Skocz do zawartości

Jakie sprzęgło do SPRT? I zamieszanie wokół tego


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Własnie skończyłem rozmowe z SIP jeśli założe sprzęgło nie kupione w serwisie tracę grawancję również na silnik to jest ... jakaś paranoja ludzie, no żesz .... nie mogę normalnie tego słuchać

 

Owoc sprzęgło i klocki hamulcowe nie jest objete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie skończyłem rozmowe z SIP jeśli założe sprzęgło nie kupione w serwisie tracę grawancję również na silnik to jest ... jakaś paranoja ludzie, no żesz .... nie mogę normalnie tego słuchać

 

Owoc sprzęgło i klocki hamulcowe nie jest objete

 

Leszek wydeb od SIP na pismie jakie sprzeglo do tego modelu przewiduja, kup takie samo poza siecia i koniec sprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek wydeb od SIP na pismie jakie sprzeglo do tego modelu przewiduja, kup takie samo poza siecia i koniec sprawy ;)

 

wlasnie mi powiedzieli w SIP ze to sprzeglo exedy dwu tarczowe i co sie okazalo to takie samo jak na nie-ASO za 7700 i co kupywac poza siecia :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli mi że mogę kupić poza Sip-em ale musi być takie samo, fi a co tam na nie-ASO 7700 - powiedzmy 5% co daje 7315 zł i zzzeero groszy phi cholera takich drobnych nie chce mi się z konta wyciągać nawet z bankomatu takiej sumuunii wyciągnąć nie mogę :mrgreen: szkoda zachodu nie mam czasu na takie pierdoły :razz: :mad: :razz: :twisted: :wink: moim przyjacielem na dzisiejszy wieczór to żona i czeski absynt który juz po jednej kolejce psuje mi głowe - a niech mi dzisiaj napsuje - jop twoja raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym na nie-ASO (i jeszcze się potargował o rabat). No bo KTO SIĘ POZNA? :twisted:

 

w ksiazke serwisowa wpis powinien byc ;) - warunek gwarancji

 

poza tym czy SIP dal Ci ta cene z montazem czy bez.

 

z tego co sie orientuje mozesz do ASO przyjsc ze swoja czescia (jezeli jest atestowana) kazac im ja wlozyc i wtedy gwarancja nie obejmuje tylko tego podzespolu - jezeli jest to taki sam oryginalny podzespol to raczej nie moga sie wykpic od gwarancji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9300 z montażem, już nie ma siły pisać tego samego, rece mi opadły, choroba się do mnie dobiera, cały dzisiejszy dzień jest nie tegesem ide do domu :mad: :???: ale będę walczył,

 

RAJU liczę na Ciebie, wiesz jak się odpłacę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIP mówi jedno, a rzeczywistość może być inna. Ja bym postarał się to jakoś potwierdzić. Jakiś rzecznik ochrony praw konsumenta? Nie wiem, inni pewnie będą wiedzieć. To duża suma jest. Z tego co zrozumiałem to cena innego sprzęgła to połowa tej ceny. Czy to nie jest tak, że w razie jakiejś awarii to SIP musi udowodnić, że została spowodowana przez sprzęgło? Niedługo się okaże, że uruchomienie auta zdaniem SIP odbiera gwarancję na cały samochód... :roll:

 

Ciekawe czy to tylko plotki, że czerwona konkurencja w sprawie modyfikacji "pozaASOwych" swojego potwora jest duuużo bardziej liberalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie sprzeglo gdzie chcesz i jakie chcesz i tak nie jest na gwarancji.Opowieści o utrace gwarancji na silnik lub skrzynie z powodu sprzęgla to chyba Ci sekretarka jakas naopowiadala :mrgreen: przed świetami.Sip nie ma na stanie tych sprzegiel i kieruje do LK ktory może je miec za 2-3 tyg.Peter R tym autem przejechal 20000tys w normalnej codziennej ekspoatacji często z pelnym bagażnikiem :lol: żadnych wyścigow :!: Inna sprawa że ruszanie tym autem np. w korku wymusza stale polsprzeglo inaczej silnik gaśnie.Dlatego proponuje powrot do serji lub coś mocniejszego ale "normalnego"

Pozdr.AK

ps.jeżeli chodzi o rękojmie to Raju chyba będzie coś pytal :mrgreen: bo ma koszta :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się Raju postara to mu sie koszty pomniejszą ... trochę

:mrgreen:

Panie Andrzeju nie sekretarka tylko jakis panoczek z SIP działu technicznego z wewnetrznego 106 jeśli Pan nie wierzy to proszę zadzwonić,nie wiem czemu miałbym kłamać, przekazuje co mi powiedziano - jeśli będzie wymieniane sprzęgło z kołem to bedzie zabrana gwarancja na układ napędowy i SIP zalicza do tego również silnik - słowa pana z SIP-u bo kilkuminutowych rozmowach z kimś tam jeszcze w SIP-ie :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się Raju postara to mu sie koszty pomniejszą ... trochę

