasy na kase. Podobno byly przypadki ze przeglad 100 tys km kosztowal w 1 aucie 5000pln a w innym prawie 7000pln a inne ASO robia ten przeglad wg wytycznych SIP kasuja max 3000pln.

 

Bzdury piszesz i oczerniasz innych na podstawi bzdurnych plotek !

Od dawna wiadomo że w ASO przegląd na 100.000 km Imprezy ok 4500 zł, a u pana Henia na własną rękę wychodzi ok 3500 zł jak jest to zrobione tip top. Poniżej 3000 zł się da, ale robiąc druciarstwo np. nie wymieniając wszystkich plastikowych kółek i potem przy sprzedaży ktoś zorientowany będzie krzywo patrzył, lub ktoś może mieć potem kosztownego pecha... Serwis w Poznaniu do tanich nie należy, cenią sie to fakt, ale nie bez powodu, 3 lata tam robię Subaru i jak się zgra z ich specyficznym poczuciem humoru to jest wery OK.

 

P.S. Ceny przeglądu na 100.000 km z roku 2005.

P.S. Serwis Poznański kasuje za robociznę przeokrutnie jak części nie są u nich kupione, a o te kupione u nich można sie targować. - Rozmawiałem o cenach z właścicielem, wykazał się zrozumieniem, przyznał że bardzo mu przykro, ale nie prowadzi działalnością charytatywnej. Cały Pan Kociałkowski :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja moge powiedziec to jest cennik SIP na robocizne i części.Sugerowalem parokrotnie na tym forum żeby sprawdzać ceny w ASO i u p.Henia bo z tego co ja wiem to p.Heniowi przestaje się oplacać ta zabawa.Chyba że pracuje w szarej strefie :mrgreen: Jeszcze bardziej widac rożnicę w cenie części na korzyść ASO :mrgreen: Coraz więcej malych firm (wybitnych specjalistow od Subaru :shock: ) zaczyna naprawiac glownie inne marki bo ze specjalizacji Subaru nie wyżyje.To normalne że bez dostępu do magazynow oficjalnych np. Subaru ta dzialalnośc przestaje sie oplacać.(pozostal jeszcze import części używanych ale jak ktoś zauważyl w aso może byc taniej także w tym porownaniu)Pisze o tym bo sam przeszedlem podobna drogę więc coś wiem.Reasumując warto zadzwonić do ASO przed podjęciem decyzji o naprawie u p.Henia bo moze być nie wiele drożej lub nawet taniej a jest faktura i jest się gdzie poskarżyć.

Pozdr.AK

ps.Przy okazji pozdrawiam Pana ktoremu po trzech latach i jednym dniu sworzeń wahacza sie zużyl przy okazji wymiany amortyzatora w ostatnim dniu trzeciego roku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek - współczuję całej sytuacji - może powinieneś podać do ogólnej wiadomości imię i nazwisko pana z wew. 106 w SIP'e :evil:

 

Może na przyszłość pojedź do serwisu np. w Berlinie - może nie będzie takich atrakcji

 

Zastanawiam się czy przypadkiem nie przysługuje ci np. rękojmia ze strony sprzedającego Piotra R. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Zastanawiam się czy przypadkiem nie przysługuje ci np. rękojmia ze strony sprzedającego Piotra R. ?

 

Nie popadajmy w przesadę z tym biadoleniem....

Leszku teraz będzie przeze mnie przemawiała zazdrość o Twojego SPRT :P

Kupiłeś auto kawiorowe to nie płacz że eksploatacja jest w cenach kawiorowych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek - współczuję całej sytuacji - może powinieneś podać do ogólnej wiadomości imię i nazwisko pana z wew. 106 w SIP'e :evil:

 

Może na przyszłość pojedź do serwisu np. w Berlinie - może nie będzie takich atrakcji

 

Zastanawiam się czy przypadkiem nie przysługuje ci np. rękojmia ze strony sprzedającego Piotra R. ?

 

A jaką masz pewnośc że to Leszek sam sobie tego sprzęgla nie zalatwil po tygodniu sprawdzania np.przyspieszeń :mrgreen: To być może moja fantazja :mrgreen:

Sprzęglo z pewnych przyczyn nie podlega gwarancji i nie wazne czy w Berlinie czy Moskwie.

A już o rękojmi na sportowe sprzęglo z przebiegiem 21000tyś km to chyba dlugo musialeś myślec.

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęglo z pewnych przyczyn nie podlega gwarancji i nie wazne czy w Berlinie czy Moskwie.

Dotyczy to oczywiście sprzęgła do Subaru, inne marki ustosunkowują się nieco inaczej do tego problemu.

