Jump to content

Bezpieczna opona letnia do forestera 2012 225x55 R17

archibaru
 Share

Recommended Posts

13 minut temu, archibaru napisał:

Główny cel bezpieczna na mokrym

jeżeli zależy Ci głównie na oponie na deszcz to nie ma co wyważać otwartych drzwi  uniroyal  rainsport lub rainexpert. A jeżeli na uniwersalnej oponie letniej  to poczytaj testy opon i szybko coś znajdziesz.

Musze he wymienic dzis bo mam wkret w oponie. Od reki jest taka opona ktora trzyma dobrze ponoc na deszczu: znacie ta marke? Hankook ventus prime 3.

https://www.oponeo.pl/model-opony/hankook-ventus-prime3-k125?gclid=Cj0KCQjwrJ7nBRD5ARIsAATMxss-mTJcQBwAcQ6zRim5Dl7CkWXvNDlbqH6vnrZnI0CapwchW28TAP0aAlCXEALw_wcB

chyba ze standardowo wziac Bridgestone potenza za 400zl w sumie drozsze? Bo tez maja?

Zdecydowanie Uniroyale. Zajeżdżam 3 komplet na dwóch różnych autach. Na deszczu super a to wtedy ma kleić...

Ja też z tych wymienionych opon brał bym Bridgestone,  Ventus Prime co prawda miałem dwójkę,  ale znam Hankooki b. dobrze, szybko się ścierają, szybko zaczynają pękać, a super właściwości jezdne mają może przez rok, półtora,  jeżeli chodzi o Uniroyal, one są tak mocno nastawione na dobre trzymanie po deszczu, że chyba zapomnieli o suchym asfalcie, na nim nie mają się czym pochwalić.  Nokianom nie mogę nic zarzucić, są dobre na deszcz i suchy asfalt, minusem w nowych Nokianach jest to, że dość szybko się ścierają i chyba teraz wszystkie są produkowane u ruskich i niestety opony z tej fabryki dość często bywają trudne do wyważenia. Według mnie warto wziąść pod uwagę Goodyeara i Dunlopa, jeden właściciel, ale skłaniałbym się bardziej w stronę Dunlopa, moim zdaniem najlepsze Goodyeary są te produkowane w Polsce 

Edited by marc120

• 1 year later...
Wybrałem Bridgestone Turanza T005 jako lepszą alternatywę Bridgestone Potenza, na których jeździłem wcześniej. 
Możesz podzielić się wrażeniami z użytkowania opon T005, do których również się przymierzam.

• 3 weeks later...

Szukam tez opon na lato bo aktualne ktore  dostalem przy zakupie sa w tragicznym

stanie starte prawie popekane, w

tym aucie dwujka dzieci ma jezdzic wiec bezpieczenstwo na pierwszym miejscu, opona na mokre suche, pogoda w krakowie zmienna jest. Cena tez nie z kosmosu lecz jesli bede zmuszony majatek wydac to wydam ;)

• 2 months later...

Miałem nowe hankook ventus prime 2 w rozmiarze 225/40/18, bardzo ciche, dobrze jeździły na mokrej nawierzchni, kupiłem je na Oponeo przed świętami Bożego Narodzenia za ok 1130zl za 4szt z wysyłką. Po nowym roku były już drożej o 200zł.