:mrgreen:

Panie Andrzeju nie sekretarka tylko jakis panoczek z SIP działu technicznego z wewnetrznego 106 jeśli Pan nie wierzy to proszę zadzwonić,nie wiem czemu miałbym kłamać, przekazuje co mi powiedziano - jeśli będzie wymieniane sprzęgło z kołem to bedzie zabrana gwarancja na układ napędowy i SIP zalicza do tego również silnik - słowa pana z SIP-u bo kilkuminutowych rozmowach z kimś tam jeszcze w SIP-ie :neutral:

 

Ciekawe czy to ten sam typ co miał nie lada tupet tłumaczyć mojej matce, że dywaniki w WRXie po 2 tygodniach od kupna auta rozłażą się w szwach, bo źle wsiada do auta... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zapytam i poprosze uzasadnienie na na piśmie :mrgreen:

ps.ciekawe czy dyfer też utraci gwarancje :shock:

Wedlug mnie można stracic gwarancje na uklad napędowy jeżeli zrobimy odwrotnie do seryjnego STI zalożymy takie sprzeglo tu jest pewna logika.

AK

 

Ja mu wprost mówiłem że chyba żartuje a on mi na to, "że my stworzyliśmy (mocne słowo :mrgreen: ) taki samochód i tylko w takim zestawieniu będzie on działał dobrze" dlatego według tego Pana zmiana koła zamachowego zakłóci pracę tego wspaniałego, stworzonego przez nich auta. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym na nie-ASO (i jeszcze się potargował o rabat). No bo KTO SIĘ POZNA? :twisted:

 

w ksiazke serwisowa wpis powinien byc ;) - warunek gwarancji

 

Adaś - wszystko pięknie, ale mi chodziło o to: kto pozna, że sprzęgło było wymieniane? Do spowiedzi je SIP wezmie? Albo czy SIP ma spis numerów seryjnych wszystkich zamontowanych w każdym samochodzie części? No pewnie, że nie ma. A więc jeśli będzie to ten sam model, który był w samochodzie w oryginale, to może go nawet zmienić "pan Miecio", a kupić je można na Allegro.

 

(Oczywiście pomijam sytuację, w której wadliwy montaż przez "pana Miecia" spowoduje inne usterki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś - wszystko pięknie, ale mi chodziło o to: kto pozna, że sprzęgło było wymieniane? Do spowiedzi je SIP wezmie? Albo czy SIP ma spis numerów seryjnych wszystkich zamontowanych w każdym samochodzie części? No pewnie, że nie ma. A więc jeśli będzie to ten sam model, który był w samochodzie w oryginale, to może go nawet zmienić "pan Miecio", a kupić je można na Allegro.

 

(Oczywiście pomijam sytuację, w której wadliwy montaż przez "pana Miecia" spowoduje inne usterki)

 

Ale to i tak nic nie zmienia to sprzęgło gdzie indziej jest raptem o kilkaset złoty tańsze czyli dalej poruszamy sie w granicach 8 tysięcy co jest trochę przesadą za sprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji pojechałbym do ASO, pokazał kartę członkowską klubu subaru, dostał 10% zniżki i miał wszystko po bożemu :cool: .

 

Co masz na myśli, metalowe czy serie :?:

 

Jeśli chcesz wystrzeliwać ze świateł bez obaw, to metalowe, ale wydaje mi się, że seria powinna sobie poradzić. W końcu w SE, który też miał pakiet PPP, była seria. A nie przypominam sobie, by w SPRT były jakieś inne zmiany zwiększające moc, niż PPP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wystrzeliwać ze świateł bez obaw, to metalowe, ale wydaje mi się, że seria powinna sobie poradzić. W końcu w SE, który też miał pakiet PPP, była seria. A nie przypominam sobie, by w SPRT były jakieś inne zmiany zwię

 

Może wydzielic oddzielny watek do tego bo troche zaśmieciliśmy nie teges.

Z tym co napisałeś to ja do serii nie mam problemu ale jedno mnie zastanawia, sam kiedyś założyłem topic na temat koła zamachowego i jeśli je np teraz wyrzucę to coś się zmieni, koło zamachowe jeśli jest odelżone a takie jest w SPRT bo w komplecie ze sprzęgłem exedy to auto inaczej się będzie wkręcać czyli jakaś ujma będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym założył AP Racing organiczne. Jest dostępne od ręki, sporo tańsze i znacznie bardziej przyjemne w użytkowaniu.

Natomiast exedy twin plate leci z Japonii i będzie zaraz po świętach. Takie samo sprzęgło miałem w moim dragsterze.

 

EDIT: Jeszcze dodam, że utrata gwarancji na silnik z powodu wymiany sprzęgła to jeden z lepszych motywów, jaki zdarzyło mi się kiedykolwiek słyszeć w szerokim jak dolina rospudy temacie gwarancji subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...