Mam w rodzinie półtoraroczną Hondę CRV- 80tys przebiegu. Po niewłaściwym eksploatowaniu (jazda w terenie osobowym samochodem :mrgreen::twisted: ) padło sprzęgło. Ze względu na owe niewłaściwe użytkowanie reklamację gwarancyjną odrzucono na poziomie servisu. Po złożeniu jej do centrali uznano, ale z 20 % własnym udziałem. Centrala dbając o swoją markę nie chciała się wdawać w polemikę z klientem, który wydał grubo ponad 100 tys na samochód. Jest to tzw: specjalne traktowanie dobrego klienta.

Następne auto pewnie też będzie z "H" na masce.

Może SIP też coś podobnego praktykuje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak praktykuje. Rok temu sfinansowal naprawę sprzęgla w nowym Legacy (1000km)Klient upieral sie że samo się zepsulo i że to skandal.Przy odbiorze teść klienta wygadal się że wpadl do rowu i tym Legacy super sie wyciągalo mimo że bylo ślisko to jednak dal radę.Koszt dla SIPu kolo 12000zl . Tak praktykuje SIP podobne przypadki dbając o markę,mimo że klient okazal sie ordynarnym oszustem.

Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odbiorze teść klienta wygadal się że wpadl do rowu i tym Legacy super sie wyciągalo mimo że bylo ślisko to jednak dal radę

W opisanym przeze mnie przypadku na pytanie, czy auto było eksploatowane w terenie, odpowiedź była twierdząca.

Szef servisu stwierdził, że CRV nie nadaje się w teren, po czy trzeba było mu przypomnieć, że nieco inaczej opisywali auto sprzedając je :wink: . Nawet reklama telewizyjna wskazywała, że to niemal terenowa Honda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odbiorze teść klienta wygadal się że wpadl do rowu i tym Legacy super sie wyciągalo mimo że bylo ślisko to jednak dal radę

W opisanym przeze mnie przypadku na pytanie, czy auto było eksploatowane w terenie, odpowiedź była twierdząca.

Szef servisu stwierdził, że CRV nie nadaje się w teren, po czy trzeba było mu przypomnieć, że nieco inaczej opisywali auto sprzedając je :wink: . Nawet reklama telewizyjna wskazywała, że to niemal terenowa Honda :mrgreen:

 

Najważniejsze to dobre samopoczucie :mrgreen: no i co bardzo ważne że ktoś zaplacil :cool:

AK

ps.Carfit dlaczego Ty sprzedajesz klocki ham. drożej niż ja :?: Srebrne STI na sprzęglo maja skroconą do dwoch dni gwarancje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odbiorze teść klienta wygadal się że wpadl do rowu i tym Legacy super sie wyciągalo mimo że bylo ślisko to jednak dal radę

W opisanym przeze mnie przypadku na pytanie, czy auto było eksploatowane w terenie, odpowiedź była twierdząca.

Szef servisu stwierdził, że CRV nie nadaje się w teren, po czy trzeba było mu przypomnieć, że nieco inaczej opisywali auto sprzedając je :wink: . Nawet reklama telewizyjna wskazywała, że to niemal terenowa Honda :mrgreen:

 

Najważniejsze to dobre samopoczucie :mrgreen: no i co bardzo ważne że ktoś zaplacil :cool:

AK

ps.Carfit dlaczego Ty sprzedajesz klocki ham. drożej niż ja :?: Srebrne STI na sprzęglo maja skroconą do dwoch dni gwarancje :mrgreen:

 

Drogo czy tanio to rzecz względna, zobacz po ile sa tu te klocki : http://www.hamulce.net/Subaru.htm 1436 zł a ja sprzedaje po 850 , więc chyba nieżle.

Po za tym jeżeli sprzedajesz taniej, to czemu kupuja ludzie u mnie?, to jest tak samo jakbym powiedział dlaczego wymiana opon u Ciebie kosztuje 122 zł, a u mnie 40 :twisted:

Każdy ma swój biznes, i uważam że takie uwagi sa nie na miejscu, bo ja tez moge krytykowac ogłoszenia Raja czy Twoje na forum, tylko pytam sie po co :?: :shock:

Niech każdy sobie pilnuje swojego biznesu i bedzie ok :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit ja nie wiedzialem po ile sprzedajesz gdyż nie otwieram korespondecji ktora jest nie do mnie.Tak sie zapytalem żartobliwie podobnie jak Ty o swoje sprzęglo.Ale dziękuję za info. o cenie za te klocki.Ja generalnie niczego nie krytykuje a wymiana opon u mnie kosztuje tak drogo gdyż mam zlote cięzarki :mrgreen:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...