Skocz do zawartości

OBK MY18 a Apple Car Play


McSudi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników Outbacka V w wersji poliftowej z nową stacją multimedialną Starlink.

Jak wam z nią współpracują telefony spod znaku nadgryzionego jabłka? 

U mnie często się zdarza, że w trakcie gdy telefon jest podłączony kablem i wybieram  z poziomu aplikacji na interfejsie czy telefonie kontakt z książki telefonicznej, to zarówno w trakcie łączenia jak i po jego odebraniu jest totalna cisza, rozmówca także nic nie słyszy.  

Przy włączeniu głośnika w telefonie także jest głucho.

Stacja i telefon zaktualizowane do najnowszej dostępnej wersji. 

 

Druga sprawa to równie często „wysypujący” się CarPlay. Włączam silnik podłączam telefon by usb, uruchamiam mapy google/Apple i w trakcie nawigowania, z reguły po kilkudziesięciu minutach ikonka ACP na ekranie wyświetlacza całkowicie zanika mimo cały czas podpiętego telefonu.

Zjechanie na pobocze i wyłączanie silnika oraz ponowne uruchamianie nie zawsze przynosi skutek.

 

A jak to wyglada u was ?

Edytowane przez McSudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, sporo użytkowników MY18 na to narzeka na subaruoutback.org.

 

Do ponownego uruchomienia HU nie trzeba się zatrzymywać i wyłączać silnik. Przyciśnij dużo dłużej pokrętło Volume. Konsola najpierw się wyłączy, potem zresetuje.

 

Edytowane przez onefspeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, onefspeed napisał:

Do ponownego uruchomienia HU nie trzeba się zatrzymywać i wyłączać silnika. Przyciśnij dłużej pokrętło Volume. Konsola najpierw się wyłączy, potem zresetuje.

Dla uściślenia, pokrętło należy przytrzymać ponad 10s inaczej wyłączy się tylko ekran.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info w kwestii pokrętła, nie wiedziałem. 

Co do strony to znam, czytałem wpisy w temacie, ale że na naszym rynku o tym problemie zbyt dużo się nie pisało to miałem nadzieje, że ten występuje sporadycznie. 

Btw. To gdzieś czytałem, że niezadowoleni klienci z powodu niedziałającego Starlinka wystąpili z pozwem sądowym do Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, McSudi napisał:

Dzięki za info w kwestii pokrętła, nie wiedziałem. 

Co do strony to znam, czytałem wpisy w temacie, ale że na naszym rynku o tym problemie zbyt dużo się nie pisało to miałem nadzieje, że ten występuje sporadycznie. 

 

Sam miałem nadzieję, że problem dotyczy tylko Indiany. Niestety, ludzie z Australii (czyli Made in Japan) też się skarżą.

 

15 minut temu, McSudi napisał:

Btw. To gdzieś czytałem, że niezadowoleni klienci z powodu niedziałającego Starlinka wystąpili z pozwem sądowym do Subaru.

 

To pewnie widziałeś, że Subaru w odpowiedzi na pozew zobowiązało się do rozwiązania problemu niestabilnego oprogramowania do lipca 2019. Cóż, do tego czasu słuchamy silnika, a nie radia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to akurat mi umknęło :).

Pytanie się nasuwa czy do lipca problem będzie rozwiązywany w kraju, którym pozew został wystosowany czy też globalnie. 

No nic, pożyjemy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do jakiej wersji zaktualizowałeś ?

Jeśli do update’u z lutego to przynajmniej u siebie nie spostrzegłem żadnych zmian. 

Aczkolwiek nie zdażyło mi się jeszcze żeby Starlink nie włączył się wraz z uruchomieniem silnika.

U mnie jedynym w zasadzie problem jest działanie Apple Car Play, a raczej jego brak.

Edytowane przez McSudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie

Posiadam i uzytkuję Subary WRX 2.0 rocznik 2017. Wiecie może czy jest mozliwośc aktualizacji starlinka tak aby był dostepny Apple Carplay (na stronie w USA znalazłem info iz Apple CP jest juz dostepny dla roczników od 2015 w góre i mozna upgradować)? Wiecie może kto ewentualnie moze w tym temacie pomóc?

https://www.ramseysubaru.net/apple-carplay.htm

 

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Niedawno pojawiła się nowa aktualizacja map oraz stacji multimedialnej i mam wrażenie, że popsuła poprzednią, która wniosła ogromną poprawę w połączeniu telefonu poprzez Apple Car Play. Teraz coraz częściej zdarza się, że w trakcie używania potrafi się rozłączyć i dopiero ponowny rozruch silnika pozwala na prawidłowe funkcjonowanie. Jak to wygląda u was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jutro będę próbował powrócić do poprzedniej aktualizacji, z którą telefon współpracował bez problemów. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jak już wyżej pisałem również miałem ten sam problem. Zainstalowałem ostatni update na nowo i trochę pomogło, teraz w zasadzie bardzo rzadko CP się wysypuje. Najczęściej brak komunikacji pojawia się przy dłuższych trasach po ok. 2h jazdy kiedy to iphone jest podłączony bez przerwy. 
Tak się zastanawiam nad złożeniem reklamacji/usterki w serwisie tylko obawiam się, że usłyszę sentencje TTTM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lisek napisał:

No i Car Play zdechł... Działał dobrze, potem kaprysił działając co któreś podłączenie a teraz już nie działa zupełnie. Zmieniłem kabel na inny i nic. Inny Iphone niż mój też 0 reakcji.

 

U mnie działa bez zarzutów, raz się może przyblokował. Generalnie fajna rzecz na długie trasy, krążąc po mieście doceniam szybkie parowanie telefonu bez kabelka i fajne rozwiązanie że przełączenie na telefon następuje z chwilą otwarcia drzwi kierowcy. Może będę wyjątkiem, ale bardzo rzadko korzystam z nawigacji, za to lubie sobie przeglądowo wrzucić mapę okolic w dużej skali, widać wtedy utrudnienia na poziomie strategicznym. Działa za to przy mapie Apple, przy Googlach natężenie ruchu nie jest pokazywane bez wyznaczenia trasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje moze zrobic tylko ASO.

Car play w MY 15 nie bo to nie kwestia softu a samej stacji a MY15 ma starszy model mimo ze wizualnie nie odbiega od MY19.

Niby spoko ten Car Play tylko co on daje oprocz mozliwosci przeniesienia navi na stacje multimedialna? 

Nie ma mozliwosci przeczytania przychodzacego sms lub komunikatora , nie podejrzymy tresci wiadomosci juz zapisanych w tel, sterowanie muzyka/telefonem bez znaczenia bo to samo robi sie z poziomu systemu stacji. Dopoki nie bedzie Siri po polsku troche pic na wode fotomonotaz.

Edytowane przez Lisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...