Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonów, nowe kable


togus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie założone nowe świece ngk, wymienione nowe kable ngk niebieskie z USA. Rano przy 12 stopniach zanim przeszedł na PB wyskoczył check engine. Teraz odczytałem błąd cylinder nr 4 wypadanie zaplonow. Gdzie szukać przyczyny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, togus napisał:

Panowie założone nowe świece ngk, wymienione nowe kable ngk niebieskie z USA. Rano przy 12 stopniach zanim przeszedł na PB wyskoczył check engine. Teraz odczytałem błąd cylinder nr 4 wypadanie zaplonow. Gdzie szukać przyczyny? 

Świeca, kabel, cewka. W tej kolejności. "Nowe" nie jest synonimem słowa "sprawne".

Jaki silnik? Jakie świece, jakie kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik Ej201, świece ngk ze sklepu Subaru do tego modelu, kable FX58 niebieskie. 

Cewka chyba jest od nowości Dediammmind fh0362. Miałem podobnie w zimę ale od momentu wymiany kabli było ok do dziś. 

Zdjąłem wtyczkę z cewki i iskra przeskakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, togus napisał:

Kolego BKR5E-11 nie wiem jaka to świeca znalazłem opakowanie natomiast mam starą BKR6E NGK

Na opakowaniu powinieneś mieć napisany rodzaj elektrody środkowej. Z tego co na szybko w necie wklikałem to pierwszy podany przez Ciebie model nie jest świecą irydową. 
TU 
Natomiast jeśli chodzi o Twoją starą świecę to mogła być irydowa, ale kod produktu jest za krótki, żeby to rozszyfrować.
TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem ze te sa zle. Jesli chcesz mozesz wymienic na irydowe ale koszt jednej to koszt czterech zwyklych. Ja mam zalozone te co Ty. I jak wyzej pisalem w zimie poprostu czuc wache po odpaleniu ale zaplony nie wypadaja

Wysłane z mojego Nokia 7.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/27/2019 at 9:15 AM, Dracula said:

To sa zwykle swiece. Mi w lecie jezdzi ok za to w zimie niedopala na nich przez kilka minut wali wacha z wydechu

Wysłane z mojego Nokia 7.1 przy użyciu Tapatalka
 

On 6/27/2019 at 11:15 AM, Dracula said:

Nie napisalem ze te sa zle. Jesli chcesz mozesz wymienic na irydowe ale koszt jednej to koszt czterech zwyklych. Ja mam zalozone te co Ty. I jak wyzej pisalem w zimie poprostu czuc wache po odpaleniu ale zaplony nie wypadaja

Wysłane z mojego Nokia 7.1 przy użyciu Tapatalka
 

 

W jaki sposób przez świece może nie dopalać, i jednocześnie nie wypadnie zapłon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...